Mobile menu

Off topic: Gëzuar Ditën e Pavarësisë dhe të Çlirimit???
Thread poster: Fabiana Papastefani-Pezzoni

Fabiana Papastefani-Pezzoni  Identity Verified
Romania
Local time: 01:49
Member (2003)
English to Albanian
+ ...
Nov 28, 2003

Të nderuar kolegë,

Ju uroj të gjithëve Gezuar Ditën e 28 Nëntorit, Ditën e Pavarësisë dhe të Çlirimit të Shqipërisë.

Fabiana

[Edited at 2003-11-28 06:34]

Direct link Reply with quote

xxxAlbanMullaj
Local time: 18:49
English to Albanian
+ ...
FALEMINDERIT Nov 28, 2003

Faleminderit dhe gjithashtu edhe ty gezuar.

by the way,out of curiousity,where do you live in Italy ?

Fabiana Papastefani-Pezzoni  Identity Verified
Romania
Local time: 01:49
Member (2003)
English to Albanian
+ ...
TOPIC STARTER
....ku jetoj... Dec 1, 2003

Miremngjes,

Une jam martuar me nje genovese dhe nderkohe familja ime (motrat dhe here pas here prinderit) jetonjne ne Belluno. Nena ime eshte me nene italiane dhe baba shqiptar. Disa te tjere te familjes sime jetojne ne Perugia. Por une me burrin e kalamajte nuk rrime ne Itali gjithe kohen se im-shoq punon ne Ballkan (ne disa shtete te Ballkanit dhe disa te ish-BS) dhe jemi te gjithe sa andej ketej....dy vjet kety, tre vjet aty.

Po ti?

Vjollca Martinson  Identity Verified
Local time: 16:49
English to Albanian
+ ...
Fabianës :-) Dec 2, 2003

Fabiana,

Ç’gjë e mirë të udhëtosh nëpër vende të ndryshme dhe të njihesh me gjuhën dhe kulturën e popujve të tjerë. Enjoy! Gjithë të mirat!

xxxAlbanMullaj
Local time: 18:49
English to Albanian
+ ...
unë Dec 2, 2003

une per momentin jetoj ne itali por kam bredhur shume dhe une.kam ca dite qe u ktheva nga kanadaja dhe mendoj te shkoj disa dite ne shqiperi .

pershendetje

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

Gëzuar Ditën e Pavarësisë dhe të Çlirimit???

Advanced search

SDL MultiTerm 2017
Guarantee a unified, consistent and high-quality translation with terminology software by the industry leaders.

SDL MultiTerm 2017 allows translators to create one central location to store and manage multilingual terminology, and with SDL MultiTerm Extract 2017 you can automatically create term lists from your existing documentation to save time.

More info »
LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs