Mobile menu

Off topic: Cili është filmi i fundit shqiptar që keni parë?
Thread poster: babycheeks

babycheeks  Identity Verified
Local time: 02:49
English to Albanian
+ ...
Jun 4, 2006

Kam 6 vjet që punoj dhe jetoj ne Kosovë dhe të them të drejtën nuk kam pasur mundësi që të shoh filmat shqiptar që janë xhiruar gjatë viteve të fundit. Filmi i fundit që kam parë është "Peng", një film nga Konstandin Janari. Filmi me la shumë mbresa si për sa i përket lojës së aktorëve ashtu edhe ploti i tij. Ky film ishte pjesëmarrës zyrtar i festivalit të Berlinit 2005. Marrin pjesë aktorë shqiptarë( Rajmonda Bulku, Ndricim Xhepa, etj.) dhe grekë(Stathis Papadhopulos, Janis Stankopulli, etj.). Ky film bazohet në një ngjarje të vërtetë që ka ndodhur në vitin 1999 në Greqinë Veriore.
Personalisht mendoj që ky film shfaq edhe nje rol tjetër te arrirë nga Rajmonda Bulku.
Shpresoj të keni rastin ta shikoni.


Direct link Reply with quote
 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Cili është filmi i fundit shqiptar që keni parë?

Advanced search


TransPDF.com PDF Translation
Fast and Reliable PDF Translation - reduce your workload while maintaining quality

Unlock the potential of PDFs, taking your original PDF, replacing the text with your translations from your preferred tools and in minutes, get a high quality, ready-to-use, translated PDF. Try it now - your first 50 pages are free.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs