https://www.proz.com/forum/albanian/91565-pavar%C3%ABsia_e_kosov%C3%ABs_si_kurth%C3%AB_p%C3%ABr_spam.html

Off topic: Pavarësia e Kosovës si kurthë për spam
Thread poster: Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Local time: 06:08
Dutch to Albanian
+ ...
Dec 10, 2007

Të nderuar,

Para do kohe më erdhi një email në adresën elektronike me të cilën jam regjistruar në proz.com.
Dikush kishte "hapur" një forum dhe ftonte të adresuarit të regjistroheshin në atë forum që pretendonte të bëhej "forumi" ndërkombëtar për diskutimin e cështjes së pavarësisë së Kosovës.

Ju them sinqerisht: nuk e pritja që një shqiptar të përdorte një kurthë të tillë për t'ua
shpërndarë adresat e tubuara elektronik
... See more
Të nderuar,

Para do kohe më erdhi një email në adresën elektronike me të cilën jam regjistruar në proz.com.
Dikush kishte "hapur" një forum dhe ftonte të adresuarit të regjistroheshin në atë forum që pretendonte të bëhej "forumi" ndërkombëtar për diskutimin e cështjes së pavarësisë së Kosovës.

Ju them sinqerisht: nuk e pritja që një shqiptar të përdorte një kurthë të tillë për t'ua
shpërndarë adresat e tubuara elektronike firmave dhe ndërmarrjeve të ndryshme në Shqipëri. Rezultati i interesimit tim për cështjen e Kosovës janë mesazhet spam me të cilat për cdo ditë më "bombardojnë" dërgues të ndryshëm që kanë për qëllim të shesin prodhimet ose shërbimet e tyre. Secili mund ta ketë të qartë se listat e tilla në perëndim thjesht shiten.

Mereni këtë si paralajmërim!

Turp të keqpërdoret një cështje jetike për popullin kosovar për shpërndarjen e porosive tregtare me një qëllim të vetëm: lekë.

Turp që një gjë të tillë e bën dikush që është regjistruar si përkthyes në proz.com!

Me respekt,

Sherefedin MUSTAFA

[Edited at 2007-12-10 20:42]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Pavarësia e Kosovës si kurthë për spam






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »