Kojim se programom sluzite za poslovni internet? -IE, NETSCAPE, MOZILLA ili FLOCK-
Thread poster: Said Kaljanac a.k.a. SARAJ
Said Kaljanac a.k.a. SARAJ
Said Kaljanac a.k.a. SARAJ  Identity Verified
Belgium
Local time: 20:37
Bosnian to French
+ ...
Apr 2, 2008

Sve vise i vise besplatnih browsera je na trzistu, kao sto su, naravno, Internet Explorer, Netscape Navigator, Mozilla Firefox i Flock.

Nijedan ne izgleda lose.

Osobno, upotrebljavam naizmjenice Netscape i IE. Ponekad upotrebljavam takodjer Mozilla Firefox. Trenutno Netscape mi se cini prakticniji, osim za otvaranje e-maila, jer cesto blokira sifru ili je suvise usko povezan sa komandama tastature. Na primjer, kada zelim izbrisati slovo ili rijec tipkom "(strelica) naz
... See more
Sve vise i vise besplatnih browsera je na trzistu, kao sto su, naravno, Internet Explorer, Netscape Navigator, Mozilla Firefox i Flock.

Nijedan ne izgleda lose.

Osobno, upotrebljavam naizmjenice Netscape i IE. Ponekad upotrebljavam takodjer Mozilla Firefox. Trenutno Netscape mi se cini prakticniji, osim za otvaranje e-maila, jer cesto blokira sifru ili je suvise usko povezan sa komandama tastature. Na primjer, kada zelim izbrisati slovo ili rijec tipkom "(strelica) nazad", browser me prebaci na zadnju web stranicu koju sam koristio umjesto da izbrise slovo ili rijec.

IE mi se cini laksi za e-mail, jer, hvala Bogu, uopste ne reaguje kao Nestcape, ali mi se ipak cini da mu je filter slabiji glede raznoraznih virusa i trojana kada je u pitanju pretraga dokumentacije za prevodjenje na raznoraznim web stranicama.

Flock nisam jos probao, tako da se nadam da ga je neko od vas probao i da bi htjeo podijeliti iskustvo sa ostalim kolegama.

No, sve u svemu, koji vam se cini najprakticniji za svakodnevni posao koji obavljamo kao prevodioci i zasto, a koji vise za razonodu?
Collapse


 
Kristina Kolic
Kristina Kolic  Identity Verified
Croatia
Local time: 20:37
English to Croatian
+ ...
SITE LOCALIZER
Internet Explorer & Outlook Express Apr 2, 2008

Već više godina koristim IE, iako sam ranije koristila Netscape. Razlog mog tadašnjeg prelaska na IE bio je izlazak nove verzije s naprednijim funkcijama. Kakvo je danas stanje na tržištu i kakve su razlike između današnjih verzija tih preglednika, nažalost ne znam, jer zapravo i nemam potrebu za drugim.

Trenutno koristim IE 7, a kod njega mi se za razliku od ranije verzije sviđa to što u jednom prozoru mogu imati otvarati nove stranice kao "tab"-ove, umjesto ranije verzij
... See more
Već više godina koristim IE, iako sam ranije koristila Netscape. Razlog mog tadašnjeg prelaska na IE bio je izlazak nove verzije s naprednijim funkcijama. Kakvo je danas stanje na tržištu i kakve su razlike između današnjih verzija tih preglednika, nažalost ne znam, jer zapravo i nemam potrebu za drugim.

Trenutno koristim IE 7, a kod njega mi se za razliku od ranije verzije sviđa to što u jednom prozoru mogu imati otvarati nove stranice kao "tab"-ove, umjesto ranije verzije koja je svaku internetsku stranicu otvarala u novom prozoru, pa sam tako istodobno imala po desetak IE prozora otvorenih. Ovako je ipak praktičnije.

Za e-mail koristim Outlook Express, i o njemu nemam ništa posebno reći. Stvar je vjerojatno navike, ali sve u svemu zadovoljna sam s njim.

No, kada spominjete filtere, onda svakako treba imati na umu da filtri služe isključivo tome da smanjite broj spamova. Npr. ako primate mnoštvo e-mailova za lutriju, u filter jednostavno unesete naredbu da blokira e-mail poruke koje pod "subject" sadrže riječ "lutrija", i slično. I to je, koliko je meni poznato, jedina funkcija filtera. Ukoliko želite zaštitu protiv virusa, trojana, spyware, malware, itd. onda za to morate instalirati zasebne programe namijenjene upravo tome (firewall, antivirusni program, antitrojanski, anti-spyware, itd.) koji inače nemaju veze niti s internetskim preglednikom niti s programom kojeg koristite za e-mailove, ali ih svakako nadgledaju. Nakon prošlogodišnjih problema s virusima, instalirala sam cijeli paket i sada mogu reći da sam mirna

I još nešto: ne znam zbog čega imate potrebu koristiti više preglednika. Vjerojatno imate svoje razloge. No, meni je ipak praktičnije sve svoje "omiljene" stranice pohranjivati u jednom pregledniku, pa tako imam sve "Favorites" na jednom mjestu

[Edited at 2008-04-02 17:46]
Collapse


 
Dragomir Kovacevic
Dragomir Kovacevic  Identity Verified
Italy
Local time: 20:37
Italian to Serbian
+ ...
re: Којим се програмом слузите за пословни интернет? Apr 3, 2008

Said Kaljanac a.k.a. SARAJ wrote:

Sve vise i vise besplatnih browsera je na trzistu, kao sto su, naravno, Internet Explorer, Netscape Navigator, Mozilla Firefox i Flock.

Nijedan ne izgleda lose.



има још један већ јако дуго је беслатан. мени се десило да га коначно купих и платих, а он после 2 месеца постаде бесплатан. то је, наравно, шаљивији дио приче.

а други је, да се ради о Опери www.opera.com. постоји за све оперативне системе што значи да можете селити своје податке између истих. увијек је био брз, а почео је од величине која је стајала на једну флопи дискету, која је морала расти, па је сад досегла неких 6-7 мегабајта за међународну верзију са подоста превода корисничке радне површине.

предност за мене је следећа: одбија лоше написане странице, сигнализира проблематичне, проверава сајтове по жељи, омогућује подешавање кукија по жељи од сајта до сајта, отвара у картицама, има унутрашњи интелигентан емаил програм за некога ко има повелики монитор и коме бољи не треба (мени није довољан за посао), има Newsfeeds у себи. Има бележницу, стотине белешки по групама, можете себи правити током навигације, правити си подсетнике. Ради под јуникодом, одувек. Има одличне Widgets (не треба с њима претеривати, наравно) као што je на пр. одличан "пресловљивач" између ћирилице и латинице у разним видовима.

ја га топло препоручујем свима, јер се ради о интелигентном програму створеном за истраживање по интернету и кориштењe података.

то је рад европљана још из времена кад није било неке алтернативе мс-у. није опенсорс, али отвара видике. дк.

[Edited at 2008-04-03 19:23]


 
Mubera Duzel
Mubera Duzel
United States
Local time: 14:37
Bosnian to German
FLOCK Sep 20, 2008

Ja koristim Flock i novi Google Chrome. Za email poslovno najvise koristim Gmail.

Ja sam posvetila veci dio svoje web stranice opisu Flocka i Chrome.


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Kojim se programom sluzite za poslovni internet? -IE, NETSCAPE, MOZILLA ili FLOCK-






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »