Mobile menu

Имам нужда от помощ!
Thread poster: Comtrans1
Comtrans1  Identity Verified
Local time: 23:30
Member (2011)
English to Bulgarian
+ ...
Jan 18, 2002

Колеги, имам нужда от вашите съвети. Работя върху една книга, в която всяка глава започва с цитат от стихове на Р.Киплинг. Знаете ли дали стиховете на Киплинг са превеждани и издавани на български, и откъде мога да ги намеря?

Direct link Reply with quote

syllvia  Identity Verified
English to Bulgarian
+ ...
bibliotekata Jan 19, 2002

V bibliotekata

988-28-11, ext. 234; 231

Bi triabvalo na tozi telefon da ti napraviat spravka kakvo imat na Kipling (no moje i da ne ti napraviat) (Tova e Nacionalnata)

Ako ne, otidi lichno.

Tuk moje da tursish na angliiski za orientacia:

http://www.bartleby.com/

A ako ne namerish niakoi ot stihovete, shte ti dam edin podhodiasht prevodach.

s.

Elissaveta Toteva
English to Bulgarian
+ ...
Киплинг Jan 21, 2002

На www.dir.bg има бутон \"книжарница\" долу вдясно. От там излизат две книги на Р.Киплинг - \"Книга за джутглата\" и \"Ким\". Можене да видите кой е преводачът и да се опитате да се свържете.

Успех!

Comtrans1  Identity Verified
Member (2011)
English to Bulgarian
+ ...
TOPIC STARTER
ох... Jan 22, 2002

В моя случай, авторът явно е фен на една конкретна творба на Киплинг - \"McAndrew\'s Hymn\" - и я цитира под път и над път. Силно ме съмнява това нещо да е излизало на български.

Ами ако не е - какво да правя?!

Peter Skipp  Identity Verified
Bulgaria
Member (2012)
English to Bulgarian
+ ...
Опитай в www.yandex.ru Jan 22, 2002

\"McAndrew\'s Hymn\" -- почти сто на сто съм сигурен, че Евтушенко е превел тази поема. Опитай в гореуказаното поле -- впрочем страшно удобна и добра търсачка -- и то на кирилица!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Имам нужда от помощ!

Advanced search

TransPDF.com PDF Translation
Fast and Reliable PDF Translation - reduce your workload while maintaining quality

Unlock the potential of PDFs, taking your original PDF, replacing the text with your translations from your preferred tools and in minutes, get a high quality, ready-to-use, translated PDF. Try it now - your first 50 pages are free.

More info »
Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs