Mobile menu

outsourcers
Thread poster: bsp
bsp
Local time: 09:13
English to Bulgarian
Oct 18, 2002

Vihure,

Tova ne beshe li \"zayaviteli\" na bulgarski?

Direct link Reply with quote

xxxVihar Kraste
English to Bulgarian
+ ...
Kazva li ti niakoi. A i kogo da popitash?! There are no outsourcers for such queries. Oct 19, 2002

Boyane,

Hitch hal-haber si niamam kak e bilo outsourcers na bulgarski. (Хич хал хабер си нямам, ба бате, как е било аутсорсъри на български. Ние във Факултето му викаме хамали, бачкатори, дето им плащаш да ти вършът твойту работа. Пък те как шъ йъ свършът, отделен въпрос.)

Знаеш не по-зле от мен, че използващите в България думата и практиката на outsourcing-а не я превеждат. В най-смешния случай я изписват с български букви. А варианти на превод (и на изписване) сме срещали - и ти, и аз, и всички останали - десетки и най-различни, за да не кажа невероятни.

(www.nbu-plovdiv.com/818_00np.pdf )

прехвърляне на дейности (outsourcing)

(http://ecom.edabg.com/bg/ebus/index.php?p=7)

- Какво е Електронна търговия? —

» 1. Въведение » d) започване

...

Ако сте чисто търговска фирма, най-бързият и евтин начин е да възложите всичко на фирма (outsourcing), която може да ви предостави или контрактира всички необходими услуги. ...

(http://www.hp-bg.com/news/press_item.html?A=20

... Нараства и ролята на новите е-business модели - използване на хоствани приложения, outsourcing (разработка на приложения от външен изпълнител - бел.ред.)

(http://www.hp-bg.com/news/press_item.html?A=820)

...

Освен към сървърите на HP, расте и интересът на БГ потребителите към аутсорсинг услугите, които предлага компанията.

Има интерес към аутсорсинг услугите на HP у нас

Александър Марков, мениджър \"Инфраструктурни проекти\" в HP България

В Hewlett-Packard имаме специален отдел, който се занимава с аутсорсинг. Kaквa е целта му? Когато дадена една фирма се занимава с нещо, тя има нужда от ИТ инфрастpyктypa, за да работи, но нейната основна дейност не е да поддържа ИТ eкип и да мисли кaкви системи да има и кoe кaк да работи. Затова предлагаме на големи клиенти ние да им направим ИТ инфраструктурата тaкaвa, кaквaтo им върши работа, и да му я \"хостваме\", тaкa да се кaжe. Може при него, може навън - това няма значение. Ние му доставяме услугата тaкa, кaктo сме се разбрали - според това кaква производителност и кaкви параметри иcкa клиентът. На нас той плаща \"наем\" за ползването й. Това му дава известно предимство: не му се налага да поддържа екип от хора, кoито не работят по основната дейност на фирмата; не му остарява тexникaтa, защото ние проектираме инфрастpyктypaтa тaкa, че aкo след 3 години кoмпютрите, кoитo сме му доставили, не са достатъчно мощни, доставяме по-нови машини; освен това му гарантираме ниво на работа. Това а целта на outsourcing-a. Мисля, че за доста организации това ще е много интересно. Вече и в България има компания, която е силно заинтересована от тази услуга, но засега не мога да дам повече подробности.

ПРИМЕРИ, ОБЯСНЕНИЯ И ПРЕВОДИ ИМА ОЩЕ МНОГО, НО И АЗ КАТО Г-Н АЛЕКСАНДЪР МАРКОВ НЕ МОГА ДА ДАМ ПОВЕЧЕ ПОДРОБНОСТИ.

Не виждам обаче защо \"Outsourcers\" да трябва да е \"заявители\", особено ако се вземе предвид следното кратичко (гениалните неща винаги са кратки, а не като моите излияния), но пределно ясно обяснение:

(http://www.business2.com/articles/mag/0,1640,35691|5,FF.html)

Outsourcers

These companies are transforming the once do-it-yourself world of e-business with services that can supplement, and sometimes even replace, your own staff\'s best efforts.

НЕ ЗНАМ КАК Е БИЛО, КАК БЕШЕ, КАК Е И КАК ЩЕ БЪДЕ OUTSOURCERS НА БЪЛГАРСКИ, НО АКО ТРЯБВАШЕ ДА ГО ОБЯСНЯ НА НЯКОЕ 3-ГОДИШНО БЪЛГАРЧЕ, БИХ КАЗАЛ: \"ВЪНШЕН ИЗПЪЛНИТЕЛ\", \"ДРУГА СПЕЦИАЛИЗИРАНА ФИРМА, НА КОЯТО ВЪЗЛАГАШ ЧАСТ ОТ ТВОЯТА РАБОТА, ЗАЩОТО ТЕ, АУТСОРСЪРИТЕ, ПОРАДИ РАВНИЩЕТО НА КОНКРЕТНАТА СИ СПЕЦИАЛИЗАЦИЯ, МОГАТ ДА Я СВЪРШАТ МНОГО ПО-ДОБРЕ И С ПО-ГОЛЯМА РАЗХОДНА ЕФЕКТИВНОСТ, ОТКОЛКОТО АКО ТИ СЕ НАЕМЕШ САМ ДА ОРГАНИЗИРАШ ПРОИЗВОДСТВОТО НА СЪОТВЕТНИТЕ МЕЖДИННИ ПРОДУКТИ ИЛИ УСЛУГИ СЪС СОБСТВЕНИ INPUTS. (ХА СЕГА, НОВО 20!)

БЪДИ ЖИВ И ЗДРАВ И ДРУГ ПЪТ МЕ ПИТАЙ ДИРЕКТНО НА E-MAIL-А МИ, КОЙТО ЗНАМ, ЧЕ ЗНАЕШ. ОСВЕН АКО НЕ МЕ БУДАЛКАШ И НЕ МИ \"ДЪРПАШ КРАКА\".

Direct link Reply with quote

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

outsourcers

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs