TRADOS - iskustva?
Thread poster: Gordana Podvezanec

Gordana Podvezanec  Identity Verified
Croatia
Local time: 20:50
Member (2003)
German to Croatian
+ ...
Sep 14, 2003

Poštovane kolegice i kolege,
razmišljam o kupnji TRADOS-a.
Budući da se radi o ozbiljnijoj investiciji zanimaju me Vaša iskustva i komentari.
Hvala
Gordana Podvezanec

Direct link Reply with quote

Vesna Zivcic  Identity Verified
German to Croatian
+ ...
Samo pozitivna iskustva Sep 14, 2003

Ja sam Trados (Freelance 5.5) nabavila prošle godine preko Proz.comove mogućnosti grupne kupnje, pa i Vama preporučam da pričekate sljedeću rundu kupovine na taj način jer je cijena tada osjetno niža.

Prvih par mjeseci jedva da sam ga nakon instalacije i koristila, no kad je došao prvi posao za koji se tražio Trados počela sam se intenzivnije upoznavati s njegovim mogućnostima.

Sada mogu reći da se već višestruko isplatio jer mi je omogućio da sudjelujem u obimnijim prijevodima i radim s agencijama koje u pravilu nakon prvog prijevoda traže i prijevode nastavaka. Kod tehničkih je prijevoda Trados vrlo koristan alat, a njegove razne funkcije mogu poslužiti i kod prevođenja ostalih vrsta tekstova, bez obzira na to što je tada korist od prijevodne memorije zanemariva. No, kada Vam baratanje Tradosom jednom postane rutina, to i nije više bitno jer su tu prednsoti organizacijskih i analitičkih funkcija.

Ne treba zanemariti ni činjenicu da Vam trošak nabave ulazi u rashode i može poslužiti za smanjivanje porezne osnovice...

Inače, "Integra" http://www.integra.hr dana 15.10.2003. planira kompjutersku radionicu pod nazivom "TRADOS - prevođenje uz pomoć prijevodne memorije" koju će voditi jedan apsolvent fizike za kojeg pretpostavljam da smo ga imali prilike upoznati kroz njegove kvalificirane odgovore na KudoZ pitanja
Još se stignete prijaviti...

Alternativno, u međuvremenu se možete upoznati i s Wordfastom, čija je cijena za Hrvatsku ispod 100 EUR, a daje jednako dobre rezultate.

Lijep pozdrav,

[Edited at 2003-09-14 07:41]

Gordana Podvezanec  Identity Verified
Croatia
Member (2003)
German to Croatian
+ ...
TOPIC STARTER
Najhljepša hvala na brzom i informativnom odgovoru. Sep 14, 2003

Vesna Zivcic wrote:

Ja sam Trados (Freelance 5.5) nabavila prošle godine preko Proz.comove mogućnosti grupne kupnje, pa i Vama preporučam da pričekate sljedeću rundu kupovine na taj način jer je cijena tada osjetno niža.

Prvih par mjeseci jedva da sam ga nakon instalacije i koristila, no kad je došao prvi posao za koji se tražio Trados počela sam se intenzivnije upoznavati s njegovim mogućnostima.

Sada mogu reći da se već višestruko isplatio jer mi je omogućio da sudjelujem u obimnijim prijevodima i radim s agencijama koje u pravilu nakon prvog prijevoda traže i prijevode nastavaka. Kod tehničkih je prijevoda Trados vrlo koristan alat, a njegove razne funkcije mogu poslužiti i kod prevođenja ostalih vrsta tekstova, bez obzira na to što je tada korist od prijevodne memorije zanemariva. No, kada Vam baratanje Tradosom jednom postane rutina, to i nije više bitno jer su tu prednsoti organizacijskih i analitičkih funkcija.

Ne treba zanemariti ni činjenicu da Vam trošak nabave ulazi u rashode i može poslužiti za smanjivanje porezne osnovice...

Inače, "Integra" http://www.integra.hr dana 15.10.2003. planira kompjutersku radionicu pod nazivom "TRADOS - prevođenje uz pomoć prijevodne memorije" koju će voditi jedan apsolvent fizike za kojeg pretpostavljam da smo ga imali prilike upoznati kroz njegove kvalificirane odgovore na KudoZ pitanja

Alternativno, u međuvremenu se možete upoznati i s Wordfastom, čija je cijena za Hrvatsku ispod 100 EUR, a daje jednako dobre rezultate.

Lijep pozdrav,

Zdenka Ivkovcic  Identity Verified
Croatia
Member (2004)
English to Croatian
+ ...
Hvala i od mene. Iako nisam postavljač pitanja, odgovor mi je od velike koristi. Sep 14, 2003

Vesna Zivcic wrote:

Lijep pozdrav,

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

TRADOS - iskustva?

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs