https://www.proz.com/forum/croatian/15450-tehni%E8ki_rje%E8nik_njema%E8ki_hrvatski_.html

Tehnički rječnik Njemački -> Hrvatski ?
Thread poster: Aleksandar Krga
Aleksandar Krga
Aleksandar Krga  Identity Verified
Local time: 14:02
German to Serbian
+ ...
Nov 1, 2003

Postovane kolegice i kolege,

postoji li u Hrvatskoj neki dobar opštetehnički rječnik? Već imam opšti rječnik i elektrotehnički rječnik školske knjige, međutim oni nemaju opštetehničke rječnike (bili su na sajmu knjiga u Beogradu). Da li postoji neki drugi izdavač / naslov i koliko je dobar?
Cijena/ web-site gde bi mogao da se nabavi?
Hvala unapred,
Aleksandar


 
Vesna Zivcic
Vesna Zivcic  Identity Verified
Local time: 14:02
German to Croatian
+ ...
Neki naslovi Nov 1, 2003

Jedini njemačko-hrvatski općetehnički rječnik koji mi je poznat je

Dabac, Vlatko: Tehnički rječnik, Njemačko-hrvatskosrpski, Tehnička knjiga, Zagreb, 1969.

a može se naći kod starijih prevoditelja, u bibliotekama poduzeća s malo duljim "stažom" i eventualno u kakvom antikvarijatu.

Od novijih naslova mogu preporučiti:

Andrija Prager: Hrvatsko - englesko - njemački građevinski rječnik, Masmedia, Zagreb, 2003.

Rittgass
... See more
Jedini njemačko-hrvatski općetehnički rječnik koji mi je poznat je

Dabac, Vlatko: Tehnički rječnik, Njemačko-hrvatskosrpski, Tehnička knjiga, Zagreb, 1969.

a može se naći kod starijih prevoditelja, u bibliotekama poduzeća s malo duljim "stažom" i eventualno u kakvom antikvarijatu.

Od novijih naslova mogu preporučiti:

Andrija Prager: Hrvatsko - englesko - njemački građevinski rječnik, Masmedia, Zagreb, 2003.

Rittgasser: Njemačko-hrvatski računalni rječnik, ŠK, Zagreb 1996.

Ešref Čampara: Međunarodni rječnik arhitekture, građevinarstva i urbanizma

Roko Cebalo: Rječnik strojarske tehnologije: hrvatsko-englesko-njemački, Zagreb 1998. (ovaj sam naručila izravno od autora jer se radi o privatnoj nakladi, a trebala bih ga dobiti svakog dana).

Još jedno autorsko izdanje:

Zlatko Bašić: Veliki hrvatsko njemački rječnik gospodarskog, pravnog, političkog i svakodnevnog stručnog nazivlja, Zagreb 2000,


Od online-knjižara preporučam http://www.sveznadar.com iz Rijeke.

HTH



[Edited at 2003-11-01 06:29]
Collapse


 
Srdjan Miladinovic
Srdjan Miladinovic  Identity Verified
Local time: 14:02
German to Serbian
+ ...
Recnik industrijske opreme Nov 19, 2003

Zdravo,
potrazi nemacko-srpskohrvatski "recnik industrijske opreme" - stipe radic, masine-aparati-uredjaji, ima 67,000 termina, izdanje je privredni pregled beograd, ja imam iz 1986. srecno!


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Tehnički rječnik Njemački -> Hrvatski ?






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »