ProZ.com global directory of translation services
 The translation workplace
Ideas

User
Thread poster: John Farebrother
Pravni rječnik HR-ENG?

John Farebrother  Identity Verified
United Kingdom
Member (2005)
French to English
+ ...
Mar 26, 2006

Koji je najbolji pravni rijecnik hr-eng?

[Subject edited by staff or moderator 2006-03-26 10:54]

Direct link Reply with quote

Ana Kardum  Identity Verified
Croatia
Local time: 11:25
Member (2005)
German to Croatian
+ ...
Pravni rječnik HR-EN Mar 26, 2006

Ja imam
Hrvatsko-engleski poslovno-upravni rječnik, autori: Vladimir Ivir, Višnja Protega, Marijan Urbany, Školska knjiga i
LAW DICTIONARY English – Croatian, Croatian-English / Sandra Obuljen (mali).

Oni se mogu nabaviti u knjižarama ovdje u Hrvatskoj. Nisam sigurna jesu li moguće online narudžbe.

Postoje neki drugi slični rječnici, ali su suprotni smjer EN-HR. To je prije svega Englesko-hrvatski rječnik prava, međunarodnih odnosa i kriminalistike (Milica Gačić) koji je dosta dobar.
Tu je i English-Croatian and EU law dictionary = Englesko-hrvatski i EU pravni rječnik / Frane Marunica. Impresum, Zagreb koji mi se isto čini vrlo korisnim.

Ja u principu vrlo često direktno ne prevodim, nego pretražujem po ključnim riječima pa su mi en-hr rječnici često mnogo korisniji.

Definitivno bih Vam preporučila Law Dictionary (Pravni rječnik) Sandre Obuljen (ona je pravnica) i Englesko-hrvatski rječnik prava, međunarodnih odnosa i kriminalistike Milice Gačić.

Nadam se da vam je ovo pomoglo...

xxxIMCOM
Croatia
Local time: 11:25
Croatian to English
+ ...
kvalitetan pravni rječnik HR-ENG Mar 27, 2006

Osim, već navedenog HRVATSKO-ENGLESKOG POSLOVNO-UPRAVNOG RJEČNIKA, V.Ivir, V.Protega, M.Urbany, u radu mi je od izuzetne pomoći bio VELIKI HRVATSKO-ENGLESKI RJEČNIK, Željka Bujasa, premda se radi o opsežnom izdanju koje sadrži izraze iz raznih područja.

John Farebrother  Identity Verified
United Kingdom
Member (2005)
French to English
+ ...
TOPIC STARTER
Hvala Vam na savjetu Mar 29, 2006

Vec imam Bujasov rjecnik, a imam dva rjecnika s Vaseg na nas. Potreban mi je dobar rjecnik u obrnutom smislu, sad znam koji da trazim.

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

Pravni rječnik HR-ENG?

memoQ translator pro 2013
ProZ.com members receive a 20% discount on memoQ

memoQ is a tool from translators to translators: no matter whether your clients give you files in the original file formats or supply you with project packages in other translation tools, you can use memoQ to guarantee timely delivery, high productivity a

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »