Moderiranje foruma
Thread poster: Kristina Kolic
Kristina Kolic
Kristina Kolic  Identity Verified
Croatia
Local time: 02:04
English to Croatian
+ ...
SITE LOCALIZER
Mar 17, 2007

Poštovane kolege,

U posljednje vrijeme nešto očito ne funkcionira kako bi trebalo na ovom forumu. Pratim i sudjelujem u raspravi na različitim forumima proz-a, ali ovo što mi se ovdje događa ne događa mi se na nijednom drugom forum, pa odatle i moje čuđenje.

Naime, kada napišem neki post obično treba proći neko vrijeme da taj post bude odobren i vidljiv svima. No, taj postupak u pravilu ne traje više od nekoliko sati. Ali na hrvatskom forumu on traje danima
... See more
Poštovane kolege,

U posljednje vrijeme nešto očito ne funkcionira kako bi trebalo na ovom forumu. Pratim i sudjelujem u raspravi na različitim forumima proz-a, ali ovo što mi se ovdje događa ne događa mi se na nijednom drugom forum, pa odatle i moje čuđenje.

Naime, kada napišem neki post obično treba proći neko vrijeme da taj post bude odobren i vidljiv svima. No, taj postupak u pravilu ne traje više od nekoliko sati. Ali na hrvatskom forumu on traje danima, što mi nikako nije jasno.

U temi Seminar Wordfasta u Zagrebu, napisala sam odgovor 10. ožujka koji je postao vidljiv ostalima tek 16. ožujka??? Jasno da on tada nije više nikome bio zanimljiv. Isto tako jučer sam u temi "Novac i oko njega" slala odgovore, koji se meni još uvijek prikazaju s oznakom "Posting not yet approved"?

Ne znam događa li se to i drugima, ali se nameće pitanje kako ubrzati postupak odobravanja postova kako bi naš forum svima bio zanimljiviji i korisniji. Tko zapravo moderira ovaj forum i kakva su uopće pravila po tom pitanju, odnosno u kojem roku bi postovi trebali biti odobreni?
Collapse


 
Kristina Kolic
Kristina Kolic  Identity Verified
Croatia
Local time: 02:04
English to Croatian
+ ...
TOPIC STARTER
SITE LOCALIZER
rekord od 16 dana :-( Mar 18, 2007

Evo danas 18. ožujka, konačno se moj post od 02. ožujka pojavio u temi "Hrvatska će ustupiti Crnoj Gori prijevode Europskih propisa", čime je došlo do rekordnih 16 dana za odobravanje mog posta

Molim da mi netko objasni postupak odobravanja postova.


 
Natalie
Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 02:04
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
SITE LOCALIZER
Dear Kristina Mar 18, 2007

First of all, sorry for answering in English.

It was me who noticed your complaint, looked through the old posts and published them. Unfortunately, the situation is exactly like this: there is no moderator in the Croatian forum I understand Croatian a bit, so I took the responsibility to publish the pending posts. I promise that until there is no mod here I'll keep an eye at this forum and will do my best to publish
... See more
First of all, sorry for answering in English.

It was me who noticed your complaint, looked through the old posts and published them. Unfortunately, the situation is exactly like this: there is no moderator in the Croatian forum I understand Croatian a bit, so I took the responsibility to publish the pending posts. I promise that until there is no mod here I'll keep an eye at this forum and will do my best to publish the postings in time.

Best,
Natalia
Collapse


 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Croatia
Local time: 02:04
English to Croatian
+ ...
Recent forum posts Mar 19, 2007

Natalia,

Thank you for your attention. Please note that newly written posts do not appear on the homepage under Recent forum posts. Could you please remedy this? Thank you.


 
Kristina Kolic
Kristina Kolic  Identity Verified
Croatia
Local time: 02:04
English to Croatian
+ ...
TOPIC STARTER
SITE LOCALIZER
Thank you Natalie Mar 19, 2007

Thank you Natalie for your reply. I was really getting very worried about this.

By the way, I didn't know that there was no moderator for the Croatian forum and I understand that this is not quite easy for you since noone can be online around the clock. Hopefully a second moderator will be appointed soon for our forum so that it will make things easier.

Thank you again for your understanding and for watching over us...
See more
Thank you Natalie for your reply. I was really getting very worried about this.

By the way, I didn't know that there was no moderator for the Croatian forum and I understand that this is not quite easy for you since noone can be online around the clock. Hopefully a second moderator will be appointed soon for our forum so that it will make things easier.

Thank you again for your understanding and for watching over us
Collapse


 
Natalie
Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 02:04
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
SITE LOCALIZER
I'll check with the programmers Mar 19, 2007

Ljerka Polegubić wrote:
Please note that newly written posts do not appear on the homepage under Recent forum posts. Could you please remedy this? Thank you.


It must be some bug or a technical problem. I am submitting a support request asking the programmers to check what is the problem.


 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Croatia
Local time: 02:04
English to Croatian
+ ...
still no change... Mar 22, 2007

Natalie, I see this forum has been visited by proz staff, but newly written posts still don´t appear on the homepage. Actually, just newly opened topics do.

We´d appreciate having better traceability here, please.

Thanks.


 
Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Local time: 02:04
Dutch to Albanian
+ ...
Homapage etc. Mar 22, 2007

Ljerka wrote: ..."Natalie, I see this forum has been visited by ProZ.com staff, but newly written posts still don´t appear on the homepage. Actually, just newly opened topics do..."
==========

Posts do not appear on the home page. If you read carefully then you will see this: "Recent TOPICS in translator forums" ann not "Recent POSTINGS in translators forums".
==========

U svezi sa primjedbom kolegice Kristine: ..."Naime, kada napišem neki post obično tre
... See more
Ljerka wrote: ..."Natalie, I see this forum has been visited by ProZ.com staff, but newly written posts still don´t appear on the homepage. Actually, just newly opened topics do..."
==========

Posts do not appear on the home page. If you read carefully then you will see this: "Recent TOPICS in translator forums" ann not "Recent POSTINGS in translators forums".
==========

U svezi sa primjedbom kolegice Kristine: ..."Naime, kada napišem neki post obično treba proći neko vrijeme da taj post bude odobren i vidljiv svima. No, taj postupak u pravilu ne traje više od nekoliko sati. Ali na hrvatskom forumu on traje danima, što mi nikako nije jasno..." slijedeće:

To što vi navodite duži se činjenici da vi niste član koji plaća, pa zbog toga vaše poruke najprije "ranžiraju" na nekom lijevom ili 13-om kolosijeku pa se objavljuju nakon što netko od moderatora "provjeri" njihov sadržaj.
Meni se isto događalo sve do jedno deset dan unazad, kad mi je sve to dojadilo i sam napokon platio status "punopravnog" članstva...

Koji je moral ove priče: dokle god se netko zalaže i predlaže ili sugerira pomoć (u obliku kudoz odgovora) onda mu/joj se prilozi u istom trenutku i postiraju, a kad ta ista osoba želi da iznese svoje mišljenje o bilo kom pitanju, onda nastupa pravilo "plati pa reci“ čime se osobno uopće ne slažem.

Netko bih mogao pomisliti da sam postao druga osoba, druga ličnost, da su se moje misli načisto promijenile i postale "povjerljivije" ili "prihvatljivije" od trenutka kad sam kliknuo na "OK" i složio se da proz.com odbije XX iznos sa moje kreditne kartice, što uopće nije slučaj.


[Edited at 2007-03-22 18:41]

[Edited at 2007-03-22 18:42]
Collapse


 
Natalie
Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 02:04
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
SITE LOCALIZER
Hello Ljerka Mar 22, 2007

The new topics do appear at the homepage (Enrique checked this himself). New posts never appeared at the homepage (in any forums). Sherefedin is absolutely right.

 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Croatia
Local time: 02:04
English to Croatian
+ ...
sorry Mar 22, 2007

Sorry, I didn't read this very carefully. You're right. Thanks.

 
Kristina Kolic
Kristina Kolic  Identity Verified
Croatia
Local time: 02:04
English to Croatian
+ ...
TOPIC STARTER
SITE LOCALIZER
Je li nužno odobravanje postova? Mar 23, 2007

Sherefedin MUSTAFA wrote:
To što vi navodite duži se činjenici da vi niste član koji plaća, pa zbog toga vaše poruke najprije "ranžiraju" na nekom lijevom ili 13-om kolosijeku pa se objavljuju nakon što netko od moderatora "provjeri" njihov sadržaj.
Meni se isto događalo sve do jedno deset dan unazad, kad mi je sve to dojadilo i sam napokon platio status "punopravnog" članstva...


Jasno mi je da punopravni članovi imaju neke prednosti u smislu pristupa određenim dijelovima stranica, kojima obični članovi nemaju pristupa (Blue Board, dobivanje poslova, isticanje imena u imeniku, proširene mogućnosti traženja pojmova i slično), ali mi pitanje moderiranja foruma nije jasno.

Jasno mi je da mora postojati moderator, koji će npr. zatvarati teme koje nisu primjerene, odgovarati na pitanja članova u ime proz-a, pa i odobravati postove, ako su se već odlučilo na tako nešto. No, u tom slučaju to odobravanje postova ne smije trajati dovijeka, nego bi u roku najviše sat vremena (ako već ne može brže) to trebalo biti učinjeno, i to je ono što sam zapravo htjela istaknuti.

No, čemu uopće odobravanje postova kada moderator može u svakom trenutku brisati postove koji mu se čine neprimjerenim, zaključavati teme, odgovarati i slično?! Po meni bi forum trebao biti najslobodniji kutak na ovim stranicama, a kako postovi ionako ne mogu biti anonimni, ne vidim zbog čega taj postupak odobravanja postova običnih članova uopće postoji. Da toga nema, i ovaj naš forum bio bi zasigurno kudikamo zanimljiviji i dinamičniji


 
Natalie
Natalie  Identity Verified
Poland
Local time: 02:04
Member (2002)
English to Russian
+ ...

MODERATOR
SITE LOCALIZER
Dear Kristina Mar 23, 2007

According to the site rules, forum postings from members and users with verified identities appear immediately. Postings from all others are checked before being made visible. This is due to the limitations of ProZ.com scope ( http://www.proz.com/scope )

I am sure that in the nearest future there will be a moderator in the Croatian forum, so the discussion will not be interrupted with longer pauses
... See more
According to the site rules, forum postings from members and users with verified identities appear immediately. Postings from all others are checked before being made visible. This is due to the limitations of ProZ.com scope ( http://www.proz.com/scope )

I am sure that in the nearest future there will be a moderator in the Croatian forum, so the discussion will not be interrupted with longer pauses.

Natalia
Collapse


 
Sherefedin MUSTAFA
Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Local time: 02:04
Dutch to Albanian
+ ...
Potpuno se slažem Mar 23, 2007

Pozdrav kolegice Mijić,
U potpunosti se slažem sa vama.
I ja bih bio za to da se postovi odmah objavljuju bez obzira dali netko plaća ili ne. Već sama činjenica da je netko svaki dan aktivan na ovim prostorima mora biti i "viza" za iznošenje konstruktivnih, pozitivnih, profesionalnih i u svakom slučaju dobronamjernih mišljenja, prijedloga i sugestija na ovim prostorima.


 
VIVA VOCE Ltd.
VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Croatia
Local time: 02:04
English to Croatian
+ ...
ovo osobito Mar 25, 2007

Sherefedin MUSTAFA wrote:
" za iznošenje konstruktivnih, pozitivnih, profesionalnih i u svakom slučaju dobronamjernih mišljenja, prijedloga i sugestija na ovim prostorima.


poptisujem!


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Moderiranje foruma






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »