Mobile menu

Poslijediplomski studij Konferencijsko prevođenje
Thread poster: Dubravka Hrastovec

Dubravka Hrastovec  Identity Verified
Croatia
Local time: 12:01
English to Croatian
+ ...
Jun 27, 2007

Poštovane kolegice i kolege,

Ako nekoga zanima, na Sveučilištu u Zagrebu u tijeku su prijave za sveučilišni interdisciplinarni poslijediplomski specijalistički studij Konferencijsko prevođenje.

Više o tome na sljedećem linku:
http://www.unizg.hr/konf_prev.0.html

Sjećam se da smo na Wordfast seminaru komentirali poslijediplomski studij na Filozofskom fakultetu, međutim ovo je nešto potpuno drugo.

Također bi bilo lijepo ako bi nam netko tko ima iskustva s ovim studijem napisao koji redak.

Direct link Reply with quote

VIVA VOCE Ltd.  Identity Verified
Croatia
English to Croatian
+ ...
odgovor na stvarne potrebe Jun 27, 2007

Studij je doista odgovor na stvarne potrebe jer naši dodiplomski studiji nikako ne pripremaju za konferencijsko prevođenje.

Ekipa predavača je impozantna, doista "zvuči". A lektori su doista probrani. Mislim da vrijedi investicije!

Anamarija Richter  Identity Verified
German to English
+ ...
konferencijsko prevodjenje Feb 5, 2008

Prije dvije godine sam zapocela taj studij, ali sam odustala iz privatnih razloga. To je bila tek pocetna prva godina pa su se malo "uhodavali", ali mislim da je studij vrlo koristan. Puno se vremena posvecivalo razvijanju memorije, i mislim da su svi koji su pohadjali taj studij stvarno znacajno napredovali. Iako godinama radim kao prevoditelj, u usmenom prevodjenju sam vise "samouka" jer na Filozofskom fakultetu nismo vjezbali usmeno prevodjenje, tako da su mi neke stvari bile nove bez obzira na iskustvo.

There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »

Poslijediplomski studij Konferencijsko prevođenje

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use SDL Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs