Plaćanje putem Paypal-a
Thread poster: IVAN-57
IVAN-57
IVAN-57  Identity Verified
Local time: 11:58
Member
English to Croatian
+ ...
Feb 14, 2003

Molim kolege koji su znatno dulje prisutni na Proz.com za informaciju:



Da li je moguće naplaćivanje obavljenog posla putem Paypal-a. Naime, bio sam na toj stranici, htio sam otvoriti korisnički račun, međutim nisam našao da je Hrvatska među zemljama koje podržavaju taj servis.





 
Vesna Zivcic
Vesna Zivcic  Identity Verified
Local time: 11:58
German to Croatian
+ ...
PayPal account Feb 14, 2003

Moje je iskustvo isto kao i Vaše - Hrvatska zasad nije na Paypalovom popisu država u kojima je ta usluga moguća.



Ipak, primjetila sam da kolegica Gordana Podvezanac ima aktiviran PayPal account, pa je možda možete izravno kontaktirati i pitati je kako joj je to uspjelo.



http://www.proz.com/translators/44071?bs=1


 
IVAN-57
IVAN-57  Identity Verified
Local time: 11:58
Member
English to Croatian
+ ...
TOPIC STARTER
Hvala Feb 14, 2003

Hvala na informaciji !
[addsig]


 
scribolo (X)
scribolo (X)
Local time: 11:58
English to German
+ ...
Sve ovisi... Feb 14, 2003

Zelite li podignuti gotovinu sa PayPal racuna , ili vam je dovoljna mogucnost trosenja toga novca. Naime, za podignuti gotovinu, tek je nekoliko drzava uvrstenih u \'\'autorizirane\'\', sto znaci da morate imati vas (transakcijski) racun u SAD-u, ili nekoj od rijetkih EU zemalja (Njemacka, GB, mislim Danska i jos neke). Cak ni sve EU clanice nisu tu uvrstene.



Sto, medjutim, ne znaci da ne mozete primati sredstva na PayPal-ov racun, s time da cete umjesto gotovine tako uplac
... See more
Zelite li podignuti gotovinu sa PayPal racuna , ili vam je dovoljna mogucnost trosenja toga novca. Naime, za podignuti gotovinu, tek je nekoliko drzava uvrstenih u \'\'autorizirane\'\', sto znaci da morate imati vas (transakcijski) racun u SAD-u, ili nekoj od rijetkih EU zemalja (Njemacka, GB, mislim Danska i jos neke). Cak ni sve EU clanice nisu tu uvrstene.



Sto, medjutim, ne znaci da ne mozete primati sredstva na PayPal-ov racun, s time da cete umjesto gotovine tako uplacena sredstva moci koristiti za placanje (kao \'\'pravim\'\' novcem) kod bilo koga na Netu prihvaca taj nacin placanja, (a takvih je na tisuce).



Takodje sam cula (pogledajte si malo druge forume, prosli su taj topic kroz sito i reseto), da je PayPal ipak pomalo nesiguran, pa se preporucuje upotreba samo za nize iznose, jer se, navodno, nikada ne zna kada ce zamrznuti ili drugacije blokirati PayPal-ov racun.



Pozdrav, Sandra Russo
Collapse


 
bergazy
bergazy  Identity Verified
Croatia
Local time: 11:58
Croatian to Italian
+ ...
Za sada ništa od toga Feb 14, 2003

Ja sam pisao uredu Pay Pala i odgovorili su mi birokratski suhoparno da se oni svojski trude unaprijediti i proširiti djelokrug njihova rada na što više zemalja pa i Hrvatsku. Mislim da bi najbolje bilo da se udružimo i da pošaljemo peticiju za aktiviranje Pay Pal usluga za Hrvatsku, pa zašto ne, i susjedne zemlje.



Svi zainteresirani za ovu ideju mogu mi se privatno javiti.



 
scribolo (X)
scribolo (X)
Local time: 11:58
English to German
+ ...
Alternativa Feb 15, 2003

Pogledajte si malo ovo



https://www.moneybookers.com



Trebalo bi biti nesto slicno PayPalu, ali nemam vremena podrobnije istraziti site - jedino sto sam na brzinu pogledala je Hrvatska u listi zemalja i vliki natpis na naslovnici:



\"Sign up for your moneybookers account!

We welcome customers from every nation on Earth.\"



Naodmet rec
... See more
Pogledajte si malo ovo



https://www.moneybookers.com



Trebalo bi biti nesto slicno PayPalu, ali nemam vremena podrobnije istraziti site - jedino sto sam na brzinu pogledala je Hrvatska u listi zemalja i vliki natpis na naslovnici:



\"Sign up for your moneybookers account!

We welcome customers from every nation on Earth.\"



Naodmet reci - oprez sa takvim uslugama i nikada za visoke iznose!



So long, Sandra
[addsig]
Collapse


 
alszeg
alszeg  Identity Verified
Local time: 11:58
Bosnian to English
+ ...
Naše iskustvo s Moneybookers.com Feb 15, 2003

Dobra večer svima!



Napisali smo nekoliko rjieči o Moneybookers na forumu \"Money Matters\" i nudimo vam ovdje bez prijevoda na hrvatski:



---

Hello everybody,



Some words about our experience with Moneybookers.com.

Since October 2002 we have been using their services for transferring smaller amounts of money (from EUR 10.00 to EUR 200.00) from Germany to some Eastern European and Baltic countries such as Croatia
... See more
Dobra večer svima!



Napisali smo nekoliko rjieči o Moneybookers na forumu \"Money Matters\" i nudimo vam ovdje bez prijevoda na hrvatski:



---

Hello everybody,



Some words about our experience with Moneybookers.com.

Since October 2002 we have been using their services for transferring smaller amounts of money (from EUR 10.00 to EUR 200.00) from Germany to some Eastern European and Baltic countries such as Croatia, Estonia, Macedonia, Poland and Yugoslavia. During this time we have not had any problems with them. In comparison with regular bank transfer, the fees are very low and the money is within seconds on the Moneybookers account of the recipient and can be then withdrawn for a reasonable fee up to EUR 1.50 or even free of charge (this varies from country to country) to her/his bank account. Only if you receive or send money for the first time via Moneybookers.com, you should be a bit patient, since the verification procedure of your bank account etc. could last 3-4 days. After you have registered and your bank account is verified no problems should arise.



Hope this information helps you. Nevertheless take care, since “Vorsicht ist die Mutter der Porzellankiste“ („better safe than sorry“ according to Collins dictionary).



Greetings from Berlin, have all a nice weekend!

---



Srdačni pozdravi iz Berlina

Alexander i Dagnija

[ This Message was edited by:on2003-02-18 09:42]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Plaćanje putem Paypal-a






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »