https://www.proz.com/forum/czech/39807-poji%9At%ECn%ED_profesn%ED_odpov%ECdnosti.html

Pojištění profesní odpovědnosti
Thread poster: Hynek Palatin
Hynek Palatin
Hynek Palatin  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 10:22
Member (2003)
English to Czech
+ ...
Dec 3, 2005

Jedna agentura po mně vyžaduje pojištění profesní odpovědnosti - můžete mi poradit, kde ho nejvýhodněji uzavřít? Zatím vím o slevě pro členy JTP. Zajímalo by mě, jestli stejné pojištění nejde uzavřít ještě levněji třeba v cizině. Předem díky.

 
Veronika Hansova
Veronika Hansova  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 10:22
Member (2006)
English to Czech
+ ...
Generali - doporučuji nebrat Dec 5, 2005

Dobrý den, Hynku.
Má sestra překládá a tlumočí do 3 jazyků. Kdysi si zřídila u poj. Generali pojištění "na blbost" a ačkoliv po jedné reklamaci doložila všechny požadované papíry a doklady, právníci pojišovny se v tom 2 měsíce hrabali a posléze se z toho příkladným způsobem vyvlíkli, takže nedostala ani korunu. Nyní je bez pojištění.
Já sama také žádné nemám a ani o něm neuvažuji. Asi sám zvažte, zda ta zakázka stojí za to. Hodně štěstí.


 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 10:22
English to Czech
Doporučuji podívat se na ProZu Dec 10, 2005

Právě bylo otevřeno téma "Professional indemnity insurance"
http://www.proz.com/topic/40123,
toto téma bylo již probíráno v anglických skupinách.

Zkus Hynku prostudovat starší emaily a napsat svoje zjištění česky.

Milan


 
Jan Kolbaba
Jan Kolbaba  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 10:22
Member (2006)
English to Czech
+ ...
Pojištění odpovědnosti za škodu podnikatele Dec 12, 2005

Dobrý den,

jen krátká poznámka ohledně pojištění.
Pojištění jsem si zřídil někdy na začátku roku. Naštěstí jsem ho ještě nepotřeboval. Toto pojištění mám u České Pojišťovny a jmenuje se Pojištění odpovědnosti za škodu podnikatele. Pojištění se vztahuje na odpovědnost za škodu vzniklou v souvislosti s činnostmi na základě živnostenského oprávnění.
Pojištěn
... See more
Dobrý den,

jen krátká poznámka ohledně pojištění.
Pojištění jsem si zřídil někdy na začátku roku. Naštěstí jsem ho ještě nepotřeboval. Toto pojištění mám u České Pojišťovny a jmenuje se Pojištění odpovědnosti za škodu podnikatele. Pojištění se vztahuje na odpovědnost za škodu vzniklou v souvislosti s činnostmi na základě živnostenského oprávnění.
Pojištění mám rozdělené takto:

základní odpovědnost
pojistná částka 5 000 000,- Kč
spoluúčast 1 000,- Kč
územní rozsah Evropa
roční pojistné 580,- Kč

+ V 70 - pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou jinak než na zdraví, usmrcením, poškozením, zničením nebo pohřešováním věci
limit plnění 100 000,- Kč
roční pojistné 756,- Kč

"limit plnění" mi byl vysvětlen jako pojištění peněz, tzn. třeba ztráta zisku, prostoj firmy atd..
Takže platím ročně 1336,- Kč.

Docela mě tam mrzí "územní rozsah" pouze na Evropu. Pojišťovna prý nyní není schopna rozšířit územní rozsah na celý svět. Na druhou stranu, většinou překládám do češtiny, tak snad...

Docela se teď těším až někdo příjde a řekne mi: " Tak takovou smlouvu si dej za klobouk, protože je k ničemu".
Na druhou stranu "alespoň něco" a lépe se chodí večer spát

V odkaze, který uvedl Hynek, píší o : "Pojištění odpovědnosti za škodu z činnosti překladatele a tlumočníka". Zajímalo by mně tedy, kde je rozdíl.

S přáním krásného dne
Honza

[Edited at 2005-12-12 20:57]

[Edited at 2005-12-12 21:04]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Pojištění profesní odpovědnosti






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »