https://www.proz.com/forum/czech/44728-paypal_pro_uzivatele_z_ceska.html

Paypal pro uzivatele z Ceska
Thread poster: Prokop Vantuch
Prokop Vantuch
Prokop Vantuch  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:11
Member (2005)
English to Czech
+ ...
Apr 6, 2006

Mili pratele,

chtel bych s Vas zeptat, zda nekdo z Vas pouziva Paypal. Na strankach Paypal.com jsem totiz nasel tento text:

Non-U.S. Accounts

Q: Why does my PayPal account have only send capabilities?

A: Members in Anguilla, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, Poland, the Slovak Republic, Slovenia, and South Africa can not use PayPal to receive payments, only to send payments.

Members in Luxembourg w
... See more
Mili pratele,

chtel bych s Vas zeptat, zda nekdo z Vas pouziva Paypal. Na strankach Paypal.com jsem totiz nasel tento text:

Non-U.S. Accounts

Q: Why does my PayPal account have only send capabilities?

A: Members in Anguilla, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, Poland, the Slovak Republic, Slovenia, and South Africa can not use PayPal to receive payments, only to send payments.

Members in Luxembourg with a Personal or Premier account cannot use PayPal to receive money, but may send payments. Members in Luxembourg with a Business account can use PayPal to both send and receive money.

The PayPal system requires certain criteria be met to fully utilize our system, but this is not a reflection on the customer. PayPal is constantly working to expand and improve services for our customers. We hope to expand our features for these countries, but due to the complexities of global finance, we cannot give a timetable for this expansion.


Chtel jsem se tedy zeptat, zda je pro ceskeho uzivatele mozne pouzivat Paypal take pro prijimani plateb. Sam pouzivam Moneybookers, ale nekteri klienti preferuji Paypal.
Da se toto omezeni obejit treba zadanim jine zeme? Jeste jsem to nezkousel, takze nevim, jestli by to slo. Myslel jsem si totiz, ze pri overeni kreditni karty system pozna, ze karta je vedena v Cesku. Momentalne jsem sice v Monaku, ale zakladat si ucet nebo kreditku tady nehodlam. Mate nekdo nejake zkusenosti nebo rady?

Diky predem.
Prokop
---
www.joey.cz
Collapse


 
Marek Buchtel
Marek Buchtel  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:11
Member (2005)
English to Czech
+ ...
SITE LOCALIZER
Nejde Apr 6, 2006

Ahoj Prokope,

Co já vím, situace je taková, že PayPal se v ČR (ani SR) nedá používat k přijímání plateb, takže je nutno používat jiné systémy.
Donedávna nebylo možné mít účet vůbec (ani k posílání peněz).
Jak to obejít - myslím si, že základní problém je v tom, jak z účtu dostat peníze. Nebyl by asi problém nějak předstírat, že je člověk v jiné zemi. úskalí je ale v tom, že oni ti převedou peníze pouze na účet v té kte
... See more
Ahoj Prokope,

Co já vím, situace je taková, že PayPal se v ČR (ani SR) nedá používat k přijímání plateb, takže je nutno používat jiné systémy.
Donedávna nebylo možné mít účet vůbec (ani k posílání peněz).
Jak to obejít - myslím si, že základní problém je v tom, jak z účtu dostat peníze. Nebyl by asi problém nějak předstírat, že je člověk v jiné zemi. úskalí je ale v tom, že oni ti převedou peníze pouze na účet v té které zemi. Takže pokud by měl člověk účet třeba v Německu, tak by asi šlo předstírat, že tam žije. Ale nikdy jsem to nezkoušel.
Ale podle mého názoru nestojí za to komplikovat si s tím život a je lepší se na PayPal vybodnout. Já jsem se zatím s každým klientem v tomto ohledu bez problému dohodl

Marek
Collapse


 
kurecova
kurecova
Local time: 23:11
Spanish to Czech
+ ...
Pay Pal Apr 6, 2006

Ahoj Prokope,

co se tyce pouzivani PAY PAL v CR, tak te musim zklamat, bohuzel to nejde, ale nemusis se zbytecne trapit, jelikoz ziji ve Spanelsku, kde PAY PAL bezne funguje, ale velice casto vlastne NRFUNGUJE.

PA

Karin


 
Prokop Vantuch
Prokop Vantuch  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:11
Member (2005)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Diky Apr 7, 2006

Diky Vam obema. Cekal jsem, ze to tak je. Precejen ten text ze stranek Paypal.com hovori jednoznacne. Jen jsem si to chtel overit. Samozrejme, ze mi nezbyvalo nic jineho nez se na Paypal vykaslat a obejit to treba pomoci Moneybookers, ktery mi zatim problemy nedela (tukam na drevo).

Diky tedy za odpovedi a nezbyva nez verit, ze se Cesko uz brzy dostane mezi ony "vyvolene" zeme, kde se da Paypal pouzivat bez omezeni.

Mejt
... See more
Diky Vam obema. Cekal jsem, ze to tak je. Precejen ten text ze stranek Paypal.com hovori jednoznacne. Jen jsem si to chtel overit. Samozrejme, ze mi nezbyvalo nic jineho nez se na Paypal vykaslat a obejit to treba pomoci Moneybookers, ktery mi zatim problemy nedela (tukam na drevo).

Diky tedy za odpovedi a nezbyva nez verit, ze se Cesko uz brzy dostane mezi ony "vyvolene" zeme, kde se da Paypal pouzivat bez omezeni.

Mejte se
Prokop
---
www.joey.cz
Collapse


 
Veronika Hansova
Veronika Hansova  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:11
Member (2006)
English to Czech
+ ...
Moneybookers? Jul 31, 2006

Prokop Vantuch wrote:

... nezbyvalo nic jineho nez se na Paypal vykaslat a obejit to treba pomoci Moneybookers, ktery mi zatim problemy nedela (tukam na drevo)...


Ahoj Prokope,
můžeš mi rposím vysvětlit, jak Moneybookers fungují? Navíc jsem někde zavadila i o "Moneybrokers"- prý také virtuální převod peněz...
Předem díky,
Veronika.


 
Prokop Vantuch
Prokop Vantuch  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:11
Member (2005)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Moneybookers.com Jul 31, 2006

Moneybookers funguji jako jakysi virtualni ucet. Najedes na www.moneybookers.com, zaregistrujes se a pak si tam zaregistrujes svuj bankovni ucet nebo kreditku. Je fajn mit kreditku, myslim, ze je to rychlejsi.

Pri registraci se pouziva emailova adresa, ktera pak slouzi vlastne jako cislo uctu. Takze klientovi, ktery chce platit na Tvuj ucet Moneybookers, pak das emailovou adresu, a on Ti na Tvuj
... See more
Moneybookers funguji jako jakysi virtualni ucet. Najedes na www.moneybookers.com, zaregistrujes se a pak si tam zaregistrujes svuj bankovni ucet nebo kreditku. Je fajn mit kreditku, myslim, ze je to rychlejsi.

Pri registraci se pouziva emailova adresa, ktera pak slouzi vlastne jako cislo uctu. Takze klientovi, ktery chce platit na Tvuj ucet Moneybookers, pak das emailovou adresu, a on Ti na Tvuj ucet posle penize.

Kdyz Ti na ten virtualni ucet u Moneybookers prisly penize, muzes si je "vybrat" (za maly poplatek) a poslat si je na svuj normalni cesky bankovni ucet (kreditku), ktery sis zaregistrovala pri registraci.

V pripade, ze mas na virtualnim uctu u Moneybookers penize a chces je nekomu poslat na jeho Moneybookers ucet, tak je to jednoduche - zadas jeho emailovou adresu, kterou on pouziva k prijimani plateb.

Pokud chces neco pomoci Moneybookers zaplatit, nebo nekomu poslat penize pres Moneybookers, ale nemas je na tom svem virtualnim uctu, tak pri transakci zvolis svuj bankovni ucet (kreditku) a penize, ktere nekomu posilas, se Ti vlastne odecitaji z bankovniho uctu. Takze je nenahravas na ucet, ale rovnou posilas ze sveho ceskeho bankovniho uctu.

Takze tak nejak to funguje. Snad se v tom vyznas a neudelal jsem Ti v tom gulas.

Prokop
Collapse


 
Hynek Palatin
Hynek Palatin  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:11
Member (2003)
English to Czech
+ ...
Moneybookers Jul 31, 2006

Pokud chces neco pomoci Moneybookers zaplatit, nebo nekomu poslat penize pres Moneybookers, ale nemas je na tom svem virtualnim uctu, tak pri transakci zvolis svuj bankovni ucet (kreditku) a penize, ktere nekomu posilas, se Ti vlastne odecitaji z bankovniho uctu. Takze je nenahravas na ucet, ale rovnou posilas ze sveho ceskeho bankovniho uctu.


Tím si nejsem jistý (aspoň v případě bankovního účtu, nevím, jak je to s kreditkou). Mám dojem, že aby bylo možné někomu zaplatit přes Moneybookers, musí se peníze nejdřív poslat na jejich bankovní účet, který mají v každé zemi (v Čechách u Živnobanky). Částka se pak připíše na Moneybookers.

U MB je taky dobré nechat si ověřit svou identitu, jinak je omezený celkový možný obrat účtu. Konkrétní čísla už si nepamatuju, ale je to uvedeno v nápovědě.


 
Prokop Vantuch
Prokop Vantuch  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:11
Member (2005)
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
Pravda Jul 31, 2006

Mas pravdu, Hynku, diky. Neuvedomil jsem si, ze je tam ta funkce "upload funds". Spletl jsem si to s necim jinym. Mam pocit, ze prave pred overenim identity mi nesla funkce upload funds spustit, takze jsem si to s tim spletl.

Prokop


 
Jaroslav Suchánek
Jaroslav Suchánek  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:11
English to Czech
PayPal konečne v ČR Aug 27, 2006

Dle serveru FinExpert (http://www.finexpert.cz/default.aspx?section=17&server=1&article=17412) se zdá, že už budeme moci konečně plné využít PayPal i doma, i když mám IMHO pocit, že Moneybookers jsou fakt lepší. Jarda

 
Blanka Salkova
Blanka Salkova  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:11
Member (2007)
English to Czech
+ ...
konečně paypal i u nás Jul 31, 2007

Tak paypal lze používat už i u nás. Jak na posílání, tak na příjem peněz ( http://tinyurl.com/ynr62b ) .

Sice to trvalo, ale oproti jiným alternativám je to relativně bezpečné. Jen Vám nesmí z nějakého důvodu bloknout účet.


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Paypal pro uzivatele z Ceska






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »