"Αμερικάνικα" γραφεία
Thread poster: Abba Storgen (X)
Abba Storgen (X)
Abba Storgen (X)
United States
Local time: 05:02
Greek to English
+ ...
Mar 4, 2005

Κάποτε γινότανε σκοτωμός για να βγάλει κάποιος ταχυδρομική διεύθυνση στη Νέα Υόρκη (έστω και Τ.Θ. ήτοι P.O. Box) έστω κι αν το πραγματικό γραφείο ήταν στο Wichita, Kansas.

Τώρα που σταματήσανε εδώ αυτές τις αηδίες, τις πιάσανε οι αεριτζήδες απανταχού.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Σε "πρακτορ�
... See more
Κάποτε γινότανε σκοτωμός για να βγάλει κάποιος ταχυδρομική διεύθυνση στη Νέα Υόρκη (έστω και Τ.Θ. ήτοι P.O. Box) έστω κι αν το πραγματικό γραφείο ήταν στο Wichita, Kansas.

Τώρα που σταματήσανε εδώ αυτές τις αηδίες, τις πιάσανε οι αεριτζήδες απανταχού.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Σε "πρακτορεία" που εμφανίζουν μία Αμερικάνικη διεύθυνση και μία στο Πουθενανιστάν. Ειδικά όταν η διεύθυνση στην Αμερική είναι σε κάτι χωριά εδώ κι εκεί (δείτε τη "διεύθυνση" στο mapquest και πείτε μου στο θεό σας, με ποια λογική μια "ΜΕΤΑΦΡΑΣΤΙΚΗ εταιρία" έχει δύο γραφεία, το ένα στη Σιβηρία και το άλλο στο North Dakota).

Προσοχή σε κάτι τέτοιους.

Ευχαριστώ

Λευτέρης
Collapse


 
Simos Tamoglou
Simos Tamoglou  Identity Verified
Greece
Local time: 12:02
Italian to Greek
Οχι παίζουμε...... Mar 5, 2005

Καλημέρα φίλε Λευτέρη!

Ενδιαφέρουσα η θέση σου αλλά τους έκαψες με αυτά που γράφεις!!
Πώς ρε Λευτέρη "εγώ" που το γραφείο μου είναι 1Χ1 σε διάσταση θα γίνω πολυεθνική, μπροστά στην οποία θα τρέμει ακόμα και η Κόκα-Κόλα ή η Μαικροσοφτ, αν δεν βάλω και μια διεύθυνση στο �
... See more
Καλημέρα φίλε Λευτέρη!

Ενδιαφέρουσα η θέση σου αλλά τους έκαψες με αυτά που γράφεις!!
Πώς ρε Λευτέρη "εγώ" που το γραφείο μου είναι 1Χ1 σε διάσταση θα γίνω πολυεθνική, μπροστά στην οποία θα τρέμει ακόμα και η Κόκα-Κόλα ή η Μαικροσοφτ, αν δεν βάλω και μια διεύθυνση στο Αμέρικα;
Πώς την λέγανε την χώρα τον Πήτερ Πάν;Νέβερλαντ;

Καλά να είσαι και πάντα τέτοιου είδους συμβουλές απο παλαιότερους (ξαναγράφω οτι ΔΕΝ εννοώ τίποτα άλλο!) γίνονται αποδεκτές με χαρά και ενδιαφέρον.

Σίμος
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


"Αμερικάνικα" γραφεία






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »