Proverb Hellas
Thread poster: Alexandra Fakalou
Alexandra Fakalou
Alexandra Fakalou  Identity Verified
Greece
Local time: 18:38
Member (2004)
Greek to French
+ ...
Mar 17, 2005

Γεια σας!
Αναζητώ απελπισμένα μεταφραστές που να έχουν συνεργαστεί με την Proverb Hellas. Ήταν Μεταφραστικό Γραφείο στην Αθήνα και έκλεισε εντελώς απροειδοποίητα το Μάιο. Εκτός από κάποια τιμολόγια που εκκρεμούν, επί του παρόντος με βιάζει η Βεβαίωση Παρακράτησης Φόρου για ν
... See more
Γεια σας!
Αναζητώ απελπισμένα μεταφραστές που να έχουν συνεργαστεί με την Proverb Hellas. Ήταν Μεταφραστικό Γραφείο στην Αθήνα και έκλεισε εντελώς απροειδοποίητα το Μάιο. Εκτός από κάποια τιμολόγια που εκκρεμούν, επί του παρόντος με βιάζει η Βεβαίωση Παρακράτησης Φόρου για να την επισυνάψω στη φορολογική μου δήλωση. Δεν μπορώ να βρω άκρη με τίποτα. Μια δικηγόρος που υποτίθεται ότι έχει αναλάβει την υπόθεση εκ μέρους των ιδιοκτητών δεν έχει ΚΑΜΙΑ διάθεση να βοηθήσει. Αν υπάρχει και άλλος "καμμένος" σαν και μένα, παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου οποιαδήποτε στιγμή στο 2610-240690, 6945-970943 ή στο [email protected] Άντε και μη χειρότερα!!!!
Collapse


 
Abba Storgen (X)
Abba Storgen (X)
United States
Local time: 10:38
Greek to English
+ ...
Ποτέ ξανά Mar 27, 2005

Άμα το γραφείο έκλεισε, λεφτά δεν παίρνεις. Ξέχασέ το. Κι αυτοί άμα δεν υποβάλουν στην εφορία το ανάλογο αντίγραφο της βεβαίωσης, τότε η εφορία ΔΕΝ γνωρίζει τίποτα, οπότε δεν χρειάζεται ούτε κι εσύ να το υποβάλεις.

Και για νά' χουμε καλό ρώτημα, μια και δεν ξέρω, πόσα πληρώνουν τα Ελληνικά πρακτορεία τη λέξη; Και πότε;

Λευτέρης


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Proverb Hellas






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »