Pages in topic:   < [1 2]
Ανεμιστήρες στους τελικους τέσσερις... απίστευτο κι όμως αληθινό!!!
Thread poster: maria sgourou
Assimina Vavoula
Assimina Vavoula
Greece
Local time: 02:57
Member (2005)
French to Greek
+ ...
Και όμως και οι συγγενείς κτλ --- πέραν του SYSTRAN PROFESSIONAL ή Jun 5, 2007

Παιδιά, όλων τα μάτια έχουν δει πολλά, πιστεύω...
Το 1995-1997 εργαζόμουν στην Νομική Υπηρεσία μίας Πολυεθνικής Εταιρείας που ασχολείτο με τα Media...
Μου εδόθη, λοιπόν, μία μελέτη να διορθώσω με τίτλο "Νομικό καθεστώς ιδιωτικής τηλεόρασης" (ή κάπως έτσι).
Σημειωτέον, η μελέ
... See more
Παιδιά, όλων τα μάτια έχουν δει πολλά, πιστεύω...
Το 1995-1997 εργαζόμουν στην Νομική Υπηρεσία μίας Πολυεθνικής Εταιρείας που ασχολείτο με τα Media...
Μου εδόθη, λοιπόν, μία μελέτη να διορθώσω με τίτλο "Νομικό καθεστώς ιδιωτικής τηλεόρασης" (ή κάπως έτσι).
Σημειωτέον, η μελέτη είχε μεταφραστεί από υποτιτλιστή της εταιρείας ενός εκ των Αντιπροέδρων επί πληρωμή...
Γεγονός είναι ότι και εγώ και 2 δικηγόροι που την είδαν μετά ως 2ο και 3ο μάτι την κάναμε .... τρικολόρ...
Δηλώσαμε δε ότι εμείς δεν θα πληρώναμε για το αποτέλεσμα αυτό.
Φυσικά, η μετάφραση ξαναέγινε φτου και από την αρχή από εμένα και τους 2 δικηγόρους.
Collapse


 
Pages in topic:   < [1 2]


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Ανεμιστήρες στους τελικους τέσσερις... απίστευτο κι όμως αληθινό!!!






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »