Αρίθμηση λίστας στο word 2007
Thread poster: Dimitrios Papantoniou
Dimitrios Papantoniou
Dimitrios Papantoniou  Identity Verified
Local time: 10:39
English to Greek
+ ...
Jul 27, 2007

Καλησπέρα,
Προσπαθώ να αλλάξω την αρίθμηση μιας λίστας από A, B, C, D
σε Α, Β, Γ, Δ και δε βρίσκω πουθενά τέτοια επιλογή. Στις επιλογές κουκκίδων και αριθμών εκτός κι αν τα μάτια μου δεν πάνε και πολύ καλά, έχει επιλογή μόνο για αγγλικούς χαρακτήρες. Πώς μπορώ να το αλλάξω;


 
Dimitra Karamperi
Dimitra Karamperi  Identity Verified
Greece
Local time: 10:39
English to Greek
+ ...
Νομίζω ότι δεν γίνεται... Jul 27, 2007

Dimitrios Papantoniou wrote:

Καλησπέρα,
Προσπαθώ να αλλάξω την αρίθμηση μιας λίστας από A, B, C, D
σε Α, Β, Γ, Δ και δε βρίσκω πουθενά τέτοια επιλογή. Στις επιλογές κουκκίδων και αριθμών εκτός κι αν τα μάτια μου δεν πάνε και πολύ καλά, έχει επιλογή μόνο για αγγλικούς χαρακτήρες. Πώς μπορώ να το αλλάξω;


... ούτε στην ελληνική έκδοση.
Το έχω ψάξει κι εγώ και δεν κατέληξα σε κάποια λύση πέρα από το να τα αφήσω όπως είναι ή να περάσω χειροκίνητα τα ελληνικά γράμματα. Εάν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά, θα ήθελα να το μάθω κι εγώ!

Δήμητρα


 
Angeliki Papadopoulou
Angeliki Papadopoulou  Identity Verified
Greece
Local time: 10:39
English to Greek
+ ...
Δυστυχώς κι εγώ, έτσι νομίζω! Jul 28, 2007

Πριν δυο χρόνια έβαλα μια φίλη μου, που διδάσκει τα προγράμματα του MS Office, να το ψάξει στο XP και στο 2003. Αφού δεν το βρήκε κι αυτή, μάλλον δεν θα υπάρχει!

 
Alekos Psimikakis
Alekos Psimikakis  Identity Verified
Local time: 10:39
English to Greek
+ ...
Αρίθμηση λίστας ... σε οποιοδήποτε Word! Dec 26, 2008

Γεια σας,

Κάποιος Έλληνας καθηγητής έχει βρει μια λύση, αλλά κυρίως για προσωπική χρήση, εγκαθιστώντας μια ειδκή γραμματοσειρά (re: http://users.sch.gr/kkyrits/). Δεν τη δοκίμασα γιατί δεν ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο -- δεν μπορώ να
... See more
Γεια σας,

Κάποιος Έλληνας καθηγητής έχει βρει μια λύση, αλλά κυρίως για προσωπική χρήση, εγκαθιστώντας μια ειδκή γραμματοσειρά (re: http://users.sch.gr/kkyrits/). Δεν τη δοκίμασα γιατί δεν ενδιαφέρομαι για κάτι τέτοιο -- δεν μπορώ να στείλω σε πελάτη ή αλλού ένα έγγραφο με τέτοια αρίθμηση.

Θα πρότειινα να στείλουμε ως ομάδα μια επιστολή-αίτηση στην Microsoft Hellas σχετικά με το θέμα, αλλά πιστεύω ότι είναι τόσο γερασμένη, δυσκίνητη και απρόθυμη και αυτή, όσο και η "μαμά" της εταιρεία. Αλλιώς, γιατί να μην έχουν βρει λύση για αυτή την τόσο λογική όσο και απαραίτητη ανάγκη, και μάλιστα η λύση ενός τετοιου του θέματος είναι παιδαριώδης;


Αλέκος


[Edited at 2008-12-26 20:20 GMT]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Αρίθμηση λίστας στο word 2007






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »