Word szakértők kerestetnek
Thread poster: Andras Szivak
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 18:30
English to Hungarian
+ ...
Apr 14, 2003

A kinyomtatott dokumentumon a Word csak a 10.oldaltól kezdve tűnteti fel az oldalszámpzást. Mi lehet a gond? (Word 2000)

 
Csaba Ban
Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 18:30
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
lehetséges okok Apr 14, 2003

Élőfejben/élőlábban (header/footer) nem állítottad be az 1. és 9. oldal között az oldalszámozást. (Valszeg szekciókra van bontva a dokumentum). A képernyőn látszik?



Véletlenül fehér színű az oldalszámozás. (Format-Font alatt tudod átállítani feketére)



Más most nem jut eszembe, de ettől még lehet más baja is.



Sok sikert!



 
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 18:30
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Sajnos nem megy Apr 15, 2003

Kösz, Csaba, de sajnos valamilyen okból nem sikerül. Csak a 10-ik oldaltól hajlandó kiírni az oldalszámokat, pedig minden beállítást ellenőriztem. Még a Nyomtatási nézetben is látszik a számozás.

 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 18:30
English to Hungarian
+ ...
Automata oldalszámozás, vagy élőfej/élőláb? Apr 15, 2003

Én kitörölném a jelenlegi oldalszámozást és megpróbálnám a másik verziót: ha pl. a header/footer-ben volt, akkor Beszúrás / Oldalszámok (Insert / Page numbers) utasitással beraknék új oldalszámokat (ott csak az első oldal számozására kérdez rá), illetve forditva.



Én is a szakasztörésre tippelnék egyébként, lehet, hogy az egyik oldaltörésből az lett, nem? Ez a beállitásokból nem mindig derül ki, viszont a Szerkesztés - Keresés - Egyebe
... See more
Én kitörölném a jelenlegi oldalszámozást és megpróbálnám a másik verziót: ha pl. a header/footer-ben volt, akkor Beszúrás / Oldalszámok (Insert / Page numbers) utasitással beraknék új oldalszámokat (ott csak az első oldal számozására kérdez rá), illetve forditva.



Én is a szakasztörésre tippelnék egyébként, lehet, hogy az egyik oldaltörésből az lett, nem? Ez a beállitásokból nem mindig derül ki, viszont a Szerkesztés - Keresés - Egyebek - Speciális útvonalon lehet a tördelésekre is keresni.



Jó munkát, azért szólj, ha megoldódott!

Éva
Collapse


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 18:30
English to Hungarian
+ ...
Még egy: a margóbeállitás! Apr 15, 2003

Ha a nyomtatási nézetben látszik a szám, akkor esetleg a margókkal lehet manipulálni: mert előfordul, hogy nem jelez vissza a gép, ha a nyomtató levág valamicskét. Aztán hogy ezt miért csak 9 oldalon csinálja...?

 
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 18:30
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Köszönet Apr 16, 2003

Kösz a tanácsokat. Már mindent megpróbáltam, még Csaba is megnézte az adott fájlt, de az első 9 oldalra nem tesz oldalszámot. Végül úgy oldottam meg, hogy összefűztem a doksit.

 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 18:30
English to Hungarian
+ ...
Jó megoldás! Apr 16, 2003

Ez a legjobb megoldás, kösz, hogy visszaszóltál. Megjegyzem ezt azért én nem hagynám annyiban, mert egy megmagyarázhatatlan probléma bármikor újra jelentkezhet!

Egyébként közben eszembe jutott még egy: ha az egészet elmented Rich Text Format-ba, az sok mindent kiöl, esetleg az ilyen hibákat is, utána pedig megint lehet Wordben menteni.


 
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 18:30
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Keresni kell Apr 16, 2003

Valóban rá kellene jönni a dolog nyitjára, de az utóbbi egy évben össz-vissz csupán 50-60 oldalt kellett kinyomtatnom, mert a legtöbb megrendelő szerencsére e-mailen kéri a munkát. Már az is megfordult a fejemben, hogy kidobom a nyomtatót...

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Word szakértők kerestetnek






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »