Word szakértők kerestetnek
Thread poster: Andras Szivak
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 21:50
English to Hungarian
+ ...
Apr 14, 2003

A kinyomtatott dokumentumon a Word csak a 10.oldaltól kezdve tűnteti fel az oldalszámpzást. Mi lehet a gond? (Word 2000)

 
Csaba Ban
Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 21:50
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
lehetséges okok Apr 14, 2003

Élőfejben/élőlábban (header/footer) nem állítottad be az 1. és 9. oldal között az oldalszámozást. (Valszeg szekciókra van bontva a dokumentum). A képernyőn látszik?



Véletlenül fehér színű az oldalszámozás. (Format-Font alatt tudod átállítani feketére)



Más most nem jut eszembe, de ettől még lehet más baja is.



Sok sikert!



 
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 21:50
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Sajnos nem megy Apr 15, 2003

Kösz, Csaba, de sajnos valamilyen okból nem sikerül. Csak a 10-ik oldaltól hajlandó kiírni az oldalszámokat, pedig minden beállítást ellenőriztem. Még a Nyomtatási nézetben is látszik a számozás.

 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 21:50
English to Hungarian
+ ...
Automata oldalszámozás, vagy élőfej/élőláb? Apr 15, 2003

Én kitörölném a jelenlegi oldalszámozást és megpróbálnám a másik verziót: ha pl. a header/footer-ben volt, akkor Beszúrás / Oldalszámok (Insert / Page numbers) utasitással beraknék új oldalszámokat (ott csak az első oldal számozására kérdez rá), illetve forditva.



Én is a szakasztörésre tippelnék egyébként, lehet, hogy az egyik oldaltörésből az lett, nem? Ez a beállitásokból nem mindig derül ki, viszont a Szerkesztés - Keresés - Egyebe
... See more
Én kitörölném a jelenlegi oldalszámozást és megpróbálnám a másik verziót: ha pl. a header/footer-ben volt, akkor Beszúrás / Oldalszámok (Insert / Page numbers) utasitással beraknék új oldalszámokat (ott csak az első oldal számozására kérdez rá), illetve forditva.



Én is a szakasztörésre tippelnék egyébként, lehet, hogy az egyik oldaltörésből az lett, nem? Ez a beállitásokból nem mindig derül ki, viszont a Szerkesztés - Keresés - Egyebek - Speciális útvonalon lehet a tördelésekre is keresni.



Jó munkát, azért szólj, ha megoldódott!

Éva
Collapse


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 21:50
English to Hungarian
+ ...
Még egy: a margóbeállitás! Apr 15, 2003

Ha a nyomtatási nézetben látszik a szám, akkor esetleg a margókkal lehet manipulálni: mert előfordul, hogy nem jelez vissza a gép, ha a nyomtató levág valamicskét. Aztán hogy ezt miért csak 9 oldalon csinálja...?

 
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 21:50
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Köszönet Apr 16, 2003

Kösz a tanácsokat. Már mindent megpróbáltam, még Csaba is megnézte az adott fájlt, de az első 9 oldalra nem tesz oldalszámot. Végül úgy oldottam meg, hogy összefűztem a doksit.

 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 21:50
English to Hungarian
+ ...
Jó megoldás! Apr 16, 2003

Ez a legjobb megoldás, kösz, hogy visszaszóltál. Megjegyzem ezt azért én nem hagynám annyiban, mert egy megmagyarázhatatlan probléma bármikor újra jelentkezhet!

Egyébként közben eszembe jutott még egy: ha az egészet elmented Rich Text Format-ba, az sok mindent kiöl, esetleg az ilyen hibákat is, utána pedig megint lehet Wordben menteni.


 
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 21:50
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Keresni kell Apr 16, 2003

Valóban rá kellene jönni a dolog nyitjára, de az utóbbi egy évben össz-vissz csupán 50-60 oldalt kellett kinyomtatnom, mert a legtöbb megrendelő szerencsére e-mailen kéri a munkát. Már az is megfordult a fejemben, hogy kidobom a nyomtatót...

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Word szakértők kerestetnek






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »