Konferenciatolmács-képzés az ELTE-n: hollandosok?
Thread poster: Diana Cossato
Diana Cossato  Identity Verified
Belgium
Local time: 16:58
Hungarian to Italian
+ ...
Apr 20, 2008

Sziasztok!

Május végéig lehet jelentkezni az EMCI konferenciatolmács-képzésre, ami szeptemberben indul, mint minden évben (http://www.elteftt.hu/). Én az idén olaszra szeretnék jelentkezni (most angolra járok, de annyira megtetszett, hogy mégegyszer beiratkoznék), remélhetőleg leszünk elegen.

Ezen kívül, ha holland is indulna, én nagyon szivesen venném! Egyszer már volt példa rá. Legalább 4-5 ember kell nyelvenként és valamilyen elöző tolmácsképzéssel kell rendelkezni (és persze nyelvtudással). A részleteket megtaláljátok a neten. Egyelőre azt hiszem csak én lennék! Ha közületek valakit érdekli a dolog, vagy ismertek olyat akit esetleg érdekelhet, gyertek, én nagyon tudom ajánlani!

Persze további olasz résztvevőknek is nagyon örülünk!

Kiváncsian várom a visszajelzéseket

Dia

[Edited at 2008-04-20 09:55]

Direct link Reply with quote

szil
Hungarian to German
+ ...
konferenciatolmács-hollandosok Apr 23, 2008

szia Dia,

én szivesen járnék német -hollandra. most antwerpenben tanulok egy tolmacskepzoben;

ha jol ertettem, te mar vegeztel az elte-n. tudnal nekem vmi infot adni a felvetelirol? mibol all es tenyleg olyan nehez-e?

koszi
szia
szilvi

Diana Cossato  Identity Verified
Belgium
Hungarian to Italian
+ ...
TOPIC STARTER
De jó, gyere! Apr 23, 2008

A Lessius-ra jársz? Ott van magyar ha jól tudom! Az szupi, mert az EMCI-hoz kell valami előzetes tolmácsképzés.

A felvételin írásbeli (fordítás A-B, B-A, C-A) és szóbeli is van (konszekutív tolmácsolás), de egyik se lehetetlen! Neked a német vagy a holland lenne a B?

Nézd meg a pontos feltételeket a ELTE oldalán (itt fent van a link).

Én Triesztben (SSLMIT) végeztem olasz A-val, angol B-vel és holland C-vel. Most járok az EMCI-ra az ELTE-n magyar A-val és angol B-vel, és jövőre szeretnék olasz B-s (vagy A-s) lenni és holland C-s! Legyen teljes a kőr!

Netán lenne még kérdésed, szivesen válaszolok. Azt meg tudom mondani, hogy megéri!

Május végéig kell jelentkezni, te meddig leszel ott? (persze postán is fel lehet adni a jelentkezési lapot)

Jó éjt!

Dia

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Konferenciatolmács-képzés az ELTE-n: hollandosok?

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs