Mobile menu

Az Excel és a Trados
Thread poster: Andras Szivak

Andras Szivak
Local time: 15:31
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
Apr 23, 2003

Csupán egy kérdésem lenne: lehet-e a Trados-t az Excellel használni?

Direct link Reply with quote

Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Neked van? Apr 23, 2003

Tradoszod?

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 09:31
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Igen, lehet Apr 23, 2003

András,

Igen, a TRADOS-nak van egy néhány kiegészítő segédprogramja, T-Windows néven. Nekem Trados 5.5 Freelance van, ahhoz adták, nem kellett külön megvenni.

Az Excel az a \"T-Window for Excel\" programmal kezelhető. Másképp működik, mint a Workbench, kicsit primitívebb, de használható.

Nem tudom, mennyire szükségesek a részletek, így most it megállok.

Kati

Andras Szivak
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Kösz Apr 24, 2003

Köszönöm az infot, Kati. Nekem sajnos a Trados 5.0 van meg, amely csak T-Window for Power Point alkalmazást tartalmazza. Ezzel válaszoltam Péter kérdésére is.

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
5.0 vs 5.5 Apr 24, 2003

Annak idején én is az 5.0 verziót vásároltam meg, de nem sokkal később ingyenesen elküldte a cég CD-n az 5.5 verziót. Nézz ennek utána, szerintem neked is meg kellene (kellett volna) kapnod.

Egyébként hamarosan jön ki a 6.0.

Mindazonáltal én lelkes Déja Vu hívő vagyok: már csak hatot kell aludni és kijön a vadi új DVX változat. Minden tradoszosnak ajánlom, hogy töltse majd le az ingyenes, 30 napig teljesen funkcionális demót, és utána ragaszkodni fog a DV-hez...

üdv,

Csaba

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 09:31
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Trados vs. DV Apr 24, 2003

Szia Csaba,

Tudom, hogy lelkes DV hívő vagy, és biztos meg is van rá az okod - én is nagyon sok jót hallottam róla.

Nekem az a gondom, hogy az ügyfeleim ragaszkodnak a TRADOS-hoz, így hiába lehet, hogy a DV jobb lenne, szél ellen nem lehet...

Különben nem tudod, hogy a DV hogyan kezeli a dupla bájtos (kelet-ázsiai) szövegeket (pl. Japán)? Köszöni szépen jól, vagy köszöni, de nem?

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Dv Apr 24, 2003

Szia Kati!

A DV-vel teljes értékű Trados fájlokat is lehet fordítani, így az ügyfél észre sem veszi, hogy DV-ben készítetted el: rendes kétnyelvű tisztítatlan fájlt kapsz, az összes piros és szürke kóddal együtt.

Kétbájtos nyelvek: ha jól tudom, ezt már a mostani DV3-as változat is \"tudja\", de a jövő héten érkező DVX már 1000%, ugyanis teljes Unicode támogatású lesz. Sőt, ha jól tudom, még a jobbról balra író nyelveket is teljesen támogatni fogja.

Bővebb infók:

www.atril.com

http://groups.yahoo.com/group/dejavu-l/

http://www.proz.com/index.php3?sp=cat/compare

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Az Excel és a Trados

Advanced search

Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs