https://www.proz.com/forum/hungarian/10623-gond_az_ekezetes_betukkel.html

gond az ekezetes betukkel
Thread poster: Nora Janoshazi
Nora Janoshazi
Nora Janoshazi
Local time: 15:34
English to Hungarian
+ ...
Apr 30, 2003

Gondom van az ékezetes betűkkel, de csak a

ProZ oldalain. Mikor először használtam, minden rendben volt, de azóta nem

mutatja rendesen az ékezetes betűket tartalmazó szavakat. (Semmit nem

állítottam át közben.) Kis négyzetek jelennek meg 2-3 betű helyén, az

ékezetes betűk és a mellettük levő 1-2 betű helyett egy kis négyzet.



Win98-am van, IE 5 SP1-es, vadiúj gép. Egyéb magyar betűs oldalak rendben mennek, és
... See more
Gondom van az ékezetes betűkkel, de csak a

ProZ oldalain. Mikor először használtam, minden rendben volt, de azóta nem

mutatja rendesen az ékezetes betűket tartalmazó szavakat. (Semmit nem

állítottam át közben.) Kis négyzetek jelennek meg 2-3 betű helyén, az

ékezetes betűk és a mellettük levő 1-2 betű helyett egy kis négyzet.



Win98-am van, IE 5 SP1-es, vadiúj gép. Egyéb magyar betűs oldalak rendben mennek, és a ProZ-n is csak bizonyos helyeken van gond.



Ma letöltöttem a szükséges patch-eket a

Windows Update-en, de nem segített.



Ráadásul valaki ma szólt is a KudoZ kommentáron keresztül, hogy amit beírok,

\"kockásan\" jelenik meg.



Az Explorerben a Nézet > Kódolás: Közép-európai (Windows), az Internet-beállítások > Betűkészlet: Times New Roman/Courier New - Latin alapú, a Nyelvek: magyar (HU).



Nem tudom, mit állítgathatnék át, hogy jó legyen.



Valaki javasolt újratelepítést, de szerintem nincs rá szükség, mivel csak ezen az oldalon van gond, és itt se mindenütt.



Segítségeteket előre is köszönöm. Persze csak ha olvasható lesz, amit beírok...
Collapse


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 09:34
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Elso lepes Apr 30, 2003

Azert irok ektelenul, hogy tutira el tudd olvasni. Eloszor is, amit beirtal, az ugy nez ki, hogy Unicode (UTF- kodolassal irodott be. Ugyanis csak akkor latom az ekezetes betuket, ha atallitom a kodolast arra. A Central European (Windows 1250) az elrontja az ekezetes betuidet.

En Netscape-et hasznalok, es neha nalam is vannak gondok, de ez legtobbszor azert, mert en harom nyelv kozott kapcsolgatok, es neha elfelejtek valamit alkapcsolni.... See more
Azert irok ektelenul, hogy tutira el tudd olvasni. Eloszor is, amit beirtal, az ugy nez ki, hogy Unicode (UTF- kodolassal irodott be. Ugyanis csak akkor latom az ekezetes betuket, ha atallitom a kodolast arra. A Central European (Windows 1250) az elrontja az ekezetes betuidet.

En Netscape-et hasznalok, es neha nalam is vannak gondok, de ez legtobbszor azert, mert en harom nyelv kozott kapcsolgatok, es neha elfelejtek valamit alkapcsolni.

Szerintem az lehet a gond (vagy legalabbis az egyik gond), hogy ha atallitod a kodolast, az az eppen megjelenitett lapra vonatkozik ugyan, de ha elohivsz egy masik lapot, akkor elofordul, hogy a kodolas visszaugrik az elozo beallitasra.

Peldaul nalam tobbszor elofordult, hogy egy japan KudoZ-t neztem, ahhoz atallitottam a kodolast japanra, de amikor rakattintottam a valaszado gombra, es megjelent a valasz beirasara szolgalo kepernyo, akkor automatikusan visszaallitodott a kodolas angolra, vagy magyarra, vagy ami eppen elozoleg volt. A legtobbszor ezt eszre sem lehet venni, csak miutan beirtam a valaszt, es visszanezem, akkor latom, hogy tele van szemettel.

Ugyhogy probalok mindig vigyazni, hogy mielott elkezdem begepelni a KudoZ valaszt, vagy egy hozzaszolast itt a Forumon, mindig megnezem, hogy helyes-e a kodolas beallitasa.



A fentiektol fuggetlenul az utobbi idoben tobbszor is elofordult, hogy Unicode kodolassal irodtak be KudoZ valaszaim, pedig tuti, hogy nem az volt beallitva, es mas egyeb furcsasagok is elofordultak, tehat szerintem a ProZ is ludas a dologban.



Egyelore ennyi, talan ez segit valamit.
Collapse


 
Nora Janoshazi
Nora Janoshazi
Local time: 15:34
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Valóban! May 1, 2003

Valóban Unicode-on vannak a \"kockás\" oldalak.



Most átállítottam Közép-európaira, és ezentúl mindig igyekszem majd megnézni, mielőtt beírok valamit.



Meg lehet úgy csinálni, hogy a Közép-európai legyen az alapértelmezett? Ha igen, hogyan? Vagy ez mindig változni fog az oldaltól függően, amin éppen vagyok?


 
bochkor
bochkor
Local time: 09:34
English to German
+ ...
Te sajnos ezt nem tudod befolyásolni. May 14, 2003

Ez attól függ, hogy az illető oldal szerkesztője kitette-e a \"meta tag\"-ben az HTML oldal tetején (lásd: jobbrakattintás > View Source) a \"charset\"-ben az adott nyelvre szóló jelkészlet megjelölését. Ha ige, akkor nálad autómatikusan fog megjelenni helyesen. Ha nem, akkor neked kell beállítanod.



Sajnos sok helyen lusták ezt kitenni és ilyen a ProZ is. Furcsa persze, hogy pont a ProZ-on ilyesmivel \"nagyvonalúan\" nem foglalkoznak, hisz ez pont egy nye
... See more
Ez attól függ, hogy az illető oldal szerkesztője kitette-e a \"meta tag\"-ben az HTML oldal tetején (lásd: jobbrakattintás > View Source) a \"charset\"-ben az adott nyelvre szóló jelkészlet megjelölését. Ha ige, akkor nálad autómatikusan fog megjelenni helyesen. Ha nem, akkor neked kell beállítanod.



Sajnos sok helyen lusták ezt kitenni és ilyen a ProZ is. Furcsa persze, hogy pont a ProZ-on ilyesmivel \"nagyvonalúan\" nem foglalkoznak, hisz ez pont egy nyelvészeti közösség, ahol erre azért adni kéne. Másrészt meg folyton megjelennek ezzel kapcsolatos kérdések, mert valakinek gondja van vele.



A programozásban nem nagy dolog lenne átállítani pl. az egész magyar fórumot a helyes jelkészletre (speciell 2 van: az iso-8859-2 és a windows-1250), csak hát nagy urak a ProZ vezetői és mint olyanok, az ilyesmit kis ügyként elintézik. Magyarul beírhatsz nekik, de semmi sem fog változni. Én már belefáradtam.



A magyarázatom viszont talán segít neked megérteni, hogy hogy van ez.
Collapse


 
Nora Janoshazi
Nora Janoshazi
Local time: 15:34
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
megoldódott May 14, 2003

Mostmár értem is, és megoldani is sikerült a problémát.

Majd meg nézem, be lehet-e zárni egy fórumot, hiszen az esetet részemről megoldottnak lehet tekinteni.

Köszönöm a segítséget.



 
Csaba Ban
Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:34
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
ékezetek + fórumok May 14, 2003

Kedves Nóra,

Nem akarlak elkedvetleníteni, de továbbra is kacifántosak a karaktereid.

Fórumot nem kell lezárni: ha nem szól hozzá senki, akkor szépen megmarad az örökkévalóságnak...

Csaba


 
Nora Janoshazi
Nora Janoshazi
Local time: 15:34
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
??? May 14, 2003

A legutóbbi hozzászólásom karakterei???

Az első az hibás, tudom, de a többi is?

(most Közép-európai Windows a kódolás)


 
Csaba Ban
Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 15:34
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
12:09-es hozzászólás May 14, 2003

Most jól jön be nekem, de amikor föltetted, bizisten összevissza láttam a betűidet. Ezexerint megoldódott a dolog

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

gond az ekezetes betukkel






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »