Mobile menu

Pages in topic:   [1 2 3] >
A véleményetekre lennék kíváncsi
Thread poster: Gyula Erdész

Gyula Erdész
Hungary
Local time: 01:21
Member (2005)
English to Hungarian
+ ...
May 4, 2003

P√°r topiccal lejjebb esett sz√≥ azon k√ľlf√∂ldi megrendelŇĎkrŇĎl, akik nem hajland√≥k kifizetni a munkad√≠jat. Ezzel kapcsolatosan informatikus bar√°tom egy - sz√°momra j√≥nak tŇĪnŇĎ- √∂tlettel √°llt elŇĎ:

Javaslata egy olyan program lenne, mely az elk√©sz√≠tett ford√≠t√°s file-j√°t egyszerŇĪen \"lek√≥dolja\", azaz a sz√∂veg egyes r√©szeit ( pl minden 5. sz√≥t, vagy minden 5. sort, esetleg oldalakat ) egyszerŇĪen csillag karakterekkel helyettes√≠t. Hogy mire j√≥ ez? A megrendelŇĎ a file-t k√©zhezkapva meggyŇĎzŇĎdhet arr√≥l, hogy a munka elk√©sz√ľlt ( ha a program egy p√°r oldalt k√≥dolatlanul hagyna, akkor a ford√≠t√°s minŇĎs√©ge felŇĎl is megbizonyosodhat), l√°thatja a szavak sz√°m√°t, azaz ŇĎ sem vesz zs√°kbamacsk√°t, viszont a sz√∂veg ilyen form√°ban szinte √©rt√©ktelen sz√°m√°ra. Amikor a ford√≠t√≥ sz√°ml√°j√°ra meg√©rkezik a munkad√≠j, elk√ľldi a k√≥dot, mely helyre√°ll√≠tja a file eredeti szerkezet√©t.

Röviden ennyi. Nekem tetszett az ötlet, nem hallottam még ilyen programról. Trados rendelkezik ilyen opcióval?

Véleményeket, kritikákat és javaslatokat várok a dologgal kapcsolatban.

Köszönöm

Direct link Reply with quote

P√©ter T√≥falvi  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
érdekes, de May 4, 2003

Az √°tlag megrendelŇĎ, amikor megkapja a dokumentumot, azonnal el akarja olvasni. A p√©nz √°tutal√°sa k√ľlf√∂ldrŇĎl minimum egy h√©t. Addig √°lllni fog a bolt?

Ha a mennyis√©g kisz√°m√≠t√°sa nem l√©nyeges, √©s esetleg a tartalmat sem kell megn√©zni, akkor egyszerŇĪbb az, hogy jelsz√≥val mentem el, √©s csak akkor adom oda a jelsz√≥t, ha itt van a p√©nz.

Mindenesetre a bar√°tod nagyon fiatal lehet, ugyanis az a koroszt√°ly hisz m√©g abban, hogy szoftverekkel majdnem mindent meg lehet oldani. Erre szoktam √©n mondani azt, hogy: f√ļjhatod a szoftvert, ha nincs perif√©ri√°d.

Katalin Horv√°th McClure  Identity Verified
United States
Local time: 19:21
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Fizetési gyakorlat May 4, 2003

Nem tudom, Ti milyen felt√©telekkel dolgoztok, de szerintem az az √°ltal√°nos, hogy elv√©gezz√ľk a munk√°t, √°tadjuk az anyagot √©s a sz√°ml√°t, majd az √ľgyf√©l az előre meg√°llapodott fizet√©si hat√°ridőn bel√ľl fizet. (Ha nem fizet, az m√°s t√©ma, akkor j√∂n a k√©sedelmi kamat, stb., szerződ√©stől f√ľggően, de most itt erre nem akarok kit√©rni.)

A fizet√©si hat√°ridővel kapcsolatosan a tapasztalatom az, hogy harminc nap a leg√°ltal√°nosabb, a legt√∂bb orsz√°gban ez a norm√°lis.

Itt Amerik√°ban ford√≠t√≥irod√°k gyakran fizetnek k√©t hetes hat√°ridővel is, de a legt√∂bb az egy h√≥nap. K√∂zvetlen kliensek (c√©gek) szint√©n 30 nappal dolgoznak.

Jap√°nban √°ltal√°nos az, hogy a h√≥nap egy magadott napja (pl. 20-a) a \"z√°r√°s\", az addig be√©rkezett sz√°ml√°kat fizetik ki a k√∂vetkező h√≥nap UT√ĀNI h√≥napban, √°ltal√°ban 10-√©n. Teh√°t nagyj√°b√≥l k√©t h√≥napos k√©s√©ssel. Ez teljesen norm√°lis √ľzleti gyakorlat arrafel√©, nemcsak ford√≠t√°si, hanem egy√©b t√©m√°ban is, a c√©gek egym√°s k√∂z√∂tt is ilyen felt√©telekkel fizetnek.

Az olaszoknál akár 6 hónapba is beletelhet, mire fizetnek.

Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy amolyan \"COD\" (cash on delivery) alapon errefel√© nem nagyon lehet dolgozni, √©s szerintem el√©g amatőrnek tűnhet fel az ember, ha ilyet k√∂vetelne. Nagyobb munk√°k eset√©n előleget lehet k√©rni, illetve r√©szleges fizet√©st ahogy a munka halad, ilyet m√°r √©n is csin√°ltam √©s nem volt vele semmi gond.

Persze, az eredeti k√©rd√©sben csak annyi volt, hogy \"k√ľlf√∂ld\", √©s oda beletartozhat p√©ld√°ul Oroszorsz√°g vagy m√°s keleti orsz√°g ahol a fizet√©si gyakorlat megb√≠zhatatlan, ilyenkor persze m√°s a helyzet. Andr√°s is √≠rta kor√°bban, hogy ilyenkor jobb az eg√©sz √∂sszeget előre elk√©rni. Nekem ezzel nincs tapasztalatom.

Azt is szem előtt kell tartani, hogy mi a c√©lod az adott munk√°val. Ha hossz√ļ t√°vra meg szeretn√©d tartani az √ľgyfelet, akkor aj√°nlatos elfogadni az ő fizet√©si felt√©teleiket, m√©g akkor is, ha nem fizetnek azonnal.

A fizet√©si felt√©teleket term√©szetesen mindig ELŐRE tiszt√°zni kell, de ezt m√°r sokszor elmondtuk.

Erika Payne
English to Hungarian
+ ...
Megbízhatatlan megrendelö May 5, 2003

√Čppen most k√ľldtem el a k√∂vetkez√∂ emailt egy megrendel√∂mnek (n√©met ford√≠t√≥ iroda), aki se nem fizet, se nem emel panaszt, vagy b√°rmi. Egyszer√ľen elt√ľnt a \"balfen√©ken\":

Sehr geehrter Herr xxx

Ich habe am 3.4.2003 eine √úbersetzung f√ľr Sie angefertigt und √ľbermittelt (Auftrag Nr. xxx). Seither habe ich weder eine R√ľckbest√§tigung, noch mein Honorar oder irgendetwas von Ihnen erhalten, obwohl ich es mehrmals angefordert habe.

Ich finde, dass diese Umgangsweise in einem Beruf, wo die Zusammenarbeit auf gegenseitigem Vertrauen beruht, wirklich inakzeptabel ist. Da es eine kleinere Arbeit war, geht es mir gar nicht so sehr um mein Honorar, sondern eher darum, dass wir eine schriftliche Vereinbarung hatten, die aus meiner Sicht von Ihrer Seite nicht eingehalten wurde. Als freiberufliche √úbersetzerin muss ich mich auf die Ehrlichkeit meines Auftraggebers verlassen. In diesem Fall hat weder mein Vertrauen, noch der schriftliche Vertrag etwas gen√ľtzt.

Hochachtungsvoll,

MMag. Erika F√ľzes Payne

Szerencsére, mint ahogy azt írtam is, nem volt nagy munka (1 oldal), de akkor is elképesztö. Mi a véleményetek, nyilvánosságra lehet hozni a fordító iroda nevét elrettentésképpen, vagy hagyjam inkább az egészet annyiban?

United States
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Persze, hogy ne hagyd annyiban May 5, 2003

Nem tudok n√©met√ľl, √≠gy nem tudtam elolvasni amit √≠rt√°l. Ettől f√ľggetlen√ľl, a Blue Board-on mindenk√©pp jelezd a probl√©m√°t, √©s szerintem itt is nyugodtan elmondhatod, főleg, ha magyarul √≠rod.

Ivan Frankovics  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
1 oldal May 5, 2003

En szemely szerint 1 oldalert nem vernem az asztalt.

Vannak olyan megrendelok, akiknel akkor jar az ember a legjobban, ha elfelejti oket egy eletre. Es ok is a foditot.

Ha emlkeztek arra a Robert deNiros filmre, emelyben azt mondja neki a kissrac:

-XY log nekem 10 dollarral.

-Es, joba akarsz vele lenni?

-Nem, utalom mint a sz rt.

-Hat akkor felejtsd el. Ha megvered, orokre utalni fog, ha meg nem eroskodsz, tobbet az eletben nem kell vele szoba allnod. Ez meger 10 dollart, nem?

Ettol fuggetlenul en is azt mondom, hogy nem szabad annyiban hagyni.

De azt azert mindenki tudja mar az elejen, hogy 1 oldalnyi anyag fizetseget nem tulsagosan celszeru Nobol Mora utalgatni.

En ilyenkor meg azt is szoktam mondani, hogy lehet hogy 10, 1 oldalas anyagbol csak 5-ot fizetnek ki, de lehet hogy az az ot meg hoz 150et, es akkor mar nem kell azzal az elbukott 5*1 oldallal foglalkozni.

Na most jol kifejtegettem magam.

Udv,

Ivan

United States
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Erik√°n√°l egy oldal, m√°sn√°l ki tudja mennyi May 5, 2003

Egy oldal persze, hogy nem nagy √ľgy, nem is √©ri meg sokat foglalkozni vele. A gond csak az, hogy m√°sokkal is kitolhatnak, √©s nem felt√©tlen√ľl 1 oldalnyi munk√°val kapcsolatosan.

P√©ld√°ul, Iv√°n, ha tudod, hogy melyik irod√°r√≥l van sz√≥, akkor legk√∂zelebb, mikor esetleg munk√°t aj√°nlanak, Te is √≥vatosabb lenn√©l vel√ľk, nem?

Szerintem Erika j√≥l teszi, ha jelzi a probl√©m√°t, akkor is ha az Ő eset√©ben √©ppen csak 1 oldalr√≥l van sz√≥.

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Nem a mennyiség a fontos, hanem a probléma May 5, 2003

Szerintem Erik√°nak nagyon igaza van, hogy felvetette √©s m√©g ink√°bb igaza lesz, ha a Blue Board-on is jelzi ezt a probl√©m√°t. (Ja, √©s nagyon k√∂sz√∂n√∂m a gy√∂ny√∂rŇĪ lev√©lmint√°t: remek√ľl meg van irva! Rem√©lem, soha nem lesz r√° sz√ľks√©gem, de j√≥, ha van ilyen.)

√Čn is megtettem m√°r, hogy amikor p√°r sor√©rt fizetni akartak (5 eur√≥t), azt irtam vissza, hogy √°, nem kell, de gondoljunk csak bele: nincs az a szolg√°ltat√°s, ami√©rt ne kellene fizetni! A rossz fizet√©si fegyelem pedig valamennyi√ľnket vesz√©lyeztet: r√° lehet kapni.

Gyula Erdész
Hungary
Member (2005)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Látom a nem-fizetéssel kapcsolatban szinte mindenkinek vannak tapasztalatai... May 5, 2003

√°m √©n most ink√°bb arra lenn√©k k√≠v√°ncsi, hogy tudtok-e olyan m√≥dszert javasolni, mely megv√©dheti a ford√≠t√≥t a link megrendelŇĎvel szemben. Szerintetek ez elint√©zhetŇĎ-e egy -a topic-ind√≠t√≥ban le√≠rt- szofver seg√≠ts√©g√©vel, vagy nem?

Gyula Erdész
Hungary
Member (2005)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Biztosan nem lehet erre egy szoftver kital√°lni? May 5, 2003

Quote:

On 2003-05-04 19:29, TofalviP wrote:

Az √°tlag megrendelŇĎ, amikor megkapja a dokumentumot, azonnal el akarja olvasni. A p√©nz √°tutal√°sa k√ľlf√∂ldrŇĎl minimum egy h√©t. Addig √°lllni fog a bolt?

Ha a mennyis√©g kisz√°m√≠t√°sa nem l√©nyeges, √©s esetleg a tartalmat sem kell megn√©zni, akkor egyszerŇĪbb az, hogy jelsz√≥val mentem el, √©s csak akkor adom oda a jelsz√≥t, ha itt van a p√©nz.

Mindenesetre a bar√°tod nagyon fiatal lehet, ugyanis az a koroszt√°ly hisz m√©g abban, hogy szoftverekkel majdnem mindent meg lehet oldani. Erre szoktam √©n mondani azt, hogy: f√ļjhatod a szoftvert, ha nincs perif√©ri√°d.

Igazad van P√©ter, biztosan nem lehet MINDENT sz√°m√≠t√≥g√©pes programokkal megoldani, √°m a fejlŇĎd√©s ir√°nya csak ez lehet. Mi lett volna, ha valaki azt mondja 50 √©ve, hogy p√°r √©vtized m√ļlva sz√°m√≠t√≥g√©pes programok seg√≠tik az akkoriban kiz√°r√≥lag nyomtatott sz√≥t√°rakat haszn√°l√≥ ford√≠t√≥k munk√°j√°t? Szerintem az illetŇĎnek beborogatt√°k volna a fej√©t.

United States
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
√Čs ha lek√≥dolod, azzal mit nyersz? May 5, 2003

Gyula, a szoftveres megold√°ssal (vagy egy√©b hasonl√≥val) az a gond, hogy nem oldja meg az alapvető probl√©m√°t, miszerint ELT√ĖLT√ĖD AZ IDŐT a ford√≠t√°ssal, √©s nem fizetik ki.

Megteheted, hogy nem adod oda az elk√©sz√ľlt ford√≠t√°st (hogy ezt k√≥dol√°ssal, jelsz√≥val, vagy csak egyszerű nem-elk√ľld√©ssel oldod meg, az mindegy), de ezzel az idő, amit a munk√°ra ford√≠tott√°l, nem t√©r√ľl meg.

Szerintem ez a gond, ez a szakma alapvető rizik√≥ja.

Gyula Erdész
Hungary
Member (2005)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Katalin, teljesen igazad van May 6, 2003

ez a szakma rizik√≥ja, √°m m√©gsem tudom elfogadni azt, hogy mindig a ford√≠t√≥ v√°llalja a kock√°zatot, a megrendelŇĎ pedig teljes biztons√°gban v√°rja a munka elv√©gz√©s√©t, n√©ha pedig elfelejtsen fizetni. √ögy √©rzem ez t√ļlont√ļl egyoldal√ļ kock√°zatv√°llal√°s, a ford√≠t√≥k ilyen szempontb√≥l kiszolg√°ltatottak. √ćrhatsz te b√°rmilyen szerzŇĎd√©st, ha egy k√ľlf√∂ldi √ľgyf√©l nem fizet, akkor a ford√≠t√≥ kil√°t√°stalan helyzetbe ker√ľl a p√©nz behajt√°s√°t illetŇĎen.

Ez szomor√ļ.

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
A virusokat tulajdonképpen erre találták ki May 6, 2003

Eredetileg a sz√°mit√≥g√©pes virust erre - a nem fizetŇĎ √ľgyfelek elleni v√©delemre -tal√°lt√°k ki, de igaz√°n nem javasoln√°m a haszn√°lat√°t! Persze, hogy lehetne irni olyan programot, ami adott idŇĎ eltelt√©vel haszn√°lhatatlann√° teszi a f√°jlt, de mit √©rsz el vele? A link fordit√≥irod√°kat sz√©les ivben el kell ker√ľlni: m√°s megold√°s szerintem nincs.

Egy√©bk√©nt nagyobb/ rendszeres munk√°kn√°l kialakult gyakorlat a szerzŇĎd√©sk√∂t√©s (Magyarorsz√°gon p√©ld√°ul, ha az √©ves v√°rhat√≥ megbiz√°si √∂sszeg meghaladja a 200 ezer Ft-ot, a megbiz√≥nak kutya k√∂teless√©ge szerzŇĎdni a fordit√≥val). Egy j√≥ szerzŇĎd√©s pedig nemcsak v√©delem a majdani nem-fizet√©ssel szemben, hanem nagyon j√≥l teszteli a partnert is: ha nagyon √≥dzkodik att√≥l, hogy bizonyos dolgokat - pl. k√©sedelmi kamatot - belevegyetek, akkor jobb nekik nem dolgozni. √Črdemes viszont vigy√°zni azzal, hogy a fordit√°s minŇĎs√©g√©vel kapcsolatban mi ker√ľl bele: mivel ez l√©nyeg√©ben megfoghatatlan, a link megbiz√≥ esetleg vissza√©lhet azzal, hogy \"szerinte\" ez nem j√≥, ez√©rt nem fizet. (Az, hogy a fordit√°s k√©sedelmes teljesit√©se eset√©n k√∂tb√©rt kelljen fizetni, az rendben van, az is, hogy az √ľgyf√©l kiv√°nalmainak megfelelŇĎen ut√≥lag ingyen kijavit/ √°tir az ember ezt-azt. De azt semmik√©ppen nem szabad megengedni, hogy diszkont √©p√ľlj√∂n be a szerzŇĎd√©sbe, mert azt ki is fogj√°k haszn√°lni!)

A kis munk√°kat egy√©bk√©nt c√©lszerŇĪ aff√©le pr√≥bafordit√°soknak tekinteni (ahogyan Iv√°n utalt r√°), a nagyobbakba √©s rendszeres kapcsolatba az ember meg √ļgyis csak akkor megy bele, ha megbizhat√≥ a partner, nem?

United States
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Egyoldal√ļ rizik√≥? Kil√°t√°stalan helyzet? May 6, 2003

Két dologra szeretnék reagálni.

Az egyik, hogy \"mindig a ford√≠t√≥ v√°llalja a kock√°zatot, a megrendelŇĎ pedig teljes biztons√°gban v√°rja a munka elv√©gz√©s√©t\".

Hát, szerintem meg kell nézni az érem másik oldalát is.

Felt√©telezem, hogy ez az eg√©sz besz√©lget√©s olyan kuncsaftr√≥l sz√≥l, akinek elősz√∂r dolgozol, ez√©rt nem b√≠zol meg benne. Az a kuncsaft is elősz√∂r dolgoztat Veled, √©s bizony van az ő oldal√°n is rizik√≥. Megkapja-e a munk√°t az √≠g√©rt hat√°ridőig, √©s milyen minős√©gben? Teh√°t szerintem nem \"teljes biztons√°gban v√°rja a munka elv√©gz√©s√©t\". Ha k√©sik a munka, levonhat az √°rb√≥l, minős√©gi probl√©ma eset√©n visszadobhatja az anyagot jav√≠t√°sra (ezzel megint időt vesz√≠t), vagy ha annyira rossz, hogy rem√©nytelen a jav√≠t√°s, akkor nem fizeti ki, de akkor is meg kell m√°ssal csin√°ltatnia (val√≥sz√≠nűleg s√ľrgőss√©gi fel√°rral). Ezt igaz√°b√≥l akkor tudod meg√©rteni, ha magad is megpr√≥b√°lsz kiadni anyagot, p√©ld√°ul a munk√°d egy r√©sz√©t, ha t√ļlv√°llaltad magad, vagy ilyesmi. √Čn a m√ļltkor g√©pel√©sre adtam ki egy anyagot, ami faxon √©rkezett, √©s az OCR szoftver sem tudta megem√©szteni. A k√∂vetkező rizik√≥t v√°llaltam: nem ismertem az illetőt, akinek kiadtam (itt hirdettem meg a ProZ-on a munk√°t k√ľl√∂nben), nem lehettem benne biztos, hogy megcsin√°lja időben, ha k√©sett volna, akkor az √©n ford√≠t√°si időmből kellett volna lefaragni. A minős√©gben sem lehettem biztos, hi√°ba √°ll√≠totta az illető, hogy nagyon gondos, nem v√©t hib√°t, v√©g√ľl tal√°ltam a sz√∂vegben elg√©pel√©st egy j√≥p√°rat. Ja, √©s az első v√°ltozatot egy az egyben vissza kellett dobnom, mert a Word dokumentumban minden egyes sor v√©g√©n lenyomott egy Enter-t (nyilv√°n az√©rt, hogy az anyag √ļgy n√©zzen ki, mint az eredeti fax), ez persze a Trados-t teljesen kiakasztotta. Plusz, √©n az illetőnek azonnal fizettem, az √©n √ľgyfelem pedig m√©g mindig a meg√°llapodott 30 napos hat√°ridőn bel√ľl van, teh√°t v√°rok a p√©nzemre. Teh√°t p√©nz√ľgyi rizik√≥t is v√°llaltam. Ezeket csak az√©rt √≠rom le, mert szerintem minden megb√≠z√≥n√°l vannak hasonl√≥ kock√°zatok, teh√°t nem teljesen egyoldal√ļ az√©rt ez a j√°t√©k.

A fentiek nyilv√°n \"j√≥hiszemű\" megb√≠z√≥ra vonatkoznak, vannak persze m√°sf√©l√©k is. De azokat el√©g j√≥l ki lehet szűrni az elej√©n, k√©rd√©sekkel, h√°tt√©rinform√°ci√≥ ellenőrz√©s√©vel, szerződ√©sk√∂t√©ssel. Ahogy √Čva is √≠rta, ha a megrendelő h√ļz√≥dozik bizonyos pontok al√°√≠r√°s√°t√≥l, akkor nagyon meg kell gondolni a dolgot.

Ha mindezek ellen√©re az √ľgyf√©l nem fizeti ki a rendben, időre elv√©gzett munk√°t, √©s van √≠r√°sos szerződ√©s, vagy PO vagy valamif√©le al√°√≠rott k√∂telezetts√©gv√°llal√°s, akkor ha m√°s nem megy, behajt√≥ c√©gekhez is lehet fordulni.

T√∂bb nemzetk√∂zi c√©g is van, akik foglalkoznak ad√≥ss√°gbehajt√°ssal, akkor is, ha a k√©t f√©l k√ľl√∂nb√∂ző orsz√°gokban van.

√ćrd be a Google-ra, hogy \"debt collection\" Europe, t√∂bb c√©g is előj√∂n.

√ćgy szerintem az√©rt nem teljesen igaz, hogy \"ha egy k√ľlf√∂ldi √ľgyf√©l nem fizet, akkor a ford√≠t√≥ kil√°t√°stalan helyzetbe ker√ľl a p√©nz behajt√°s√°t illetően\".

Az eredeti k√©rd√©seddel kapcsolatosan, miszerint meg lehet-e oldani szoftverrel a probl√©m√°t, az √©n v√°laszom egy√©rtelműen NEM. Semmivel nem lehet teljess√©ggel \"megoldani\" a helyzetet.

Az √ľzleti √©letben, k√ľl√∂n√∂sen a szolg√°ltat√°sokn√°l, √©s ott is a szerződ√©ses munk√°kn√°l mindk√©t f√©l pr√≥b√°lja mag√°t lev√©deni, de ugyanakkor v√°llal bizonyos fok√ļ rizik√≥t is, bizonyos előny√∂k √©rdek√©ben.

√Čn az√©rt v√°llalom a szabad√ļsz√≥ szakma rizik√≥j√°t, mert ez a munkast√≠lus felel meg legjobban a k√∂r√ľlm√©nyeimnek. Ha akarn√°m, elmehetn√©k fix fizet√©ses √°ll√°sba, ahol nincs ez a fajta kock√°zat, de ott fel kellene adnom a mostani szabads√°gomat.

A megb√≠z√≥im (most itt a k√∂zvetlen kliensekre gondolok, nem ford√≠t√≥irod√°kra) gondolom az√©rt v√°llalj√°k a szerződ√©ses szabad√ļsz√≥val val√≥ dolgoztat√°s kock√°zat√°t, mert √≠gy olcs√≥bban megkapj√°k a munk√°t, mintha ford√≠t√≥irod√°hoz mentek volna.

Na mostm√°r ennyi el√©g, azt hiszem, mert azt mondj√°tok, hogy megint sz√°jmen√©sem (...billentyűzet men√©sem...) van...

Andras Szivak
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
Nem fizetŇĎk May 7, 2003

B√°r tele vagyok munk√°val, nem tudom meg√°llni, hogy ne sz√≥ljak hozz√°. Szerintem, ha m√°r szoftveres v√©delemrŇĎl besz√©l√ľnk, olyan programot kellene kital√°lni, amelyik meg√°llap√≠tja, f√∂ldrajzilag hol tal√°lhat√≥ az illetŇĎ iroda. Hi√°ba k√ľldik el a Hivatalos megrendelŇĎt a telefonsz√°mmal √©s c√≠mmel egy√ľtt, mert a telefonsz√°mot is meg lehet v√°ltoztatni. SzerzŇĎd√©st pedig t√©nyleg √©rdemes k√∂tni, fŇĎleg Mo-on, ahol j√≥val nagyobb a val√≥sz√≠nŇĪs√©ge a gazemberek (akiknek a nev√©t nem √≠rhatom le, mert becs√ľlets√©rt√©ssel fenyegetŇĎznek) megjelen√©s√©nek e ter√ľleten, mint tŇĎl√ľnk nyugatabbra. (egy√©bk√©nt orosz megrendelŇĎm m√©g nem volt, √©n csak az ottani tapasztalataimr√≥l besz√©ltem). K√ľl√∂nben beleolvasgattam az orosz levelez√©sekbe √©s ott felvetett√©k az un. verifik√°ci√≥t, ami abb√≥l √°llna, hogy az egyazon orsz√°gokban √©lŇĎ ford√≠t√≥k igazoln√°k egym√°s kil√©t√©t √©s ez az igazol√°s megjelenne a Proz profilon. Ezzel a m√≥dszerrel lehetne ut√°nan√©zni az irod√°knak is, b√°r egy kiss√© idŇĎig√©nyes lenne...

Pages in topic:   [1 2 3] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

A véleményetekre lennék kíváncsi

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs