Szinonímaszótárt keresek a neten
Thread poster: Lilla Dvorácskó
Lilla Dvorácskó
Lilla Dvorácskó
Local time: 02:42
English to Hungarian
+ ...
Jul 15, 2008

Kedves Fordítók!

Én még elég kevés fordítói gyakorlattal rendelkezem, egyetemista vagyok, ráadásul még fordítói végzettségem sincs. Inkább csak egy mélyvízbe dobott és onnan kievickélő hallgatónak mondanám magam. Azzal együtt már régóta feltűnik, ha egy magyarra fordított könyvben egyáltalán nem használnak vagy oda nem illő szinonímákat alkalmaznak.
Most én is egy nagyobb (vagyis iszonyat hosszú) munkát kaptam egyik tanáromtól, és
... See more
Kedves Fordítók!

Én még elég kevés fordítói gyakorlattal rendelkezem, egyetemista vagyok, ráadásul még fordítói végzettségem sincs. Inkább csak egy mélyvízbe dobott és onnan kievickélő hallgatónak mondanám magam. Azzal együtt már régóta feltűnik, ha egy magyarra fordított könyvben egyáltalán nem használnak vagy oda nem illő szinonímákat alkalmaznak.
Most én is egy nagyobb (vagyis iszonyat hosszú) munkát kaptam egyik tanáromtól, és ezért magyar szinonímaszótárt keresek a neten. De nem találok. Lenne valakinek egy segítő ötlete?

hálás köszönet!

[Subject edited by staff or moderator 2008-07-15 15:38]
Collapse


 
egerhazi
egerhazi

Local time: 02:42
English to Hungarian
+ ...
Online szinonima- és értelmező szótárak Jul 21, 2008

Szia, Lilla!

Remélem, itt megtalálod, amire vágysz:

http://www.keresohalo.hu/

Üdv,
tücsök


 
Krisztina Lelik
Krisztina Lelik  Identity Verified
Greece
Local time: 03:42
Greek to Hungarian
+ ...
jobb mint a word Oct 5, 2008

Akinek válaszoltál nem köszönte meg ugyan, én helyette megteszem! Ugyan kissé rendezetlenül, de sokkal bővebb listát ad ki, mint a magyar word, de jó kis link ez. Köszönöm, én biztos használni fogom!

 
Lilla Dvorácskó
Lilla Dvorácskó
Local time: 02:42
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
bocsánat Oct 7, 2008

Hát igen, modortalanság meg szégyen, de elfelejtettem megköszönni.
Már előtte is használtam, és tényleg nagyon jó. Csak megörültem a válaszodnak, aztán meg elfelejtettem megköszönni. De azért utólag is köszönet érte, meg a figyelmeztetésért is.

még egyszer elnézést,
Lili


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Szinonímaszótárt keresek a neten






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »