Pages in topic:   [1 2] >
Elektronikus fizetés interneten
Thread poster: Péter Tófalvi

Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 01:07
English to Hungarian
+ ...
Jul 16, 2003

Csak távirati stílusban:

- a PayPal-on magyar állampolgárok nem regisztrálhatnak

- Egy ügyfelem kérte, hogy reggeljem magam a www.moneybookers.com lapon.
- Megtettem.
- Fizettek.
- Ki akartam venni a pénzem a bankom felé (díja 1,80 euró), ekkor közölték, hogy csak akkor tehetem meg, ha igazolom a személyazonosságom (útlevél, szemig., jogsi - szkennelve vagy faxolva)
- Személyit faxoltam, nem jó. Tényleg elég sötét alaknak néztem ki.
- Újra faxoltam, de ezúttal fotóminőségben.
- Ujjé! elfogadták.
- várom a pénzem....kíváncsi vagyok lesz-e egyéb levonás útközben, vagy a saját bankomnál.

Direct link Reply with quote

huntr

Local time: 02:07
English to Hungarian
ikobo.com Jul 16, 2003

Már többen ajánlották internetes fizetésekre az Ikobót (http://www.ikobo.com/). Alacsony költségek, bankkártyát küldenek első fizetés esetén,ami újratölthető, stb.

Érdeklne, hogy van-e valakinek tapasztalata a szolgáltatásukkal kapcsolatosan.

Köszi!

Receiving Money is Easy...

Your sender of money signs up for our service at www.ikobo.com.
Your sender adds a credit card or debit card as a way to send money.
Your sender selects you as the recipient they want to send money to and enters your name and address. If you already have an iKobo account, the sender can enter your iKobo account number or iKobo email address.
Your sender sends money from the iKobo website. The money is sent to your iKobo "i-Kard" (a reloadable ATM card). If you do not yet have an "i-Kard", one will either be delivered via regular mail (U.S. and Canada), picked up at an authorized agent location (Trinidad), or delivered via courier (outside Canada, US, and Trinidad).
You then go to an ATM with your i-Kard and PIN and withdraw the money. From then on, the i-Kard can be re-used anytime money is sent, anywhere in the world. Funds can always be accessed immediately with the i-Kard anywhere the Visa PLUS network is accepted.

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Wow Jul 16, 2003

Ez nem is rossz4

A moneybookers-szel kapcsolatban: rákérdeztem erre-arra, és azt mondták, hogy a pénzem a helyi számlájukról utálják nekem, tehát lényegében belföldi transzferről van szó, így első nézésre nem lesz semmilyen plusz levonás.

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Megfogtalak Jul 16, 2003

Kristian Mehesh wrote:

Már többen ajánlották internetes fizetésekre az Ikobót (http://www.ikobo.com/). Alacsony költségek, bankkártyát küldenek első fizetés esetén,ami újratölthető, stb.

Fees When Using The card at an ATM Outside The United States
ATM Withdrawal $3.00
Declined ATM Withdrawal $0.75
ATM Balance Inquiry $0.75
Declined Balance Inquiry $0.75

http://www.ikobo.com

Ivan Frankovics  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Ikobo.com Jul 17, 2003

Az ikoboval kapcsolatban meg csak kuldesi(tehat nem fogadasi tapasztalatom van) de szerintem is jo.

Egy papirkartyat kap az illeto azelso alkalommal amikor penzt kuldenek neki. Ezt a postas hozza. Rajta van egy PIN. Ezzel lehet levenni penzet a Plus feliratu automatakbol.

Figyelmbe veve, hogy a kulfoldi ATM felvet koltsege is 3 EUR korul van, es ha pl. az OTPs kartyammal Postabankos automatabol veszek ki penzet az is tobb szaz forint, en a 3 EURT egyaltalan nem sokallom.

Erdekes Peter, te aki akkora meno vagy ilyen 3 EUR os teteleken fenn tudsz akadni. Nem kell megsertodni am:-)

Ja, penzt kuldeni pedig ingyer lehet. Ha a fogado elfogadja, hogy o fizeti azt a kemeny 3 EURt, ha nem akkor bizony azzal meg kell fejelni a kuldemenyt (de tekintev, hogy az OTPnel a minimalis! utalasi dij is 3 EURO ezt nem sokallom, tekintve hogy em kell sorban allni, es nincsenek idegen bankkoltsegek sem)

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Naná Jul 17, 2003

Ivan Frankovics wrote:
Egy papirkartyat kap az illeto azelso alkalommal amikor penzt kuldenek neki. Ezt a postas hozza. Rajta van egy PIN. Ezzel lehet levenni penzet a Plus feliratu automatakbol.
...Erdekes Peter, te aki akkora meno vagy ilyen 3 EUR os teteleken fenn tudsz akadni. Nem kell megsertodni am:-)
..

1. Papírkártya? Hol élnek ezek?
2. Na és hány Plus-os automata van? A legtöbb gondolom csak mezei (ATM communis).
3. Spórolni kell, fiam. Ha vmit megkap6sz 1,80-ért, ne vedd meg 3-ért.

Andras Szivak
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
Csak röviden Jul 17, 2003

Német megrendelőm szerint miután csatlakozunk az EU-hoz (jövő május), a valutaszámlára történő utalás egészen minimális összegbe (gyakorlatilag semmibe) kerül majd, mivel EU-belföldnek fogunk számítani.

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
www.authorize.net Jul 17, 2003

I've found this one: www.authorize.net

...
Authorize.Net, an InfoSpace service, is the preferred global payment-
processing service for e-commerce, enabling merchants to process
secure transactions in real time, 24 hours a day. Authorize.Net
Payment Solutions process credit cards and electronic checks, and
work with any business model, including Internet, broadband,
wireless, call centers, and retail. More businesses are using
Authorize.Net to process their transactions over the Internet than
any other payment solutions provider.
...

Hungary
English to Hungarian
+ ...
Kulfoldi ATM kp. felvét Jul 17, 2003

is egy arban lesz a belfoldivel allitolag.
Bar ez szorosan nem kapcsolodik a temahoz, csak az EU elonyeit akartam kicsit domboritani...

Hungary
English to Hungarian
+ ...
Papirkartya Jul 17, 2003

1/Igen, papirkartya, mi olyan furcsa ebben?
Majd kuldenak az 50 dollarodra egy bankkartyat. Mivel internet alapu az egesz nem kell hozza plasztik.

2/Plus felirat. Szerintem a legtobb bankautomatan rajta van. Kicsit nezz korul.

3/ Lehet hogy te hozza vagy szokva, hogy a kulfoldi vevoid vallajak az idegen bankkoltseget, de szerintem nem altalanos, sot nem emlekszem olyanra, hogy nekem a vevo alta volna (nem is szoktam kerni). Mar csak azert sem, mivel nem tudhatja elore hogy mennyi lesz. Meg kulonben is, en kapom a penzt. Ha adot kellene fizetned a kulfoldi munkaid utan akkor nem a 3 EURokon sirnal, hanem azon, az nagyobb szivas, hidd el.

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Állj meg vándor! Jul 17, 2003

Ivan Frankovics wrote:
1/Igen, papirkartya, mi olyan furcsa ebben?

Én még nem láttam papírkártyát, amellyel ATM-ből pénzt lehet felvenni. Az általam látott bankkártyák mind műanyagból voltak.
Szerintem itt valami félreértés van, mert, ha én valamit nem láttam, akkor az nem is létezik

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Elektronikus fizetés interneten

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
SDL Trados Studio 2017 Freelance
The leading translation software used by over 250,000 translators.

SDL Trados Studio 2017 helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs