Off topic: Régi térképek/ fotók Budapestről
Thread poster: Eva Blanar
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 23:45
English to Hungarian
+ ...
Aug 25, 2003

Szükségem lenne néhány térképre a 19. század végi Budapestről, illetve esetleg városfényképekre, és persze a netről letölthető formátumban. Elsősorban a pesti oldal lenne érdekes és elsősorban az 1880-1895 közötti évek - nem tudna valaki egy-két jó címet? Előre is nagyon köszönöm!

 
Csaba Ban
Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 23:45
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
nekem van egy csomó régi térképem Aug 25, 2003

Van a kérdéses időszakról is, Újépülettel, a Körúton kívüli részek utcahálózata még csak tervezés alatt, lóvasút-útvonalak, stb.
Mire kell konkrétan?
cs.


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 23:45
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Háttéranyagok egy kötelező olvasmányhoz Aug 25, 2003

A fiam számára kötelező olvasmány a suliban a Pál utcai fiúk és összerakott pár dolgot a netről (fényképek, összefoglalók, anyagok a készülő filmről). Egy mai Budapest térkép is van a helyszínekkel, de jó lenne egy olyan, ami az 1890 körüli beépítettséget mutatja.

Irtó jó kis dosszié lesz, rengeteg újat tanultam (még egy ilyen nevű együttes is van, azt találta meg először), Molnár Ferencről egész életemben nem hallottam annyi mindent, de
... See more
A fiam számára kötelező olvasmány a suliban a Pál utcai fiúk és összerakott pár dolgot a netről (fényképek, összefoglalók, anyagok a készülő filmről). Egy mai Budapest térkép is van a helyszínekkel, de jó lenne egy olyan, ami az 1890 körüli beépítettséget mutatja.

Irtó jó kis dosszié lesz, rengeteg újat tanultam (még egy ilyen nevű együttes is van, azt találta meg először), Molnár Ferencről egész életemben nem hallottam annyi mindent, de legalábbis nem ilyen rendszerezetten, azt se tudtam, hogy több ál-Nemecsek is volt, sőt, az egyik az Úttörő Áruházban 3 Ft-ért + fix fizetésért dedikálta a könyvet a vásárlóknak a hatvanas évek elején...

Csak hát még kellene pár kép, a neten való keresgélés pedig nagyon sok időt igényel, az iskola meg mindjárt kezdődik - én meg itt marhulok a marhahúsokkal, úgyhogy nem is tudok segíteni, azért fordultam Hozzátok.

Csaba, nagyon hálás lennék, ha tudnál adni pár tippet: láttunk néhány nagyon ígéretes címet, de azok nem jöttek be, pedig biztos vagyok benne, hogy kell lennie ilyeneknek. Előre is köszönöm!
Collapse


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 23:45
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Képeket már találtam Aug 27, 2003

és nagyon jók:
http://www.idg.hu/expo/var/kuk/index.htm
építészeti szempontból különösen érdekesek: párhuzam Bács és Budapest között a századfordulón. Jó, ha az embernek néha van egy kis ideje kóborolni!


 
Attila Piróth
Attila Piróth  Identity Verified
France
Local time: 23:45
Member
English to Hungarian
+ ...
Nagyon klassz hálószem! Aug 27, 2003



Köszi!


 
Ágnes Fülöp
Ágnes Fülöp  Identity Verified
Netherlands
Local time: 23:45
Dutch to Hungarian
+ ...
Séta egy régi pesti térképen Aug 27, 2003

Irta LÉNÁRD SÁNDOR és LANDY DEZSŐ
Megjelent a sao paulói Kultura c. folyóirat 1958. januári számában

http://mek.iif.hu/kiallit/lenard/irasok/seta/budapest.html

Egy kellemes kis olvasmány jó kis linkekkel, képekkel. Á.


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 23:45
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Hálás köszönet! Aug 27, 2003

Ági címének külön örülök, mert valamelyik kereső már kidobott nekem egy oldalt, amelyik nyilvánvalóan ezt a cikket tartalmazta, de az az oldal nem működött. Iszonyú egyébként, hogy mennyi "űrszemét" van a weben!

Az anyag egyre impozánsabb, csak ott vagyok bajban, amikor a gyerkőc adateltéréseket talál a különböző anyagokban...


 
Erika P (X)
Erika P (X)  Identity Verified
Local time: 22:45
English to Hungarian
+ ...
Az édes grund és a Pál utca Aug 27, 2003

Kitűnő cikk Buza Péter tollából (ha esetleg nincs még meg):
http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=111552&DocID=101193
Képanyag sajnos nincs, de a szerzőnek így is sikerül érzékeltetnie a helyszín varázsát, mialatt következetesen, telekkönyvi adatokat és a regény sorait egybevetve nyomoz az "igazi grund" után - és meg is találja...


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 23:45
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Igen, be van gyűjtve... Aug 27, 2003

... és én el is hiszem neki, hogy a 6-os számú ház lehetett - holnap, vagy holnapután megyünk lefényképezni, egész izgatott vagyok.

Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek, nagyon jól esett!


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Régi térképek/ fotók Budapestről






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »