Mobile menu

Off topic: OFF: kar√°csonyi csomagk√ľld√©s
Thread poster: Ildiko Santana

Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 22:54
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...

Moderator of this forum
Dec 13, 2003

Kedves (főleg USA-beli) koll√©g√°k!
H√°l√°s lenn√©k tippek√©rt, vajon van-e olyan online v√°s√°rl√°si lehetős√©g, ahol USA-ban rendelt aj√°nd√©kot Magyarorsz√°gra post√°znak. Sajnos nagyon s√ľrgős, a Budapestre idej√©ben √°mde mezei post√°n feladott aj√°nd√©kom elveszett.

Köszönök minden ötletet!
Ildikó

Direct link Reply with quote

Katalin Horv√°th McClure  Identity Verified
United States
Local time: 01:54
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
FEDEX Dec 13, 2003

Nem eg√©szen √©rtem, hogy pontosan mit keresel, ha megveszed az aj√°nd√©kot, akkor √©n a FEDEX-et tan√°csolom az elk√ľld√©sre, nagyon gyors, k√∂vethető. Nem olcs√≥, meg v√°m, √Āfa stb. val√≥sz√≠nűleg hozz√° j√∂n (att√≥l f√ľgg, mit k√ľldesz), de megb√≠zhat√≥. A fedex.com lapon k√©sz√≠thetsz saj√°t account-ot, nagyon egyszerű a haszn√°lata, kinyomtathatod a saj√°t c√≠mk√©t, vonalk√≥ddal, mindennel, √©s √°rengedm√©nyt is kapsz. √Čn ezt haszn√°lom belf√∂ldi √©s k√ľlf√∂ldi csomag, ill. dokumentum k√ľld√©sre. Egyre kell vigy√°zni, Netscape-el nem megy az oldal, haszn√°lj IE-t.
Ha olyan online √ľzletet keresel, akik elk√ľldik a v√°s√°rolt aj√°nd√©kot Magyarorsz√°gra, abban nem tudok seg√≠teni, de azt tudom, hogy az Amazon.com nem k√ľld dolgokat, mert nem akarnak/tudnak a v√°mol√°ssal foglalkozni (legal√°bbis m√©g id√©n ny√°ron ez volt a helyzet).
Vannak olyan c√©gek, akik a saj√°t weblapjukon t√∂rt√©nt v√°s√°rl√°skor elk√ľldik ak√°r Magyarorsz√°gra is a cuccot, de gondolom nem ez √©rdekel, hanem valami nagyobb, √°ltal√°nos online store, ahol mindenf√©l√©t lehet kapni.
Nem tudom, hogy milyen fajta aj√°nd√©kot akarsz k√ľldeni (ruh√°zat, j√°t√©k, elektronika?), √≠gy nem tudok t√∂bbet mondani...

ildiko wrote:

Kedves (főleg USA-beli) koll√©g√°k!
H√°l√°s lenn√©k tippek√©rt, vajon van-e olyan online v√°s√°rl√°si lehetős√©g, ahol USA-ban rendelt aj√°nd√©kot Magyarorsz√°gra post√°znak. Sajnos nagyon s√ľrgős, a Budapestre idej√©ben √°mde mezei post√°n feladott aj√°nd√©kom elveszett.

Köszönök minden ötletet!
Ildikó

United States
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...

Moderator of this forum
TOPIC STARTER
Köszi Dec 17, 2003

Katalin Horvath McClure wrote:

Ha olyan online √ľzletet keresel, akik elk√ľldik a v√°s√°rolt aj√°nd√©kot Magyarorsz√°gra, abban nem tudok seg√≠teni, de azt tudom, hogy az Amazon.com nem k√ľld dolgokat...

Igen, olyan √ľzletet kerestem volna, ahol megrendelek valamit innen az USA-b√≥l a Neten, √©s a v√©gc√©l Budapest. Az Amazon k√ľld, √©s megb√≠zhat√≥ is, de sajna k√∂nyvre, CD-re √©s DVD-re korl√°tozottan, az √©n rokonom pedig nem igaz√°n tud angolul, CD vagy DVD lej√°tsz√≥ja pedig nincs.
Az√©rt k√∂szi, hogy időt sz√°nt√°l r√°nk.

Boldog √únnepeket mindenkinek!

nanorb
Hungarian to English
Amerikából Magyarországra Jan 11, 2004

Egy magyar c√©g kifejezetten erre szakododott: www.internetvilag.hu - pr√≥b√°lja meg n√°luk, egy ismerŇĎs√∂m digit√°lis kamer√°t hozatott vel√ľk haza, √©s korrektnek tŇĪnt

nanorb
Hungarian to English
Amerikából Magyarországra Jan 11, 2004

ildiko wrote:

Kedves (fŇĎleg USA-beli) koll√©g√°k!
H√°l√°s lenn√©k tippek√©rt, vajon van-e olyan online v√°s√°rl√°si lehetŇĎs√©g, ahol USA-ban rendelt aj√°nd√©kot Magyarorsz√°gra post√°znak. Sajnos nagyon s√ľrgŇĎs, a Budapestre idej√©ben √°mde mezei post√°n feladott aj√°nd√©kom elveszett.

Köszönök minden ötletet!
Ildikó

Egy magyar c√©g kifejezetten erre specializ√°l√≥dott: www.internetvilag.hu Egy ismerŇĎs√∂m hozatott vel√ľk haza egy digit√°lis kamer√°t, √©s korrektnek tŇĪntek.

United States
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...

Moderator of this forum
TOPIC STARTER
bankkartya Jan 11, 2004

nanorb wrote:
Egy magyar cég kifejezetten erre specializálódott: www.internetvilag.hu

Koszonom szepen a tippet.
Megneztem a helyet kozelebbrol, es elolvastam minden fizetesi moddal kapcsolatos infot -- sajnos nagyon ugy nez ki, hogy csak magyar bankkartyas fizetest fogadnak el (nekem nincs olyanom).
Azert koszi!

Ildiko

Katalin Horv√°th McClure  Identity Verified
United States
Local time: 01:54
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Szerintem minden VISA és Mastercard jó Jan 11, 2004

ildiko wrote:
sajnos nagyon ugy nez ki, hogy csak magyar bankkartyas fizetest fogadnak el (nekem nincs olyanom).
Azert koszi!

Ildiko

Szerintem nem így van. Azt írják:

"IEB eCommerce sor√°n fizetőeszk√∂zk√©nt elfogadott bankk√°rty√°k

Bankunk internetes fizet√©si rendszere a Mastercard illetve a VISA term√©kcsal√°dba tartoz√≥ bankk√°rty√°kkal v√©gzett tranzakci√≥kat sz√°molja el. A v√°s√°rl√°sra alkalmas bankk√°rty√°k, k√∂z√ľl interneten az al√°bbiakkal lehet tranzakci√≥t kezdem√©nyezni:

SSL titkosítási eljárás használatával minden Mastercard vagy VISA dombornyomott bankkártya használható (más bank által kibocsátott is)."

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 07:54
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Magyar Posta és alternatívái Jan 11, 2004

B√°r m√°r elm√ļlt kar√°csony √©s a csomag is tal√°n meg√©rkezett, az√©rt le√≠rom: a Magyar Posta sajnos h√≠rhedt arr√≥l, hogy a k√ľlf√∂ldrŇĎl √©rkezŇĎ csomagokat felbontja, a szem√©lyzetnek tetszŇĎ k√ľldem√©nyeket pedig egyszerŇĪen eltulajdon√≠tja. T√∂bb k√ľl√∂nb√∂zŇĎ forr√°sb√≥l hallottam m√°r ezt - saj√°t k√°rosults√°gom enn√©l kisebb nagys√°grendŇĪ: egzotikus helyekrŇĎl feladott, sz√©p b√©lyeges k√©peslapjaim tŇĪntek el, minden gyan√ļ szerint m√°r itthon.
Amikor k√ľlf√∂ldrŇĎl √©rt√©kesebb cuccot k√ľldtem haza, a post√°n el√©rhetŇĎ EMS (Express Mail Service) szolg√°ltat√°st vettem ig√©nybe (a legt√∂bb orsz√°gban mŇĪk√∂dik): dr√°g√°bb, mint a l√©giposta, de j√≥val olcs√≥bb, mint a DHL √©s t√°rsaik. Mindig hib√°tlanul meg√©rkezett.

--------------
Szigor√ļan v√©ve "alternat√≠v√°b√≥l" csak egy van, ez√©rt nem helyt√°ll√≥ a c√≠mbeli t√∂bbes sz√°m.

[Edited at 2004-01-11 18:40]

qmpli
Local time: 07:54
Hungarian
Csomag behozatal Feb 6, 2004

Sziasztok.
Igaz,hogy nem ide tartozok,de seg√≠thetek a csomagok hazajuttat√°s√°ban az Internetvil√°g-on kereszt√ľl.Ugyanis az USA-b√≥l fogok √°rut rendelni √©s az eml√≠tett c√©gen kereszt√ľl hozatom haza.Ha valakit √©rdekel √©rtes√≠tsen √©s megbesz√©lj√ľk a r√©szleteket.
Borbély László
dvdimp@freemail.hu

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

OFF: kar√°csonyi csomagk√ľld√©s

Advanced search

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs