Mobile menu

Tag Editor probléma
Thread poster: Andras Szivak

Andras Szivak
Local time: 11:17
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
Jan 7, 2004

BUÉK mindenkinek. Most Ă©pp van egy Tag Editoros munkám Ă©s az a gondom, hogy minden második mondatnál kiĂ­r egy hibaĂĽzenetet, hogy a Tag-ek száma nem egyezik meg, holott megegyezik, csak Ă©pp a forrásszövegben a Tag-ek egy rĂ©sze megváltozott, cikcakkossá vált. Amint a cikcakkos Tag-eket bemásolom a cĂ©lszövegbe, a hibaĂĽzenet eltűnik. ĂŤgy viszont tetűlassĂşvá válik a munka. Trados 6.5-öt használok.

Direct link Reply with quote

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 05:17
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Kérdések Jan 7, 2004

Milyen nyelvről mire fordĂ­tasz, Ă©s milyen op. rendszered van?

MandC
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Tag Editor probléma Jan 8, 2004

A Tageditor tényleg csinál ilyeneket, ha szigorú tag verifiction rule-t állítasz be, ha pedig nem, akkor bajban vagy a tag-ek integritásával.Csak kézzel tudod ezt a hiányosságot korrigálni. Én egyébként a tagedites munkákat is a gyorsaság miatt Wordben szoktam elkészíteni a következő módon:

Tageditorban megnyitom a fájlt. Ctrl+A ---> Ctrl+C

Wordben Ctrl+V

Elkészítem a Trados fordítást.

Tradosban Tools menü Translate ----> Add az eredeti forrásfájl (html, qsc, akármi) Translate

Az eredményül kapott .ttx vagy akármilyen egyéb fájlt behívom a Tageditorba és kimentem a kívánt formátumban.

A gyorsaság miatt megér ennyit.

Andras Szivak
Member (2004)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Nyelvek Jan 8, 2004

AngolrĂłl magyarra, Win 98

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Tag Editor probléma

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs