Pages in topic:   < [1 2]
PDF-ben megadott anyag formátumának megtartása
Thread poster: Mónika Farkas
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 08:27
English to Hungarian
+ ...
150 dpi May 5, 2004

150 dpi bőven elegendő mé színes képekhez is.

 
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 08:27
English to Hungarian
+ ...
Omni Page May 5, 2004

Ja, bocs, de nekem a 12. verzió van meg és ott nincs ilyen opció (keep original image resolution), hanem alaphelyzetben megtartja az eredeti felbontást.

 
Endre Both
Endre Both  Identity Verified
Germany
Local time: 08:27
English to German
PDF-felismerés May 5, 2004

Katalin Horvath McClure wrote:
...minden OCR szoftver optikailag azonosítja a karaktereket (OCR=Optical Character Recognition), vagyis szkennel


Annyit tennék ehhez hozzá, hogy tudomásom szerint a modernebb programok (az Omnipage 12. ill. annál frissebb verziói mindenképpen) olyan PDF-ekbol, amelyek nem képként, hanem karakterként tárolják a szöveget, "kiolvassák" a betuket, tehát nem végeznek optikai szövegfelismerést; ezzel a felismerési pontosságnak 99% körülrol -- ami elég gyenge -- 100%-ra kellene ugrania. Bizonyára ekkor lehetséges az a jó minoség? átmentés Word-be, amit András említett.

Nekem eddig csak képként tárolt PDF-hez volt szerencsém, és azokkal, amint említettem, az Omnipage (és hasonló programok) nevetséges eredményeket produkáltak.

Endre


 
Pages in topic:   < [1 2]


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

PDF-ben megadott anyag formátumának megtartása






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »