Mobile menu

Ugróhivatkozások beállítása
Thread poster: Eva Blanar

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 03:15
English to Hungarian
+ ...
Aug 12, 2004

Teljesen "technical issue", de szerintem van itt annyi szakértelem a magyarok közt is, hogy nem kell a hivatalos fórumra mennem vele.

Az a gondom, hogy valami el√°ll√≠t√≥dott a Wordben: ha egy doksiban szerepel egy vil√°gh√°l√≥s c√≠m, akkor arra r√°kattintva (esetleg Ctrl-lel egy√ľtt) eddig onnan sim√°n fel tudtam menni a h√°l√≥ra.

Most viszont a szövegben a HYPERLINK... jelenik meg (olyan furcsa zárójelben, nem a szögletes, hanem az a középen kidudorodó) és arra aztán hiába kattintgat az ember. (A kinyomtatásnál viszont szépen hozza, a szokásos kék színben - szerintem bosszantani akar.)

Megn√©ztem p√°r be√°ll√≠t√°st (automatikus form√°z√°s, testreszab√°s), de most m√°r semmi nem jut eszembe, holott lehet, hogy pofonegyszerŇĪ: tal√°lkoztatok m√°r ilyennel?

ElŇĎre is k√∂sz!

Direct link Reply with quote

Katalin Horv√°th McClure  Identity Verified
United States
Local time: 21:15
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Field codes - mezők√≥dok - ki kell kapcsolni Aug 12, 2004

Pl a http://www.proz.com helyett ez jelenik meg, ugye?
{HYPERLINK "http://www.proz.com"}

Egyszerű a megold√°s (nincs magyar Word-√∂m, √≠gy az angol verzi√≥ men√ľj√©t √≠rom, de biztos megtal√°lod):
Tools->Options
Ott a VIEW oldalon a legfelső csoportban (Show) jobb oldalon fel√ľlről a m√°sodik jel√∂lőn√©gyzet a "Field codes".
Onnan vedd ki a pip√°t.

Nekem Office XP-m van, vagyis Word 2002.

Ja, és ez a {kapcsos zárójel}.

Na, most megn√©ztem a S√ļg√≥t is, hogy mi a r√∂videbb megold√°s, mert tudtam, hogy van r√° billentyűkombin√°ci√≥.
√ćme:
Switch between field codes and results
Do one of the following:

To show or hide the field code for a specific field, click the field or the field results, and then press SHIFT+F9.
To show or hide field codes for all fields in the document, press ALT+F9.

Tehát, ha egyet akarsz átkapcsolni, akkor kattints rá, és nyomj SHIFT+F9-et.
Ha több is van és mindet át akarod kapcsolni, akkor nyomj ALT+F9-et.

[Edited at 2004-08-12 22:01]

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
kontextus-men√ľ is van Aug 13, 2004

ha m√°rmilyen mezŇĎ f√∂l√© h√ļzod a kurzort, √©s ott a jobb eg√©rgombra kattintasz, ott megjelenik az egyik pont. Angolul Toggle Field Codes, magyarul kb. MezŇĎk√≥dok √°tv√°lt√°sa lehet.

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
H√°l√°s k√∂sz√∂net mindkettŇĎt√∂knek Aug 13, 2004

Most már kékben és ugróban pompáznak a webes hivatkozások - tudtam én, hogy nem kell messzire menni segítségért!

Jó hétvégét mindenkinek!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ugróhivatkozások beállítása

Advanced search

memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »
PDF Translation - the Easy Way
TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation.

TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation. It also puts your translations back into the PDF to make new PDFs. Quicker and more accurate than hand-editing PDF. Includes free use of Infix PDF Editor with your translated PDFs.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs