Mobile menu

Ugróhivatkozások beállítása
Thread poster: Eva Blanar

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 21:08
English to Hungarian
+ ...
Aug 12, 2004

Teljesen "technical issue", de szerintem van itt annyi szakértelem a magyarok közt is, hogy nem kell a hivatalos fórumra mennem vele.

Az a gondom, hogy valami el√°ll√≠t√≥dott a Wordben: ha egy doksiban szerepel egy vil√°gh√°l√≥s c√≠m, akkor arra r√°kattintva (esetleg Ctrl-lel egy√ľtt) eddig onnan sim√°n fel tudtam menni a h√°l√≥ra.

Most viszont a szövegben a HYPERLINK... jelenik meg (olyan furcsa zárójelben, nem a szögletes, hanem az a középen kidudorodó) és arra aztán hiába kattintgat az ember. (A kinyomtatásnál viszont szépen hozza, a szokásos kék színben - szerintem bosszantani akar.)

Megn√©ztem p√°r be√°ll√≠t√°st (automatikus form√°z√°s, testreszab√°s), de most m√°r semmi nem jut eszembe, holott lehet, hogy pofonegyszerŇĪ: tal√°lkoztatok m√°r ilyennel?

ElŇĎre is k√∂sz!

Direct link Reply with quote

Katalin Horv√°th McClure  Identity Verified
United States
Local time: 15:08
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Field codes - mezők√≥dok - ki kell kapcsolni Aug 12, 2004

Pl a http://www.proz.com helyett ez jelenik meg, ugye?
{HYPERLINK "http://www.proz.com"}

Egyszerű a megold√°s (nincs magyar Word-√∂m, √≠gy az angol verzi√≥ men√ľj√©t √≠rom, de biztos megtal√°lod):
Tools->Options
Ott a VIEW oldalon a legfelső csoportban (Show) jobb oldalon fel√ľlről a m√°sodik jel√∂lőn√©gyzet a "Field codes".
Onnan vedd ki a pip√°t.

Nekem Office XP-m van, vagyis Word 2002.

Ja, és ez a {kapcsos zárójel}.

Na, most megn√©ztem a S√ļg√≥t is, hogy mi a r√∂videbb megold√°s, mert tudtam, hogy van r√° billentyűkombin√°ci√≥.
√ćme:
Switch between field codes and results
Do one of the following:

To show or hide the field code for a specific field, click the field or the field results, and then press SHIFT+F9.
To show or hide field codes for all fields in the document, press ALT+F9.

Tehát, ha egyet akarsz átkapcsolni, akkor kattints rá, és nyomj SHIFT+F9-et.
Ha több is van és mindet át akarod kapcsolni, akkor nyomj ALT+F9-et.

[Edited at 2004-08-12 22:01]

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
kontextus-men√ľ is van Aug 13, 2004

ha m√°rmilyen mezŇĎ f√∂l√© h√ļzod a kurzort, √©s ott a jobb eg√©rgombra kattintasz, ott megjelenik az egyik pont. Angolul Toggle Field Codes, magyarul kb. MezŇĎk√≥dok √°tv√°lt√°sa lehet.

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
H√°l√°s k√∂sz√∂net mindkettŇĎt√∂knek Aug 13, 2004

Most már kékben és ugróban pompáznak a webes hivatkozások - tudtam én, hogy nem kell messzire menni segítségért!

Jó hétvégét mindenkinek!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ugróhivatkozások beállítása

Advanced search

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs