Mobile menu

Ugróhivatkozások beállítása
Thread poster: Eva Blanar

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 16:24
English to Hungarian
+ ...
Aug 12, 2004

Teljesen "technical issue", de szerintem van itt annyi szakértelem a magyarok közt is, hogy nem kell a hivatalos fórumra mennem vele.

Az a gondom, hogy valami elállítódott a Wordben: ha egy doksiban szerepel egy világhálós cím, akkor arra rákattintva (esetleg Ctrl-lel együtt) eddig onnan simán fel tudtam menni a hálóra.

Most viszont a szövegben a HYPERLINK... jelenik meg (olyan furcsa zárójelben, nem a szögletes, hanem az a középen kidudorodó) és arra aztán hiába kattintgat az ember. (A kinyomtatásnál viszont szépen hozza, a szokásos kék színben - szerintem bosszantani akar.)

Megnéztem pár beállítást (automatikus formázás, testreszabás), de most már semmi nem jut eszembe, holott lehet, hogy pofonegyszerű: találkoztatok már ilyennel?

Előre is kösz!

Direct link Reply with quote

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 10:24
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Field codes - mezőkĂłdok - ki kell kapcsolni Aug 12, 2004

Pl a http://www.proz.com helyett ez jelenik meg, ugye?
{HYPERLINK "http://www.proz.com"}

Egyszerű a megoldás (nincs magyar Word-öm, Ă­gy az angol verziĂł menĂĽjĂ©t Ă­rom, de biztos megtalálod):
Tools->Options
Ott a VIEW oldalon a legfelső csoportban (Show) jobb oldalon felĂĽlről a második jelölőnĂ©gyzet a "Field codes".
Onnan vedd ki a pipát.

Nekem Office XP-m van, vagyis Word 2002.

Ja, és ez a {kapcsos zárójel}.

Na, most megnĂ©ztem a SĂşgĂłt is, hogy mi a rövidebb megoldás, mert tudtam, hogy van rá billentyűkombináciĂł.
ĂŤme:
Switch between field codes and results
Do one of the following:

To show or hide the field code for a specific field, click the field or the field results, and then press SHIFT+F9.
To show or hide field codes for all fields in the document, press ALT+F9.

Tehát, ha egyet akarsz átkapcsolni, akkor kattints rá, és nyomj SHIFT+F9-et.
Ha több is van és mindet át akarod kapcsolni, akkor nyomj ALT+F9-et.

[Edited at 2004-08-12 22:01]

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
kontextus-menĂĽ is van Aug 13, 2004

ha mármilyen mező fölé húzod a kurzort, és ott a jobb egérgombra kattintasz, ott megjelenik az egyik pont. Angolul Toggle Field Codes, magyarul kb. Mezőkódok átváltása lehet.

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Hálás köszönet mindkettőtöknek Aug 13, 2004

Most már kékben és ugróban pompáznak a webes hivatkozások - tudtam én, hogy nem kell messzire menni segítségért!

Jó hétvégét mindenkinek!

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Ugróhivatkozások beállítása

Advanced search

LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs