https://www.proz.com/forum/hungarian/27792-tegnapi_munka_200_oldal.html

tegnapi munka (200 oldal)
Thread poster: Csaba Ban
Csaba Ban
Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 14:39
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Dec 21, 2004

Talán nem én vagyok az egyetlen, akit tegnap megkeresett egy cég 197 oldalnyi webtartalom lefordításával.
Mivel semmilyen adatot nem adtak meg magukról, rákérdeztem, mégis kik ők - semmi válasz azóta. Ez már eleve gyanús.

Az email-címük alapján megnéztem a weboldalukat: egy teljesen statikus lap, csupán egy telefonszám feltüntetésével.

Mindezt csak azért írom, hogy vigyázzatok az adott céggel. Nem feltétlenül a cég székhelye a gyan
... See more
Talán nem én vagyok az egyetlen, akit tegnap megkeresett egy cég 197 oldalnyi webtartalom lefordításával.
Mivel semmilyen adatot nem adtak meg magukról, rákérdeztem, mégis kik ők - semmi válasz azóta. Ez már eleve gyanús.

Az email-címük alapján megnéztem a weboldalukat: egy teljesen statikus lap, csupán egy telefonszám feltüntetésével.

Mindezt csak azért írom, hogy vigyázzatok az adott céggel. Nem feltétlenül a cég székhelye a gyanús (Szmolenszk, Oroszország - ezt az IP-cím alapján derítettem ki), hanem az, hogy nem válaszolnak a kilétüket firtató kérdésre.
Collapse


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 08:39
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Orosz cég, lehet, hogy most induló Dec 21, 2004

Csaba Ban wrote:

Talán nem én vagyok az egyetlen,


Jól sejted.


Az email-címük alapján megnéztem a weboldalukat: egy teljesen statikus lap, csupán egy telefonszám feltüntetésével.


Csak Explorerrel jelenik meg, és szerintem egy PowerPoint kép az egész. Technikailag elég silány megoldás. Azt írják magukról ott, hogy Oroszországban vannak.

Én is visszakérdeztem emailben, hogy mégis kiről van szó, még nincs válasz.

Kati


 
Andras Szivak
Andras Szivak
Local time: 14:39
English to Hungarian
+ ...
Lám, lám... Dec 22, 2004

Már most az elején sietve hozzáteszem, hogy nem azért történt mindez, mert orosz a megrendelő. De azért gondoljunk csak bele, mennyire abszurd helyzet olyan országból megrendelést kapni, ahol 30 dollár a havi átlagkereset (előfordulhat, de a pénzforgalom iránya éppen ellentétes). Két eset lehetséges: az illető helyben szerezte a munkát. Ebben az esetben az ottani filléres tarifából aligha tudna minket megfizetni. Ha viszont a Neten halászta le jó pénzért,... See more
Már most az elején sietve hozzáteszem, hogy nem azért történt mindez, mert orosz a megrendelő. De azért gondoljunk csak bele, mennyire abszurd helyzet olyan országból megrendelést kapni, ahol 30 dollár a havi átlagkereset (előfordulhat, de a pénzforgalom iránya éppen ellentétes). Két eset lehetséges: az illető helyben szerezte a munkát. Ebben az esetben az ottani filléres tarifából aligha tudna minket megfizetni. Ha viszont a Neten halászta le jó pénzért, akkor igyekszik minél nagyobbat kaszálni és csak azért keresett meg minket, hogy tájékozódjon az ár felől. Persze nem szabad általánosítani, mert ugye ott van Moszkva, ami - állítólag (hiszem, ha látom) - most már világváros, vagy Pétervár, a Jukosz milliárdjai, egy angol focicsapat milliárdos orosz tulajdonosa, stb., stb. De ezek csak ritka kivételek. Szmolenszk nem Moszkva. A többség nyomorog, a morál rosszabb, mint a szovjet időkben. Szeptemberben egy hetet Jaltán töltöttem. Bár nagyon jól éreztem magam, de azért érdekes időutazás volt - úgy húsz évvel vissza a múltba. Én továbbra is úgy tapasztalom, nagyon nehéz zöldágra vergődni volt szovjet megrendelőkkel. Addig buzgón leveleznek, amíg kell a fordítás, ha viszont fizetni kell, akkor minden huszadik e-mailre válaszolnak. De hogy valami jót is mondja szegényekről, azt el kell ismerni, hogy szépek - és mindenre nagyon nyitottak - az orosz (ukrán) nők...Collapse


 
Csaba Ban
Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 14:39
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
orosz cégek Dec 22, 2004

Azt én sem állítottam, hogy azért gázos a helyzet, mert orosz a cég. Nem. Azért az, mert a kilétüket firtató kérdésre nem válaszoltak. Kb. egy év egyébként rövid ideig dolgoztam egy orosz (szentpétervári) cégnek, angolról magyarra, és teljesen korrektek voltak, a fizetés mértéke és gyorsasága sem hagyott semmi kivetnivalót maga után.

Mellesleg az első kiváncsiskodó kérdésre eltűnő cégek sokfelé vannak, ez földrajzi értelemben nem meghatározott.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

tegnapi munka (200 oldal)






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »