Mobile menu

beszĂĄmolĂł a szombati powwowrĂłl
Thread poster: Csaba Ban

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 14:05
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Jan 9, 2005

Üdvözlök mindenkit - aki ott volt Ă©s aki nem

1. HelyszĂ­n. UtĂłlagos is elnĂ©zĂ©st kĂ©rek. Nem voltam korĂĄbban ezen a helyen. KĂ­vĂŒlrƑl nekem egy tĂĄgas "yuppie" Ă©s fƑleg fĂŒstmentes helynek tƱnt. Ha van valakinek bizonyĂ­tottan jobb ötlete (jĂĄrt mĂĄr ott, stb.), tessĂ©k legközelebb azt közhĂ­rrĂ© tenni Ă©s meggƑzni a többieket a vĂĄlasztĂĄs helyessĂ©gĂ©rƑl.

2. RĂ©sztvevƑk. Összesen 16-an voltunk, ami lĂ©nyegĂ©ben megfelelt az elƑzetes vĂĄrakozĂĄsoknak. A tĂĄrsasĂĄg kĂ©tharmada szinte percre pontosan 4-kor megĂ©rkezett, Ă­gy rögtön a lecsĂł közepĂ©be tudtunk vĂĄgni. A benyomĂĄsok alapjĂĄn a többsĂ©g legalĂĄbb 10 Ă©ves fordĂ­tĂłi gyakorlattal rendelkezett, bĂĄr a Proz.com oldal nĂ©melyek csak az utĂłbbi pĂĄr hĂ©tben fedeztĂ©k fel.

3. TĂ©mĂĄk. ÁltalĂĄnos bemutatkozĂĄs, a Proz.com mƱködĂ©se (kezdƑknek), a KudoZ Ă©s a Browniz pontok rendszere, a Platinum tagsĂĄg elƑnyei, oxfordi beszĂĄmolĂł (a vĂ©gĂ©n), stb. A megbeszĂ©lĂ©s fƑ tĂĄrgya azonban egy fordĂ­tĂłi Ă©rdekvĂ©delmi egyesĂŒlet lĂ©trehozĂĄsĂĄnak elƑkĂ©szĂ­tĂ©se volt.

4. KĂ©t Ă©rdemi felvetĂ©s volt. Az egyik - szinte azonnal lĂ©trehozhatĂłan - a Proz.com keretĂ©n belĂŒl egy munkacsoport (team) kialakĂ­tĂĄsa. Ennek egyik fƑ cĂ©lja az lenne, hogy egyszeri nagy mennyisĂ©gƱ megrendelĂ©s esetĂ©n ne kelljen elkĂŒldeni az ĂŒgyfelet, hanem 1-2-3 megbĂ­zhatĂł fordĂ­tĂłnak kiadni a munka egy rĂ©szĂ©t. Ennek Ă©rdekĂ©ben szĂŒksĂ©g lenne arra, hogy egymĂĄs elƑtt bizonyĂ­tsuk: magas szĂ­nvonalon vagyunk kĂ©pesek dolgozni. Erre kivĂĄlĂł lehetƑsĂ©get ad a Proz.com profilokon talĂĄlhatĂł Portfolio fĂŒl. (MenĂŒsor - My Proz.com - My Profile - Portfolio). Ide lehet feltölteni sajĂĄt mintafordĂ­tĂĄsainkat. Ez mellesleg a kĂŒlsƑ ĂŒgyfelek megszerzĂ©se szempontjĂĄbĂłl is jĂł ötlet lehet.

5. A szombati talĂĄlkozĂł fƑ tĂ©mĂĄja egy Ă©rdekvĂ©delmi-szakmai egyesĂŒlet lĂ©trehozĂĄsa volt. BeszĂ©ltĂŒnk a felvĂ©teli szempontokrĂłl (szakirĂĄnyĂș felsƑfokĂș vĂ©gzettsĂ©g Ă©s/vagy többĂ©ves fordĂ­tĂłi gyakorlat), a jogi formĂĄrĂłl (egyesĂŒlet), a szĂŒksĂ©ges papĂ­rmunkĂĄrĂłl, a lehetsĂ©ges elnevezĂ©sekrƑl. ElsƑ körben öt javaslat szĂŒletett a nĂ©vre, ezeket TĂłfalvi kollĂ©ga feltehetƑen közzĂ©teszi.

6. Ehhez tĂ©mĂĄhoz az szĂłljon hozzĂĄ, aki kifejezetten a szombati powwow kapcsĂĄn szeretne valamit kifejteni. A leendƑ egyesĂŒlet megvitatĂĄsĂĄra lĂ©trehozok egy kĂŒlön tĂ©mĂĄt.

happy translation,
Csaba

Direct link Reply with quote

PĂ©ter TĂłfalvi  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
fényképek Jan 9, 2005

ÖrĂŒlök a tömör összefoglalĂłnak.

NĂ©hĂĄny, a talĂĄlkozĂłn kĂ©szĂŒlt fotĂłt közzĂ©tettem a http://photos.groups.yahoo.com/group/forditok/lst honlapon (csak tagok tudnak hozzĂĄfĂ©rni. A feliratkozĂĄs pĂĄr mĂĄsodperc.)

PĂ©ter TĂłfalvi  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
köszönet Jan 9, 2005

Majdnem elfelejtettem:

Szeretném megköszönni - azt hiszem a többiek nevében is - Csaba, hogy megszervezted a talålkozót!

Érdekes volt az oxfordi Ă©lmĂ©nybeszĂĄmolĂłd, Ă©s sok szaktĂĄrs Ă©rtĂ©kes informĂĄciĂłkat kapott a proz rendszerrƑl is.

A helyszĂ­n hĂĄtrĂĄnyai most mellĂ©kesek, szĂĄmomra az a fontos, hogy sikerĂŒlt elƑrelĂ©pni az egyesĂŒlet lĂ©trehozĂĄsa ĂŒgyĂ©ben.

A talĂĄlkozĂłn kĂ©szĂŒlt fĂ©nykĂ©peimet szĂ­vesen közzĂ©teszem itt is, ha megmondod, hogy hol lehet (ha lehet).

T. CzibulyĂĄs
German to Hungarian
+ ...
Igen Csaba! Köszi a szervezésért! Jan 9, 2005

A szĂĄndĂ©kolt nemzetközi szövetsĂ©get csak összehozzuk. RemĂ©lem, hogy kĂŒlföldi kollĂ©gĂĄink is belefutnak ebbe a fĂłrumba. Ha nem, valahogy meg kell talĂĄlnunk egymĂĄst!
Üdv. Tamás (czibulyás)

Katalin HorvĂĄth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 08:05
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
FotĂł link nem működik, alternatĂ­v javaslat Jan 9, 2005

PĂ©ter TĂłfalvi wrote:
NĂ©hĂĄny, a talĂĄlkozĂłn kĂ©szĂŒlt fotĂłt közzĂ©tettem a http://photos.groups.yahoo.com/group/forditok/lst honlapon (csak tagok tudnak hozzĂĄfĂ©rni. A feliratkozĂĄs pĂĄr mĂĄsodperc.)

Sajnos a link nem működik, pedig Yahoo tag vagyok.

Gondoltam, felvetem, hogy a huntransbiz Yahoo csoporthoz nyugodtan fel lehetne tölteni a kĂ©peket, van ott egy Photos link a bal oldalon, azon belĂŒl nyithatsz egy albumot, Ă©s oda feltöltheted a kĂ©peket. Ezt kĂŒlönben a csoport bĂĄrmely tagja megteheti.

Csak azĂ©rt gondoltam erre a csoportra, mert az Ă©rdekeltek közĂŒl ennek a csoportnak egy jĂłpĂĄran mĂĄr Ășgyis tagjai, aki meg mĂ©g nem, itt az alkalom a csatlakozĂĄsra.

Akinek Ășj a tĂ©ma, olvassa el az eredeti közzĂ©tĂ©telt itt:

http://www.proz.com/post/71052#71052

Sziasztok
Kati

Laszlo Szabo  Identity Verified
English to Hungarian
+ ...
Csoport Jan 11, 2005

[quote]Katalin Horvath McClure wrote:
Sajnos a link nem mƱködik, pedig Yahoo tag vagyok.

Gondoltam, felvetem, hogy a huntransbiz Yahoo csoporthoz nyugodtan fel lehetne tölteni a kĂ©peket, van ott egy Photos link a bal oldalon, azon belĂŒl nyithatsz egy albumot, Ă©s oda feltöltheted a kĂ©peket. Ezt kĂŒlönben a csoport bĂĄrmely tagja megteheti.

Nem elĂ©g Yahoo tagnak lenni, a yahoo-n belĂŒl a yahoo id-vel a konkrĂ©t csoportba kell bejelentkezni. Ezt a groups.yahoo.com/group/forditok cĂ­men teheted meg legegyszerƱbben. Ehhez elƑször a yahoo-ba be kell jelentkezni, de errƑl az oldalrĂłl is megteheted. Van egy join this group gpmb, a többi megy "magĂĄtĂłl".

Üdv:
SzabĂł Laci

Laszlo Szabo  Identity Verified
English to Hungarian
+ ...
munkacsoport Jan 11, 2005

[quote]Csaba Ban wrote:

Az egyik - szinte azonnal lĂ©trehozhatĂłan - a Proz.com keretĂ©n belĂŒl egy munkacsoport (team) kialakĂ­tĂĄsa.

Szerintem egy kĂŒlön fĂłrumot megĂ©rdemelne. EgyelƑre nyitottam egy topicot ebben a fĂłrumban erre.

Üdv:

SzabĂł Laci

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

beszĂĄmolĂł a szombati powwowrĂłl

Advanced search

WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »
PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs