https://www.proz.com/forum/hungarian/32664-tag_editor_word_count.html

Tag Editor word count
Thread poster: M Krasnitskaya
M Krasnitskaya
M Krasnitskaya  Identity Verified
Local time: 12:43
Hungarian to Russian
+ ...
May 24, 2005

Sziasztok,
A Tradost használókat kérdezem elsősorban : a Tag Editorban (Trados 6.5) van-e lehetőség a forrásszavak megszámlálására, és ha igen, hogyan érhető el ?
Köszönöm.


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 06:43
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
A Workbench tud számolni May 24, 2005

Pongrac wrote:

Sziasztok,
A Tradost használókat kérdezem elsősorban : a Tag Editorban (Trados 6.5) van-e lehetőség a forrásszavak megszámlálására, és ha igen, hogyan érhető el ?
Köszönöm.


Ha a fájl, amit meg akarsz számolni olyan típusú, amit a Workbench kezel (és nagyon sok ilyen van, pl. InDesign isc file is OK), akkor egyszerűen számoltasd meg azzal.
Ha ez nem megy, akkor azt javaslom, hogy nyisd meg a fájlt TagEditorban, és mentsd ki mint bilingual ttx file.
Ezt már meg tudod számoltatni a Workbench-csel.
Kati


 
M Krasnitskaya
M Krasnitskaya  Identity Verified
Local time: 12:43
Hungarian to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
Igen, Tools --> Analyse May 24, 2005

Köszönöm, Kati, sikerült a Workbench-csel megszámoltatnom.

P.s. (ez már másnak szól, nem Katinak) :
Az első postot e témában ide 9 óra körül küldtem, és valamikor 13 óra körül (röpke 4 óra elteltével) már meg is jelent. Ezt csak azért hangsúlyozom, mert a szomszédban (egy másik non-english fórumon) a 9.06-kor továbbított üzenetem néhány perc múlva már olvasható volt, olyannyira, hogy 9.16-tól már jöttek is a válaszok.
...
See more
Köszönöm, Kati, sikerült a Workbench-csel megszámoltatnom.

P.s. (ez már másnak szól, nem Katinak) :
Az első postot e témában ide 9 óra körül küldtem, és valamikor 13 óra körül (röpke 4 óra elteltével) már meg is jelent. Ezt csak azért hangsúlyozom, mert a szomszédban (egy másik non-english fórumon) a 9.06-kor továbbított üzenetem néhány perc múlva már olvasható volt, olyannyira, hogy 9.16-tól már jöttek is a válaszok.
Collapse


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 06:43
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Nem vagy Platinum, ugye? May 24, 2005

Pongrac wrote:

Az első postot e témában ide 9 óra körül küldtem, és valamikor 13 óra körül (röpke 4 óra elteltével) már meg is jelent. Ezt csak azért hangsúlyozom, mert a szomszédban (egy másik non-english fórumon) a 9.06-kor továbbított üzenetem néhány perc múlva már olvasható volt, olyannyira, hogy 9.16-tól már jöttek is a válaszok.


Én úgy tudom, hogy a fórumokon csak a Platinum tagsággal rendelkezők beírásai jelennek mag azonnal (mindegy, hogy az kérdés, vagy válasz). A többiekét a moderátornak kell továbbítani a fórumra.
A késés mértéke attól függ, hogy az adott fórum moderátora mikor olvassa a rendszer üzeneteit. Ne feledd, hogy a moderátorok is emberek, vagyis néha azért alszanak, általában dolgoznak, és egyéb okok miatt nem feltétlenül ülnek állandóan a gép előtt. Ja, és persze ezért a munkáért semmiféle fizetséget nem kapnak.

Jó munkát!
Kati


 
T. Czibulyás
T. Czibulyás
Local time: 12:43
German to Hungarian
+ ...
Platinum, vagy nem? May 24, 2005

Katalin Horvath McClure wrote:

Pongrac wrote:

Az első postot e témában ide 9 óra körül küldtem, és valamikor 13 óra körül (röpke 4 óra elteltével) már meg is jelent. Ezt csak azért hangsúlyozom, mert a szomszédban (egy másik non-english fórumon) a 9.06-kor továbbított üzenetem néhány perc múlva már olvasható volt, olyannyira, hogy 9.16-tól már jöttek is a válaszok.


Én úgy tudom, hogy a fórumokon csak a Platinum tagsággal rendelkezők beírásai jelennek mag azonnal (mindegy, hogy az kérdés, vagy válasz). A többiekét a moderátornak kell továbbítani a fórumra.
A késés mértéke attól függ, hogy az adott fórum moderátora mikor olvassa a rendszer üzeneteit. Ne feledd, hogy a moderátorok is emberek, vagyis néha azért alszanak, általában dolgoznak, és egyéb okok miatt nem feltétlenül ülnek állandóan a gép előtt. Ja, és persze ezért a munkáért semmiféle fizetséget nem kapnak.

Jó munkát!
Kati


Én sem igazodom el 1.5 év Proz után sem. Egy viszont biztos: Ha a megjelenés moderátorfüggő, akkor senki ne várja el Csabától, hogy éjjel-nappal a fórumon lógjon!


 
M Krasnitskaya
M Krasnitskaya  Identity Verified
Local time: 12:43
Hungarian to Russian
+ ...
TOPIC STARTER
Elnézést kérek... May 25, 2005

Csabától és köszönöm a felvilágosítást.

Mindazonáltal felmerül az emberben a költői kérdés, hogy vajon mennyire indokolt a fórumok moderálása, főleg tekintettel arra, hogy - tudomásom szerint - csak regisztrált tagok vehetnek részt az eszmecserében, kósza vendégek nem.
De hát biztosan jól van ez így...


 
T. Czibulyás
T. Czibulyás
Local time: 12:43
German to Hungarian
+ ...
Moderátor May 25, 2005

Pongrac wrote:

Csabától és köszönöm a felvilágosítást.

Mindazonáltal felmerül az emberben a költői kérdés, hogy vajon mennyire indokolt a fórumok moderálása, főleg tekintettel arra, hogy - tudomásom szerint - csak regisztrált tagok vehetnek részt az eszmecserében, kósza vendégek nem.
De hát biztosan jól van ez így...



Kérdésed nem annyira költői. Ez "a nagy amerikai szabadság"! Ha pl. a yahoo-n nyitok egy fórumot, rám bízzák, hogy kívánom-e cenzurázni a fellépőket.


 
Endre Both
Endre Both  Identity Verified
Germany
Local time: 12:43
English to German
A regisztrálás a személyes adatok ellenőrzése nélkül történik May 25, 2005

Pongrac wrote:
...vajon mennyire indokolt a fórumok moderálása, főleg tekintettel arra, hogy - tudomásom szerint - csak regisztrált tagok vehetnek részt az eszmecserében, kósza vendégek nem.


A regisztrálás semmilyen ellenőrizhető adatot nem igényel, ergó a regisztrált tagok azonossága alapvetően ismeretlen marad.

Ha valaki igazolja a személyazonosságát (pl. hitelkártyás fizetéssel vagy egy Powwow során a személyigazolványával), akkor ún. VID-pipát (verified identity) kap, és a hozzászólásai azonnal megjelennek.

Lásd:
http://www.proz.com/support?&mode=verification#qa_vid
http://www.proz.com/faq/forums#forums_vetting

Endre


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 06:43
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Indokolt a moderálás vagy sem? May 25, 2005

Pongrac wrote:
Mindazonáltal felmerül az emberben a költői kérdés, hogy vajon mennyire indokolt a fórumok moderálása, főleg tekintettel arra, hogy - tudomásom szerint - csak regisztrált tagok vehetnek részt az eszmecserében, kósza vendégek nem.


Igen, de a regisztrálás csak néhány pillanatot vesz igénybe, és elképzelhető, hogy valaki csak beregisztrál, aztán telenyomja a fórumokat mindenféle hirdetéssel, vagy egyéb szeméttel, aztán eltűnik. Szerintem ezért van a moderálás, és ahogy Endre is rámutatott, igazából a személyazonosság a lényeg.


 
T. Czibulyás
T. Czibulyás
Local time: 12:43
German to Hungarian
+ ...
Milyen pipa? May 25, 2005

[quote]Endre Both wrote:

Ha valaki igazolja a személyazonosságát (pl. hitelkártyás fizetéssel vagy egy Powwow során a személyigazolványával), akkor ún. VID-pipát (verified identity) kap, és a hozzászólásai azonnal megjelennek.

Én rész vettem a legutóbbi hazai (Szódás) powwow-on, de se ott, se azóta - azon kívül, hogy pipa vagyok - semmiféle pipát és azonnali megjelenést sem tapasztalok. Lehet, hogy megint én vagyok kuka?


 
T. Czibulyás
T. Czibulyás
Local time: 12:43
German to Hungarian
+ ...
Indokolt-e a moderálás? May 25, 2005

Igen, de a regisztrálás csak néhány pillanatot vesz igénybe, és elképzelhető, hogy valaki csak beregisztrál, aztán telenyomja a fórumokat mindenféle hirdetéssel, vagy egyéb szeméttel, aztán eltűnik. Szerintem ezért van a moderálás, és ahogy Endre is rámutatott, igazából a személyazonosság a lényeg. [/quote]

Igazad van! Ha belenézel a Directory-ba, nem kevés olyan "regisztrált" tagot találsz, aki egy néven kívül semmit nem adott meg magáró
... See more
Igen, de a regisztrálás csak néhány pillanatot vesz igénybe, és elképzelhető, hogy valaki csak beregisztrál, aztán telenyomja a fórumokat mindenféle hirdetéssel, vagy egyéb szeméttel, aztán eltűnik. Szerintem ezért van a moderálás, és ahogy Endre is rámutatott, igazából a személyazonosság a lényeg. [/quote]

Igazad van! Ha belenézel a Directory-ba, nem kevés olyan "regisztrált" tagot találsz, aki egy néven kívül semmit nem adott meg magáról.
A kérdés az, hogy ezek az alkalmi belátogatók visszaéltek-e valaha is a fórum adta lehetőségekkel? Ezt talán a moderátor tudná megmondani, egyben a szerep szükségességéről nyilatkozva!
Collapse


 
Csaba Ban
Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:43
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
a moderátor megszólal May 26, 2005

sziasztok!
Tegnap már megírtam egy elég hosszú választ ill. hozzászólást, de bénaságom miatt elszállt az egész. Most újra nekiveselkedem.

A Proz.com ma ismert (valóban ismert?) formájában egy több éves fejlesztési folyamat eredménye. Számos funkciót a kényszer szült, többek között a fórumok moderálását is. Korábban volt egy pár tag, aki proz-társait becsmérelte, vagy a szakmai etikába ütköző egyéb megnyilánulásokat tett. Ezért kellett
... See more
sziasztok!
Tegnap már megírtam egy elég hosszú választ ill. hozzászólást, de bénaságom miatt elszállt az egész. Most újra nekiveselkedem.

A Proz.com ma ismert (valóban ismert?) formájában egy több éves fejlesztési folyamat eredménye. Számos funkciót a kényszer szült, többek között a fórumok moderálását is. Korábban volt egy pár tag, aki proz-társait becsmérelte, vagy a szakmai etikába ütköző egyéb megnyilánulásokat tett. Ezért kellett bevezetni a hozzászólások előzetes szűrésének intézményét.

Ez így némileg önszabályozó is, mivel manapság eleve sokkal kevesebb durvaságot és szakmailag ide nem illő dolgot írnak a tagok. A magyar nyelvű fórumon durván három havonta van egy olyan hozzászólás, amit nem engedélyezek.

Ezzel együtt a fizetős és a VID-azonosított nem fizetős tagok hozzászólásai csont nélkül átmennek: róluk nagy valószínűséggel feltételezhető, hogy ténylegesen a proz.com profiljába illő tevékenységgel foglalkoznak, és tiszteletben tartják a közösség szabályait (lásd: About - FAQ, illetve "The Forum Rules of Etiquette").

VID ("verified identity"). Több módon kaphatja meg valaki a személyazonosságot igazoló pipát. Az egyik módja ennek az, hogy eljön egy powwowra, ahol egy proz.com által hitelesített tag ellenőrzi a résztvevők személyazonosságát (pl. szig vagy útlevél alapján). A powwow után a rendező készít egy listát a résztvevőkről és elküldi a proz.comnak, és előbb-utóbb a résztvevők megkapják a 200 Browniz pontjukat, illetve a kis pipát a nevük mellé.

A bibi ott van, hogy VID szempontból személyazonosságot csak a proz.com által hitelesített ember ellenőrizhet. A legutóbbi powwow előtt heteken át írogattam a megfelelő embereknek, hogy a soron következő powwowon én is ellenőrizhessek személyazonosságot, de - talán a karácsonyi hajtás miatt - semmilyen választ nem kaptam. Vagyis hiába jeleztem a részvételi listán, hogy X-nek és Y-nak ellenőriztem a személyazonosságát, ők mégsem kaptak pipát, mivel én nem voltam erre jogosult.

Talán legközelebb.

Nem tartozik szorosan ide, de egyszer már írtam róla: bár egyáltalán nem kötelező, de minden szempontból nagyon célszerű lenne, ha minél többen tartalommal töltenék meg a profiljukat.
Egyrészt a kis virtuális közösségünk tagjainak megbecsülése, ha nem üres profil áll a fórum hozzászólásai és a KudoZ-kérdések mögött, másrészt ha valaki komolyan gondolja, hogy a proz.comon keresztül keres munkát, akkor tudnia kell, hogy üres profilú fordítónak semmilyen cég vagy fordítóiroda nem fog munkát adni.
Ráadásul egy gondosan megszerkesztett tartalom jó eséllyel egy célirányos google-keresésnél is az első 40-50 találat között fog megjelenni.

Mikor jelennek meg a hozzászólások: NEM vagyok állandóan a számítógépnél, bár nagyon sok időt töltök mellette. Sokszor napközben is eltűnök hosszú órákra - ilyenkor az ügyeimet intézem, vagy a kisfiammal focizok a játszótéren: talán bocsánatos bűn. Emellett viszonylag sokat utazom, és csomószor előfordult már, hogy különböző távoli városok internet kávézóiból jelentkeztem be a proz.comra, ahol többek között az engedélyezésre váró felgyülemlett hozzászólásokat hagytam jóvá.

üdv mindenkinek, megyek reggelizni.

Csaba
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Tag Editor word count






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »