Mobile menu

Na, milyen vol a találkozó?
Thread poster: Palko Agi
Palko Agi  Identity Verified
Local time: 08:59
English to Hungarian
+ ...
Jul 1, 2002

Szerintem többen is várjuk a beszámolót.

Direct link Reply with quote

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Ez itt a rövid válasz... Jul 2, 2002

... mert én, bevallom, igazán nem voltam aznap a helyzet magaslatán: elkéstem, nem vittem fényképezőgépet, stb. (Szánom-bánom, de vannak ilyen napok.) Mindenesetre rendben megtaláltuk egymást, csak ahhoz voltunk túl sokan - kb. húszan - , hogy közös beszélgetés alakuljon ki. (És bizony elég hangos ott a zene.)

A terveknek megfelelően eljött Marta Goc a ProZ.com-tól, aki egy nagyon kellemes ember, mindenkivel elbeszélgetett, de - amennyire meg tudom itélni - érdemi fejlemények nem voltak.

Gondolom, lesz majd még ennél részletesebb ismertetés, illetékesebbektől, illetve remélem, hogy a fényképekből is felkerül majd néhány. Ugye, igy lesz?

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
képek+stb Jul 2, 2002

Ha jól láttam, két-három embernél volt digikamera. Két-három jól sikerült képet jpg-ben el lehetne küldeni Marta címére (marta@proz.com).

Igaz, talán huszan lehettünk. A zene (Showder Band) sajna hangoskodott mellettünk, és ezért elnézést kérek mindenkitől, hogy nem ellenőriztem le előre, hogy szerdánként élő zene van a helyen. (Korábban 2x voltam ugyanitt, és csendes, nyugis helynek tűnt).

Jó volt a KudoZ és a fórum oldalkon látott arcokat élőben is látni, és újabb emberekkel megismerkedni. A kötelező névkártya-osztogatás után sok kis beszélgető mag alakult ki, szakmai jellegű dolgokról beszélgettünk viszonylag felületesen (adózás, szoftverek, vizsgák, stb.). Néhányan bemutatták nyelvtudásukat igazoló diplomájukat, így várhatóan hamarosan nagy csillag lesz a nevük mellett.

Az est \"fénypontja\" egy rövöd kis ProZ-ismereti játék volt: egy-egy papírlapra mindenkinek fel kellett írnia, hogy becslése szerint havonta hány KudoZ kérdés születik az összes nyelvpárosításban összesen, valamint eddig összesen hányan vettek részt powwow rendezvényeken. A két győztes, Edina és Zsolt, egy-egy (kis) szótárral lett gazdagabb.

A találkozó után máris felvetődött egy újabb találkozó megszervezésének ötlete: lehet, hogy koraősszel megint találkozunk valahol?

Attila PirĂłth  Identity Verified
France
Member
English to Hungarian
+ ...
Augusztus vége? Jul 2, 2002

Sajnálom, hogy nem lehettem ott – úgyhogy egy újabb pauvaunak én is nagyon örülnék. Úgy néz ki, hogy augusztus közepétől (12?) augusztus legvégéig leszek Magyarországon – remélem, hogy nem mindenki nyaral éppen akkor.

Attila

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Na, milyen vol a találkozó?

Advanced search

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs