Mobile menu

Na, milyen vol a találkozó?
Thread poster: Palko Agi
Palko Agi  Identity Verified
Local time: 15:50
English to Hungarian
+ ...
Jul 1, 2002

Szerintem többen is várjuk a beszámolót.

Direct link Reply with quote

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Ez itt a rövid válasz... Jul 2, 2002

... mert én, bevallom, igazán nem voltam aznap a helyzet magaslatán: elkéstem, nem vittem fényképezőgépet, stb. (Szánom-bánom, de vannak ilyen napok.) Mindenesetre rendben megtaláltuk egymást, csak ahhoz voltunk túl sokan - kb. húszan - , hogy közös beszélgetés alakuljon ki. (És bizony elég hangos ott a zene.)

A terveknek megfelelően eljött Marta Goc a ProZ.com-tól, aki egy nagyon kellemes ember, mindenkivel elbeszélgetett, de - amennyire meg tudom itélni - érdemi fejlemények nem voltak.

Gondolom, lesz majd még ennél részletesebb ismertetés, illetékesebbektől, illetve remélem, hogy a fényképekből is felkerül majd néhány. Ugye, igy lesz?

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
képek+stb Jul 2, 2002

Ha jól láttam, két-három embernél volt digikamera. Két-három jól sikerült képet jpg-ben el lehetne küldeni Marta címére (marta@proz.com).

Igaz, talán huszan lehettünk. A zene (Showder Band) sajna hangoskodott mellettünk, és ezért elnézést kérek mindenkitől, hogy nem ellenőriztem le előre, hogy szerdánként élő zene van a helyen. (Korábban 2x voltam ugyanitt, és csendes, nyugis helynek tűnt).

Jó volt a KudoZ és a fórum oldalkon látott arcokat élőben is látni, és újabb emberekkel megismerkedni. A kötelező névkártya-osztogatás után sok kis beszélgető mag alakult ki, szakmai jellegű dolgokról beszélgettünk viszonylag felületesen (adózás, szoftverek, vizsgák, stb.). Néhányan bemutatták nyelvtudásukat igazoló diplomájukat, így várhatóan hamarosan nagy csillag lesz a nevük mellett.

Az est \"fénypontja\" egy rövöd kis ProZ-ismereti játék volt: egy-egy papírlapra mindenkinek fel kellett írnia, hogy becslése szerint havonta hány KudoZ kérdés születik az összes nyelvpárosításban összesen, valamint eddig összesen hányan vettek részt powwow rendezvényeken. A két győztes, Edina és Zsolt, egy-egy (kis) szótárral lett gazdagabb.

A találkozó után máris felvetődött egy újabb találkozó megszervezésének ötlete: lehet, hogy koraősszel megint találkozunk valahol?

Attila PirĂłth  Identity Verified
France
Member
English to Hungarian
+ ...
Augusztus vége? Jul 2, 2002

Sajnálom, hogy nem lehettem ott – úgyhogy egy újabb pauvaunak én is nagyon örülnék. Úgy néz ki, hogy augusztus közepétől (12?) augusztus legvégéig leszek Magyarországon – remélem, hogy nem mindenki nyaral éppen akkor.

Attila

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Na, milyen vol a találkozó?

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
SDL Trados Studio 2015 Freelance
The industry-leading translation software used by over 200,000 translators.

SDL Trados Studio helps translators increase translation productivity whilst ensuring quality. Combining translation memory, terminology management and machine translation in one simple and easy-to-use environment.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs