Mobile menu

Pages in topic:   [1 2] >
Adózás külföldi megrendelőknek végzett munkák után
Thread poster: Péter Tófalvi

Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 00:13
English to Hungarian
+ ...
Sep 25, 2005

Üdvözletem!

Szeretném, ha ehhez a témához azok szólnának hozzá, akik már dolgoztak külföldi ügyfeleknek, illetve értenek az adózási ügyekhez.

Nekem legutóbb egy portugál ügyfelem volt, aki - miután fizetésre került a sor - közölte velem, hogy:
1. vagy levon a pénzből 25%-ot személyi jövedelemadó címen
2. vagy küld egy igazolást, amelyet ki kell töltenem, elvinnem az APEH-hoz, és velük aláíratni, lepecsételni. Ez valamiféle igazolás, hogy én itthon megfizetem a személyi jövedelemadót, ezért ők nem vonják le a 25%-ot (kettős adózás elkerülése).

Egyébként ugyanez volt a helyzet a magyar ügyfelek esetében is, amíg nem volt egyéni vállalkozói igazolványom, ők is levonták az ún. forrásadót (20%).

Szerintem a portugál, vagy bármely más EU-tagállam nem jogosult levonni a személyi jövedelmadó(előlege)t, mert egyéni vállalkozóként szolgáltató vagyok, és nem tudhatják, hogy esetleg nem dolgozom-e alvállalkozókkal, akik más-más adókulcs alá eshetnek, vagy lehet akár egy cég is, aki már kizárólag a társasági adó hatálya alá esik. (Az egyéni vállalkozó is eshet a társasági adó hatálya alá, részben vagy egészben, vagy semennyire).

Mi erről a véleményetek? Talán valakinek volt már ilyen tapasztalata, vagy kivesézte ezt a problémát a könyvelőjével, jogi tanácsadójával...

Köszönöm!

Tófalvi Péter.

[Edited at 2005-09-25 21:51]

Direct link Reply with quote

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 18:13
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Kettős adózást megelőző egyezmény érvényes Sep 26, 2005

Péter Tófalvi wrote:

Nekem legutóbb egy portugál ügyfelem volt, aki - miután fizetésre került a sor - közölte velem, hogy:
2. vagy küld egy igazolást, amelyet ki kell töltenem, elvinnem az APEH-hoz, és velük aláíratni, lepecsételni. Ez valamiféle igazolás, hogy én itthon megfizetem a személyi jövedelemadót, ezért ők nem vonják le a 25%-ot (kettős adózás elkerülése)."

Nagy fordítóiroda ez, vagy olyan ügyfél aki gyakran dolgoztat nem Protugáliában élő fordítókkal?
Azért kérdem, mert a fentiekből úgy tűnik, hogy a helyi adótörvényt akarja Rád is érvényesíteni, pedig nem kellene.

Az EU maga nem szabályozza hogy az egyes tagállamok hogyan kezelik a jövedelemadózást. Azonban, az államok között a kettős adózás elkerülésére vonatkozó egyezményeket kötöttek, a legtöbb ország megkötötte az összes többivel. Portugália és Magyarország között is van ilyen érvényben, 1996-tól.

Itt a lista, hogy Portigália mely országokkal kötött ilyet:
http://www.worldwide-tax.com/portugal/por_double.asp

Ez pedig ugyanez, Magyarországra vonatkozóan:
http://www.worldwide-tax.com/hungary/hun_double.asp

Amit az ügyfeled úgy látszik nem tud, hogy ez az egyezmény felülbírálja a Portugál adótörvényt, tehát a Te esetben ez érvényes, nem az ő helyi törvényük.

Nem hiszem, hogy joguk van Tőled igazolást kérni, nem vagy az alkalmazottjuk, és így szerintem a fordítási díjat sem munkabérként kell kifizetniük, hanem szolgáltatás díjaként, ami egyszerűen költség.
Lehet, hogy azzal van a probléma, hogy munkabérként próbálják kezelni a díjadat, és lehet, hogy abban az esetben az a szabály, hogy automatikusan le kell vonniuk az szja-t, különben a Portugál adóhatóság nyafog. De ebben az esetben is, megint az a lényeg, hogy Rád a Portugál adótörvények nem vonatkoznak, a kettős adózási egyezmény miatt.

Nekem egy Szlovén irodával volt nem is olyan régen egy hasonló csörtém, igaz, nem dolgoztam nekik, még csak a szerződés szövegéről egyezkedtünk, na akkor derült ki, hogy ők bizony levonnak 25% adót mindenkitől, aki nem Szlovéniában lakik, attól is. Meg küldtek valami nyomtatványt is (ami Szlovénul volt, így aztán amúgyis sokra mentem volna vele), hogy töltsem ki, mert azzal kell Szlovén adószámot igényelni, meg ilyen hülyeségek.

Megkerestem a kettős adózásról szóló egyezmény (USA-Szlovénia közötti) pontos szövegét, ahol két paragrafusban is (Independent Personal Services, Business Profits) világosan le volt írva, hogy ott kell fizetni az adót, ahol a szolgáltató rezidens.

Ezek után az ügyintéző csaj feladta, és azt mondta, hogy beszéljek a könyvelőjükkel...
Erre végül nem került sor, mert kiderült, hogy amúgyis nagyon keveset fizetnének (az egész márcsak azért is bosszantott, mert ők kerestek meg, a legelső válaszomban megírtam az áraimat, ezután küldtek próbafordítást, meg hogy értékeljek egy másik fordítást, és ezután közölték, hogy ja, túl drága vagy... Mindegy, ez más téma.)

Szerintem keresd meg a Portugál-Magyar egyezmény szövegét, valahol biztos megvan a Neten, és nézd meg, hogy mit ír pontosan.

Remélem, ez segít.
Az a baj, hogyha tényleg levonják az adót, akkor azt a magyar adóbevallásodban feltüntetheted és levonhatod, de az szerintem csak bonyolítja a helyzetet - a könyvelők nem szeretik az ilyen kanyarokat...

[Edited at 2005-09-26 00:34]

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Köszönöm a választ Sep 26, 2005

Az én érvelésem lényege is az, hogy itt nem bérjellegű kifizetésről van szó, hanem szolgáltatás kiszámlázott ellenértékéről.

Felteszem mindenestre azt a nyomtatványt, portugál és angol nyelven, amelyet ki kellene tölteni, és az APEH aláírása után visszaküldeni nekik.
Majd később kommentálom, most el kell mennem valahová.
Az URL: http://www.geocities.com/tofalvip/Data/IRS-ReOren.pdf

Kathrin.B  Identity Verified
English to Hungarian
+ ...
Szja+igazolás vs vállalkozói státusz Sep 27, 2005

Péter Tófalvi wrote:

2. vagy küld egy igazolást, amelyet ki kell töltenem, elvinnem az APEH-hoz, és velük aláíratni, lepecsételni. Ez valamiféle igazolás, hogy én itthon megfizetem a személyi jövedelemadót, ezért ők nem vonják le a 25%-ot (kettős adózás elkerülése).

Edited at 2005-09-25 21:51]

Kedves Péter!

Az általad leírt körülmények erősen sugallják azt, hogy a portugál megrendelőd nem tudja, hogy a szolgáltatást milyen jogi minőségben (magánszemély, vállalkozó, vállalkozás) nyújtod és ezért - vélelmezhetően - a portugál Szja tv. kifizetőre vonatkozó szabályait kívánja alkalmazni a részedre kifizetésre kerülő összegek tekintetében. Erre utal az 1. pontban általad leírt rész, a 2. alapján pedig vélelmezhetően az ún. illetőség igazolásról van szó, amit az eddigi infók alapján valóban el kell kérnie.

A portugál megrendelődned a portugál adójogszabályokat kell alkalmaznia a részedre kifizetésre kerülő összegek tekintetében is, éppúgy, mint ahogy Neked a magyart kell alkalmaznod mind a magyar, mind pedig külföldi (közösségi vagy harmadik országbeli) megrendelők esetében.

Jelen esetben úgy tűnik, a megrendelőd a magánszemélynek történő kifizetések esetén, a kifizetőt terhelő szabályokat kívánja alkalmazni.
Amennyiben nem ekként nyújtod a szolgáltatást, célszerű ezt mielőbb tisztázni.

A későbbiekben már a szerződéskötés és/vagy a megrendelések adása, részletek tisztázása esetén célszerű egyértelműsíteni, hogy ki (milyen minőségben)vesz részt az ügyletben, s ezáltal elkerülhetőek a hasonló félreértések.

Ez utóbbi ugyanakkor Neked is fontos lehet, mert pl. ha kiderül, hogy a megrendelőd magánszemélyként (és nem válallkozóként) veszi igénybe a szolgáltatásodat, nagy valószínűséggel nem lesz lehetőséged adómentesen számlázni, csak adóval növelten.

HTH

Kathrin

English to Hungarian
+ ...
Könyvelés Sep 27, 2005

Katalin Horvath McClure wrote:

Az a baj, hogyha tényleg levonják az adót, akkor azt a magyar adóbevallásodban feltüntetheted és levonhatod, de az szerintem csak bonyolítja a helyzetet - a könyvelők nem szeretik az ilyen kanyarokat...

[Edited at 2005-09-26 00:34]

Az a baj Kati, hogy valóban nem szeretik, azonban adótanácsadóként azt kell hogy mondjam, nem "szeretem" vagy "nem szeretem" kérdése.

Egy ügyletet le kell tudni képezni a könyvelés, adózás szintjén - többnyire (kb. 90%) le is képezhetők, legfeljebb az adott könyvelőnél, adótanácsadónál jelentkezik gond, mert.....

Abban az esetben, ha az alapügyletet elszúrták, akkor bonyolultabb a dolog, de nem ezek vannak benne a fennmaradó 10%-ban.

A Péter esetében a portugál fél eljárása szabályosnak, korrektnek tűnik - feltéve, hogy valóban abban a tudatban jár el, hogy Péter magánszemélyként, nem pedig válallkozóként jár el.

Ha vállalkozói minőségében nyújtotta a szolgáltatást, jó lenne mielőbb tisztázni és annak megfelelően kezelni a számlázást, mert ha a portugál fél levonja az Szja-t, az adó beszámításánál valóban problémák jelentkezhetnek.

Kathrin

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Köszönet Kathrinnek Sep 28, 2005

Kathrin.B wrote:
A Péter esetében a portugál fél eljárása szabályosnak, korrektnek tűnik - feltéve, hogy valóban abban a tudatban jár el, hogy Péter magánszemélyként, nem pedig válallkozóként jár el.
Ha vállalkozói minőségében nyújtotta a szolgáltatást, jó lenne mielőbb tisztázni és annak megfelelően kezelni a számlázást, mert ha a portugál fél levonja az Szja-t, az adó beszámításánál valóban problémák jelentkezhetnek.
Kathrin

Kedves Kathrin!

Miután megnyitottam ezt a témát, titokban arra vártam, hogy majd te is véleményt fogsz nyilvánítani. És íme. Valahogy jólesik, amikor az ember másoktól visszahallja, hogy igaza van.

Ami a konkrét esetet illeti, a papírok pecsételése nem járható út, legfeljebb egy évben 1x megoldható, ugyanis az APEH-nél az ügyintézés nem megy olyan gyorsan. Így én azt a változatot választottam, hogy az ügyfél vonja le az adót (jelezve, hogy szerintem nem EU-konform módon járnak el), és legközelebb az adóval növelt árat fogom felszámítani nekik. Már, ha lesz újabb megrendelés.

Üdvözlettel,

Tófalvi Péter.

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
+1 Sep 28, 2005

Kathrin.B wrote:
Az általad leírt körülmények erősen sugallják azt, hogy a portugál megrendelőd nem tudja, hogy a szolgáltatást milyen jogi minőségben (magánszemély, vállalkozó, vállalkozás) nyújtod

Nem, ezzel végülis tisztába kellett jönniük, ugyanis többször le- és körülírtam nekik, sőt EN-PT nyelvtárban feltettem egy Kudoz kérdést, és az ott lefordított "egyéni vállalkozó" portugál megfelelőjét is elküldtem nekik. Ez sem hatotta meg őket.

Egy portugál fordító kollega először magánlevélben közölte velem, hogy az a bizonyos "levonás" egyszerűen lopás, így akar az ügyfél kevesebbet fizetni nekem, majd végül - a könyvelőjével való konzultáció után - pálfordulást végzett, és végül ő is elfogadta a cég álláspontját. Tőle kaptam egyébként a korábban idézett portugál-angol nyelvű nyomtatványt. Nekem persze ettől függetlenül megmaradt az eredeti véleményem, így végülis elbeszéltünk egymás mellett.

Egyébként, meg is írtam a cégnek, hogy nem vagyok köteles minden ország adórendszerét ismerni, így az én áraim mindig kvázi nettó árak, vagyis minden ottani adójellegű és hasonló közterhet a megrendelő köteles fedezni.

No, mindegy, legközelebb erre is fogok figyelni. Most megfizetem a tanulópént.

Üdvözlettel,

Tófalvi Péter.

[Edited at 2005-09-28 08:17]

English to Hungarian
+ ...
Köszönöm Péter. Sep 30, 2005

Jól esik a bizalmad Péter, köszönöm.
A leírtakból én még nem tudom eldönteni, hogy ki nem jár el helyesen, így nem is akarok állás foglalni.

Mindazonáltal nem biztos, hogy el lehet intézni a dolgot azzal, hogy a portugál fél levonja az adót és kész.

Ő valszeg, mint magánszemélynek teljesített kifizetés kifizetője vonja le az adót és ad majd (adjon mindenképpen, ha már levonja!) igazolást a kifizetés összegéről és a levont adóról.

Ha ez így történik és Te vállalkozóként dolgozol, akkor nem lesz ám mindegy, hogy ezt a tételt hol állítod be a bevallásodba.

Általánosságban:
a)Ha a vállalkozói tevékenységed keretében teszel szert egy bevételre, költsége(ket) állíthatsz szembe vele, így - az egyéb lehetőségek figyelembe vétele után - csak a fennmaradó vállalkozói jövedelmed után kell vállalkozói Szja-t fizetned.

b)Ha magánszemélyként teszel szert bevételre, korlátozottabb a költségelszámolási lehetőséged, és több dologtól függ, hogy hogyan és hol kell figyelembe venni az így szerzett bevételt, no és miként adózol utána. Ilyen jellegű bevételnél, jövedelemnél többnyire nincs akadálya - csak legfeljebb felső korlátja - a levont/megfizetett adó beszámításánál.

A leírt eset tekintetében - ha nem tisztázzátok a dolgot - a előzőek miatt probléma lehet, mivel Te valszeg az a) szerinti vállalkozói tevékenységednél veszed figyelembe a bevételt, a portugál fél viszont a b) kategóriák valamelyikébe tartozó jogcímen von Tőled Szja előleget, így mint "külföldön megfizetett adót" itt tudnád beszámítani - ebben az esetben viszont a bevételt is itt kellene figyelebe venned.

Mindenképpen szerencsés lenne egyezettened a könyvelőddel, hogy a részletek pontos ismeretében adhasson tanácsot a megoldásra, vagy láthassátok milyen problémák jelentkezhetnek.

HTH

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
gordiuszi csomó megoldása Sep 30, 2005

Kathrin.B wrote:

Jól esik a bizalmad Péter, köszönöm.
HTH

Nem sokan élvezik ezt.:-)

Szóval, mégegyszer köszi az okos válaszokat.
Október 3-ra számlaegyeztetésre megyek az APEH-hez, és viszem magammal a nyomtatványt, amelyet előzőekben említettem, és velük majd tisztázom, hogy mi a törvényes eljárási mód. Gondolom volt már hasonló esetük, így nem lesz nehéz nekem választ adni.
Egyébként a mostani számlaegyeztetést még július végén kértem, de épp jókor jött.
Különben olyan híreket hallottam, hogy az ilyen nyomtatványok APEH általi aláírására nem kell külön időpontot kérni, az ember bemegy, és nagyon gyorsan elintézik a dolgot.
Ha pedig vállalkozói szerződést kötünk a külföldi céggel, akkor elég évente egyszer egy ilyen nyomtatványt láttamoztatni az APEH-hel.
No mindegy, egyelőre hagyom függőben a témát, és majd beszámolok okt. 3 után a hivatalos álláspontról.

Köszönettel,

Tófalvi Péter.

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Gonosz vagyok: szerintem ez adóelkerülés Sep 30, 2005

Nem nagyon értek a témához, de nekem úgy tűnik, hogy a portugál fél
- nem akar áfát fizetni (ha ugyanis bérkifizetés történik, akkor nem kell, ha szolgáltatás, akkor kell),
- én elhiszem nekik, hogy be is fizetnék a 25%-os személyi jövedelemadót, de ehhez szerintem Portugáliában is kell egy alkalmi munkaszerződést kötni. (Ha ilyen papír nincs, akkor milyen címen fizeti be? Hogyan jelenik meg a könyvelésében?)

Ha Te számlát küldtél nekik, cégként (mert az egyéni vállalkozó végső soron az), akkor teljesen lehetetlennek tartom, hogy erre személyi jövedelemadót vonjanak le, azt meg pláne, hogy ezt a költségek között elismertesd.

Esetleg kibocsáthatsz egy új számlát, magánemberként, akkor levonhatod a külföldön megfizetett adót, de mivel ez akkor "egyéb munkajövedelem" - vagy valami ilyesmi a neve - tudtommal vagy minden ilyen tételnél 90% az adóalap, vagy minden ilyen jövedelemre tételes költségelszámolást kell választanod az év során. (Akkor már jobban jársz, ha engedsz 25%-ot, nem?)

Azt hiszem, Kathrin nagyon jó tanácsokat adott, és végső soron a könyvelőd talán tud segíteni, de nekem ez a dolog nagyon gyanús.

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
én alapból jóhiszemű vagyok Sep 30, 2005

...tehát nem feltételezek róluk semmi rosszat.
Különben is, egy nagy cégről van szó, amelynek van jogi tanácsosa, ügyvédje, könyvelői, belső auditorai stb.

Csak néhány megjegyzés:
1. ÁFA-ról nincs szó, mert én 0% ÁFA-s vagyok
2. Tehát csak SZJA-ról van szó.
Ezzel kapcsolatban eleget győzködtem őket, hogy én egyéni vállalkozó vagyok, de azt a választ kaptam, hogy mivel szolgáltatást nyújtok, így kell eljárniuk (vagyis vagy levonnak ott 25% SZJA-t, vagy viszek igazolást az APEH-től, és akkor kifizetik mind). Rákérdeztem, hogy ugyanígy járnak-el el például akkor, ha külföldi terevezőiroda, vagy ügyvédi iroda szolgáltatásait veszik igénybe? (A jobb példa a külföldi tervezőiroda, mert ügyvéd nem biztos, hogy cég, lehet szabadfoglalkozású.) Azt válaszolták, hogy igen.
Lehet, hogy a portugál törvények ezt így írják elő, úgyhogy én amíg az APEH-hel nem beszéltem okt. 3-án nem tudom eldönteni, hogy mi az igazság, mert ránk mégiscsak a magyar törvények vonatkoznak, bár ha onnan kapod a pénzt, akkor az ottani törvényeknek is meg kell felelni.

Szóval most már nagyon kíváncsi vagyok.
Már csak 3-at kell aludni.

Üdvözlettel:
Tófalvi Péter.

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
good faith Sep 30, 2005

Péter Tófalvi wrote:

és legközelebb az adóval növelt árat fogom felszámítani nekik. Már, ha lesz újabb megrendelés.

Különben épp a tegnap hívtak telefonon, és kinyilvánították szándékukat, hogy továbbra is fenntartsuk a kapcsolatot, mert meg voltak elégedve a munkámmal, de jelezték, hogy mivel egy nagy cégről van szó, állandóan ellenőrzik őket így csakis a törvényes utat lehet járni. Ezzel én is egyetértettm, mert én is azt szeretem, ha minden legális, és nyugodtan alszik az ember, vannak egyéb gondok úgyis bőven, amelyek álmatlanságot okoznak.
Tehát, szerintem a jóhiszeműséggel nincs gond, sem részükről, sem az én részemről.

Üdvözlettel,
Tófalvi Péter.

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Az áfa náluk van, nem Magyarországon Sep 30, 2005

Szó se róla, ha már csak 3-at kell aludni, nem igazán érdemes bolygatni a témát, csak a félreértések elkerülésére: áfát nekik akkor is kell fizetniük, ha áfakörös vagy, akkor is, ha nem: az Unióban mindig a megrendelő fizet, a fordító viszont "exportál", tehát áfafizetési kötelezettsége nincs. (Ezt már többször körüljártuk.)

Viszont vigyázat: ha Te számlát adsz ki és ők nem fizetik be az áfát, akkor van valami szabály, hogy a számla kibocsátójának kell az áfát megfizetni. Éppen ezért, amikor az Unión belül számláz az ember, fel kell tüntetnie az illető közösségi adószámát, sőt, azt nem árt leellenőrizni, a fenti okokból. (Az APEH ebben tud segíteni, talán még a weblapjukon keresztül is lehet.)

Remélem, negyedszerre éppen ezért már jól alszol majd, és örülnék, ha ismertetnéd a végeredményt fő vonalaiban, hátha valamelyikünk belefut valami hasonlóba. Jó ügyintézést!

English to Hungarian
+ ...
lehet ilyen eset Sep 30, 2005

Eva Blanar wrote:

Ha Te számlát küldtél nekik, cégként (mert az egyéni vállalkozó végső soron az), akkor teljesen lehetetlennek tartom, hogy erre személyi jövedelemadót vonjanak le, azt meg pláne, hogy ezt a költségek között elismertesd.

Lehetnek ilyen esetek - még pedig az ún. számlaképes magánszemély.

Éppen ezért, - nálunk is létező szabály -ha a számlát kiadó magánszemély nem igazolja, hogy azt vállalkozói jogviszonya keretében bocsátotta ki, nálunk is le kell vonni az adott jövedelemtípushoz, tevékenyséhez előírt előírt Szja-t.

Ezért fontos még a legelején tisztázni, hogy ki, milyen minőségben van jelen egy ügylet során.

[Edited at 2005-09-30 12:40]

Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
beszámoló Oct 5, 2005

Hétfőn voltam az APEH-nél (Észak-Pesti Ig.), és most beszámolnék a tapasztalataimról.

A bejáratnál lévő tájékoztatás sajnos nem volt helyes, így miután másfél órát vártam az egyik ablaknál, újabb sorszámot kellett húznom és újabb másfél órát vártam, hogy végülis érdemben választ kapjak a kérdésre.

Az ügyintéző hölgy, miután elmondtam a tényállást, elvileg velem értett egyet, és párszor megforgatva a portugál nyomtatványt (amely portugál és angol nyelvű volt) kijelentette, hogy ilyent az APEH nem pecsétel le. Különben nem biztos, hogy tudott angolul (portugálul valószínűleg még kevésbé), így nem is lehetett elvárni tőle, hogy az általam bemutatott nyomtatványt aláírja és lepecsételje.

Végül, kiadott egy ún. Illetőségigazolást, amely magyar és angol nyelven készült, és igazolja, hogy én vállalkozóként ("entrepreneur") be vagyok jegyezve, és közli az adószámom is.

Majd azzal zárja angolul, hogy:
"The present certificate was issued at the taxpayer's request for the purpose of outlandis." (sic)

Megpróbálom az ügyféllel ezt elfogadtatni, ha azonban nem működik a dolog, akkor kénytelen leszek hivatalos levélben az APEH-hez fordulni.
Már kezd elegem lenni az egészből, a hétfői napom ugyis erre az ügyintézésre ráment.

Pages in topic:   [1 2] >

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Adózás külföldi megrendelőknek végzett munkák után

Advanced search

PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
PDF Translation - the Easy Way
TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation.

TransPDF converts your PDFs to XLIFF ready for professional translation. It also puts your translations back into the PDF to make new PDFs. Quicker and more accurate than hand-editing PDF. Includes free use of Infix PDF Editor with your translated PDFs.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs