PayPal
Thread poster: novist
novist
novist
Local time: 12:16
Hungarian to English
+ ...
Nov 14, 2005

Kedves Kollegák!

Arra lennék kiváncsi, Nektek honnan, illetve hogyan van PayPal accountotok.
Épp valahol nyugaton járva, beszaladtatok a bankba csinálni egy folyószámlát, vagy az amerikai nagybácsi segít ki?
Vagy én olvastam fére, hogy ugyan lehet Magyarországról PayPal accountot csinálni, de fogadni nem lehet rá pénzt.
Köszönöm


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:16
English to Hungarian
+ ...
Szerintem is csak küldeni lehet pénzt, kapni nem Nov 15, 2005

Megnéztem a cég weblapján:

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside

Nem mélyültem el benne különösebben, de úgy látom, országonként specifikálják a szolgáltatásokat, ami elvben jelentheti azt, hogy egy Ausztriában megnyitott számlával használhatod azokat (de egy cs
... See more
Megnéztem a cég weblapján:

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signup-countries-outside

Nem mélyültem el benne különösebben, de úgy látom, országonként specifikálják a szolgáltatásokat, ami elvben jelentheti azt, hogy egy Ausztriában megnyitott számlával használhatod azokat (de egy csomó más EU-országban nyitottal nem, vagy nem teljeskörűen). Az országok csoportosításában ugyanis az elkülönítés aszerint történik, hogy milyen módon hívhatnak le pénzt (helyi bankszámla, csekk vagy USA-beli számla): küldeni mindenki tud.

A kérdés ott dől el, hogy a bejelentkezésnél a lakhely (állandó tartózkodási hely) vagy a bankszámla dönti-e el a hovatartozást. Szerintem írnod kellene nekik, és egyenesen rákérdezni.
Collapse


 
novist
novist
Local time: 12:16
Hungarian to English
+ ...
TOPIC STARTER
lakhely Nov 15, 2005

Valaki mesélte, hogy volt ugyan osztrák bankszámlája, de a lakcíme magyar, így nem tudott "rendesen" beregisztrálni.

Azon kollegák megoldásai érdekelnének, akik Magyarországon laknak és használnak PayPalt...


 
Eva Ballentine (X)
Eva Ballentine (X)  Identity Verified
Hungarian to English
+ ...
PayPal Nov 17, 2005

Istvan Novak wrote:

Valaki mesélte, hogy volt ugyan osztrák bankszámlája, de a lakcíme magyar, így nem tudott "rendesen" beregisztrálni.

Azon kollegák megoldásai érdekelnének, akik Magyarországon laknak és használnak PayPalt...


Ugyan én nem azon kollégák közül vagyok aki Magyarországon lakik és használ PayPal-t, de azt hiszem tudok egy-+két dologra evvel kapcsolatban válaszolni. PayPal-al gyakran foglalkozom.

Elvileg magyarországi lakcímmel nem lehet PayPal számlát nyitni. A syámla megnyitásáohoz pedig szükséges egy kredit kártya, mely nem magayarprsyági címre van bejegyezve. A kredit kártyával tudod igazolni, hogy te az vagy akinek mondod magad. Ez úgy működik, hogy amikor megigényled a PayPal-t akkor egy kis összeget (pld.1 USD befizetsz). Amikor megkapod a számlád, akkor arról, az 1 USD melleti összeg mellett található kódszámot beütöd az Interneten keresytül a PayPal számládra. Így tudják, hogy a kredit kártya valóban a te kártyád volt. Nem kell, hogy a bank számlád megadd a PayPal-nak, addig amig nem akarsz készpénzt kivenni a számládról.
Mivel PayPal-al rengeteg mindent lehet fizetni, sokan nem is utaltatják át a bankszámlájukra a felgyült összeget. A PazPal számládat kredit kartyáról is feltöltheted, ha például vásárolni szeretnál valamit, ami többe kerü mint amennyi a számládon van.

Fizetni PayPal számlára bárki tud, akinek van kredit kártyája.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

PayPal






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »