Hamlet orosz filmen?
Thread poster: Palko Agi
Palko Agi  Identity Verified
Local time: 20:38
English to Hungarian
+ ...
Jan 11, 2006

Sziasztok, és BUÉK.
Egy kis sürgős segítség kellene, elakadtam. Láttam vagy 10-12 éve egy orosz (szovjet) filmet a Hamletből. Megesküdtem volna rá, hogy Tarkovszkij csinálta, még most is előttem van az a képi világ, az a hangulat... De nyilván rosszul emlékszem, mert hiába keresem a neten, nem találok ilyet. Valami Kozincev-féle 64-es Hamletről írnak, ez viszont azt hiszem, modernebb volt.
Véletlenül nem ismeri valaki?
Köszi
Ági

Direct link Reply with quote

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 20:38
English to Hungarian
+ ...
Egy link Jan 11, 2006

http://www.port.hu/pls/ci/cinema.film_creator?i_text=hamlet&i_film_creator=1&i_city_id=3372&i_county_id=-1

itt van egy csomó Hamlet felsorolva, de úgy nézem, nincs közte

ha Tarkovszkij, akkor a róla szóló oldalakat kell megnézni (rémlik, hogy foglalkozott a témával, de nyilván más volt a film címe)

Krisztina Lelik  Identity Verified
Greece
Local time: 21:38
Greek to Hungarian
+ ...
Gamlet Jan 13, 2006

Orosz/szovjet film tudtommal csak a Kozincev rendezte 1964-es, Hamlet Szmoktunovszkijjal a főszerepben. Tarkovszkij 1976-ban egy moszkvai színházban rendezett Hamletet, filmtervei között is szerepelt a Hamlet, de végül a film már nem készülhetett el, ugyan erősen foglalkoztatta a vívódó hős alakja, ahogy az pl. Nosztalgiából nyilvánvaló.
A Kozincev-féle Hamlet megvan a Kodolányi Főiskola könyvtárában www.kodolanyi.hu/lib/Vidokla.htm

juvera  Identity Verified
Local time: 19:38
English to Hungarian
+ ...
Gamlet Jan 13, 2006

Mint Krisztina írja, 1964, Kozincev rendezte. Ez az egyetlen orosz "Gamlet" (eddig).
Borisz Paszternák fordította, zeneszerző Sosztakovics fényképezte Gritzisz.
Szmoktunovszkij mellett szerepelt még Mikhail Nazvanov, Elza Radzin, Anasztázia Vertinszkája és Jurij Tolubejev.
150 perc hosszú, Szovszkope technológia, Lenfilm produkció.

Szép volt, de iszonytatóan hosszú.

Eva Ballentine  Identity Verified
Hungarian to English
+ ...
Megvásárolható Hamlet, Tarkovsky filmjei Jan 15, 2006

Személy szerint én ezt tartom az egyik legjobb Hamlet filmnek. Nekem a filmen van a hangsúly, és az összes korábbi próbálkozás arra, hogy Hamletet filmre vigye abból állt, hogy szinte lefilmeztek egy szinházi előadást. Ez alól az a Hamlet sem volt kivétel, melyben Laurance Olivier játszotta a főszerepet. A film egyébként rövidebb mint egyéb Hamlet változatok (kivéve Zefirelli Hamletjét Mel Gibsonnal, mely 10 perccel rövidebb még ennél is).

Ha érdekelnek régi orosz, illetve szovjet filmek, akkor figyelmedbe ajánlom a Rusico honlapot.
http://www.rusico.com Én innen rengeteg filmet vettem és soha nem volt problémám.
Hamlet: http://www.ruscico.com/eng/films/26

Trakovsky összes filmjét itt találod felsorolva:
http://www.imdb.com/name/nm0001789/?fr=c2l0ZT1kZnx0dD0xfGZiPXV8cG49MHxrdz0xfHE9dGFya292c2tpanxmdD0xfG14PTIwfGxtPTUwMHxjbz0xfGh0bWw9MXxubT0x;fc=1;ft=20;fm=1

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Hamlet orosz filmen?

Advanced search

WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs