FTK konferencia, március 23-24.
Thread poster: Eva Blanar
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:01
English to Hungarian
+ ...
Mar 9, 2006

Nem tudom, lehet-e még jelentkezni: a Fordító- és Tomácsképző Központ március 23-24-én konferenciát tart:

http://www.nytud.hu/conf/ftk8konf.html


 
T. Czibulyás
T. Czibulyás
Local time: 12:01
German to Hungarian
+ ...
Lehet, hogy én vagyok a kuka? Mar 9, 2006

Szia Éva!

Köszi a tájékoztatást!

Egy lényeges dolgot én nem találtam meg az URL-en: részvételi díj. Tudsz erről valamit?

Üdv.

Tamás


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:01
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
A konferencia ingyenes! Mar 9, 2006

Ilyen is van... Sőt, még kávét és pogácsát is kapnak a résztvevők.

 
T. Czibulyás
T. Czibulyás
Local time: 12:01
German to Hungarian
+ ...
Akkor hol van az ördög eldugva? Mar 9, 2006

Olyan nincs, hogy egyébként minden ingyen van!
Részvét, meg kávé, meg pogi? Valami valhol vagy sántít, vagy mit is akarnak eladni?

Tamás


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:01
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Gyere és nézzük meg együtt! Mar 9, 2006

Nem hinném, hogy van ördög a dologban (péntek délig biztos nincs), de imádnám látni, ha lenne.

De komolyan: az FTK egyértelműen a legkomolyabb ilyen intézmény az országban, a konferenciának vannak szponzorai és úgy látszik, nem akarnak nyerészkedni. Baj?


 
T. Czibulyás
T. Czibulyás
Local time: 12:01
German to Hungarian
+ ...
Igyekszem ott lenni! Mar 9, 2006

Mivel sikerült felkeltened érdeklődésemet, már csak a többszörös bejentkezés mibenlétét kell összeraknom és már ott is vagyok!

 
T. Czibulyás
T. Czibulyás
Local time: 12:01
German to Hungarian
+ ...
Igyekszem! Mar 9, 2006

Mivel érdeklődésemet méltán felkeltetted, igyekszem ott lenni. Már csak a bejelentkezések több csatornáján kell átmennem és ott a helyem.

Üdv. Tamás

[Edited at 2006-03-09 19:01]


 
Eva Cravero (X)
Eva Cravero (X)  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:01
Spanish to Hungarian
+ ...
Mindenkit szeretettel várnak Mar 10, 2006

válaszolta egy hölgy a 411-6500/5894 telefonszámon, nincs részvételi díj és nincs regisztráció, a program pedig színesnek és érdekesnek igérkezik.

 
Erzsébet Czopyk
Erzsébet Czopyk  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:01
Member (2006)
Russian to Hungarian
+ ...
SITE LOCALIZER
megyek/ünk mi is Mar 13, 2006

akár tarthatnánk utána pót- (vagy éppen elő-)powwow-ot...

 
Erzsébet Czopyk
Erzsébet Czopyk  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:01
Member (2006)
Russian to Hungarian
+ ...
SITE LOCALIZER
regisztráció van Mar 13, 2006

de ez nem baj, menjetek névjeggyel, a hiteles kamarai szervezkedő összejövetelre pedig mindenképpen elmegyek és referálni fogok, hogy mi az ábra!

 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:01
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
El tudott menni valaki a konferenciára? Mar 26, 2006

Sajnos, én csak egy rovid ideig, csütörtök délután tudtam ott lenni (a MorphoWord előadás viszont kifejezetten jó volt), de nagyon érdekelne, mi volt? Volt ott valaki, aki referálni tudna?

 
Zsuzsanna Tóth (X)
Zsuzsanna Tóth (X)  Identity Verified
Local time: 12:01
English to Hungarian
+ ...
Beszámoló Mar 27, 2006

Sziasztok,
Én csak pénteken voltam ott, de akkor majdnem végig. Az előadások egytől egyig nagyon hasznosak voltak (számomra legalábbis), néha kifejezetten szórakoztatóak is, helyenként jókat derültem(ünk)
A Hites Fordítói Kamara megalakításáról szóló fórumnak csak az elején voltam ott. A lényeg annyi, hogy összeállt egy X-edik törvénytervezet, aminek a fő vonalaiban végre a szakmai szer
... See more
Sziasztok,
Én csak pénteken voltam ott, de akkor majdnem végig. Az előadások egytől egyig nagyon hasznosak voltak (számomra legalábbis), néha kifejezetten szórakoztatóak is, helyenként jókat derültem(ünk)
A Hites Fordítói Kamara megalakításáról szóló fórumnak csak az elején voltam ott. A lényeg annyi, hogy összeállt egy X-edik törvénytervezet, aminek a fő vonalaiban végre a szakmai szervezetek mindegyike egyetért. Hogy a törvénytervezet mikor kerül országgyűlés elé, nem tudni, a választások előtt már biztosan nem, és hogy mi lesz a további sorsa, azt már tényleg csak találgatni lehet. Reméljük előbb vagy utóbb lesz belőle valami.
Collapse


 
Eva Blanar
Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 12:01
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Senki többet? Mar 27, 2006

Nagyon köszönöm, Zsuzsanna, szerintem is jó kis konferencia volt.

Ami a Hiteles Fordítói Kamarát illeti, ha valakinek a kezébe kerül az a törvénytervezet, igen jót tenne valamennyiünkkel, ha ismertetné a lényegét (akár egy zárt fórumon, mégse mi tegyük már közzé - guglizással nagy az esély rá, mert igen előkelő helyen jön fel a Proz).

Ezt csak azért mondom, mert van bennem egy sanda gyanú, hogy ez olyasmi akar lenni, mint a szakfordítós
... See more
Nagyon köszönöm, Zsuzsanna, szerintem is jó kis konferencia volt.

Ami a Hiteles Fordítói Kamarát illeti, ha valakinek a kezébe kerül az a törvénytervezet, igen jót tenne valamennyiünkkel, ha ismertetné a lényegét (akár egy zárt fórumon, mégse mi tegyük már közzé - guglizással nagy az esély rá, mert igen előkelő helyen jön fel a Proz).

Ezt csak azért mondom, mert van bennem egy sanda gyanú, hogy ez olyasmi akar lenni, mint a szakfordítóság, és a törvény esetleg tényleg kimondhat olyat, hogy hess az útból, ha nem vagy tagja ennek a kamarának. (Na nyilván nem mennénk, de ennek ára van: végső soron kevesebbet számlázhatnánk.)

Szóval akár a powwow alkalmából, akár egy Csaba segítségével megnyitandó privát fórumon jó lenne megismerni a jövőt. Ezt az új szabályozást ugyan már legalább 3 éve készítgetik elő, de az év vége előtt igencsak felgyorsulhatnak még a dolgok.
Collapse


 
Zsuzsanna Tóth (X)
Zsuzsanna Tóth (X)  Identity Verified
Local time: 12:01
English to Hungarian
+ ...
FTK konferencia idén Mar 3, 2007

Sziasztok!

Idén is megrendezésre kerül a Magyar Fordítók és Tolmácsok Napja. Ha valakit érdekel, a részletek az alábbi linken találhatók.

http://eltebtk.aspnet.hu/cikk.fordito.aspx

Üdvözlettel:
TZs


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

FTK konferencia, március 23-24.






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »