Mobile menu

bookmarks + wordfast
Thread poster: Eva Blanar

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
Local time: 01:14
English to Hungarian
+ ...
Oct 24, 2006

Néhány fordításnál előfordul, hogy a wordfast indításakor kapok egy olyan figyelmeztetést, hogy ebben a doksiban vannak könyvjelzők, amelyek kezelése lehet egyszerű és lehet nagyon bonyolult. Ha nem vagyok biztos a dolgomban, akkor válasszam a "nem" választ a továbblépéshez. És én itt mindig sóhajtok egyet, elhatározom, hogy na de ha lesz egy kis időm, megnézem a kézikönyvet... aztán minden marad annyiban.

A kérdésem a következő:
helyileg hol vannak a könyvjelzők?

Arra gondolok, hogy amikor WF-fel lefordítottam az anyagot, akkor bekezdésenként át szoktam másolni az eredetibe - mert a bekezdésjel tartalmaz egy csomó formázási infót - de ott vannak a könyvjelzők is?

Ez azért érdekes, mert akkor ezek szerint az eredeti anyag könyvjelzői megmaradnak, vagyis semmi baj (a kijelölésnél a bekezdésjel már nincs másolva) - de ha ezek akárhol lehetnek a szövegben...?

Lehet, hogy más CAT esetében is előfordul - az én praxisomban eddig csak olyan anyagoknál fordult elő, amelyeket mindenképpen WordFasttal csináltam volna.

Tudom, biztos benne van valahol a kézikönyvben, de hátha valaki tudna ebben segíteni, pár értelmes szóval.

Előre is köszönöm

[Módosítva: 2006-10-24 20:48]

Direct link Reply with quote

László Kovács  Identity Verified
Member (2006)
English to Hungarian
+ ...
Könyvjelző akárhol lehet Oct 25, 2006

Könyvjelző bárhol elhelyezhető a dokumentumban. Sajnos alapértélmezésben nem láthatók, de ha az Eszközök > Beállítások menüből elindítod a Beállítások panelt, akkor a Megjelenítés lap legfelső (Megjelenítés) szekciójában bekapcsolhatod a láthatóságukat.

Pl. a Trados erőteljesen használja a bookmarkokat, de az is előfordulhat, hogy a dokumentum feldolgozásakor használják valamire. Vigyázz rájuk

Nagy I betűre hasonlítanak, ha láthatók.

[Edited at 2006-10-25 06:41]

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Köszönöm! Oct 25, 2006

Köszönöm a választ, nagyon profi - ettől tartottam... (Akkor azt hiszem, a visszamásolásokkal nincs megoldva semmi.)

ja, és welcome on board!

igen, működik, és rájöttem, hogy rá is lehet keresni (Szerkesztés -> Ugrás -> Könyvjelző), szép szürke színük van... még egyszer köszönöm!

[Módosítva: 2006-10-25 08:08]

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

bookmarks + wordfast

Advanced search

Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs