Mobile menu

Magyar fordító/tolmács Irakba???
Thread poster: Katalin Horváth McClure

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 21:17
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Jun 15, 2007

Tegnap kaptam egy igen érdekes megkeresést egy irodától. Szerződéses, teljes munkaidős állást ajánlottak az amerikai hadseregnél, Irakban, magyar fordító/tolmácsként. Természetesen nem érdekel a dolog, viszont megkérdőjeleztem magamban, hogy valódi-e az ajánlat, nem csak valami tévedés.
Én úgy tudtam, hogy nincs már magyar katona Irakban, vagy tévedek? Miért kell magyar fordító oda? Vagy más, civil magyarok vannak ott? De akkor meg miért az amerikai hadsereg akarja a fordítókat/tolmácsokat alkalmazni?
Nem értem - felvilágosítanátok, ha van valami tippetek?
Ha esetleg valakit érdekel az állás, szóljon magánban. Amerikai állampolgárság vagy zöld kártya szükséges a jelentkezéshez.

Direct link Reply with quote

Péter Tófalvi  Identity Verified
Hungary
Local time: 03:17
English to Hungarian
+ ...
vannak magyarok Irakban Jun 15, 2007

...ha nem máshol, hát objektumok őrzésénél biztosan. Én hallottam erdélyi magyarokról, például, akik ott biztonsági őri munkát vállaltak.

Olga Simon  Identity Verified
Hungary
Local time: 03:17
English to Russian
+ ...
Nem javasolnam Jul 20, 2007

Szia Kati!

A ferjem most jott vissza Iraqbol (ket hete). Egy evig ott dolgozott (persze, nem tolmacskent). Igaz, hogy hivatalosan nincsenek magyarok Iraqban, de nem hivatalosan vannak meg. A ferjem minimum kettovel talalkozott az elmult honapban, pedig sehova nem is ment a Zold Zonabol. Tehat, vannak. Csak semmi penzert nem szabad oda menni. Mi se fogadtunk egy uj szerzodest... Ne menjel!

Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 21:17
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Dehogy akarok odamenni, nem azért kérdeztem Jul 20, 2007

Olga Simon wrote:
Ne menjel!

Olga, dehogy akarok menni, írtam is: "Természetesen nem érdekel a dolog".

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Magyar fordító/tolmács Irakba???

Advanced search

LSP.expert
You’re a freelance translator? LSP.expert helps you manage your daily translation jobs. It’s easy, fast and secure.

How about you start tracking translation jobs and sending invoices in minutes? You can also manage your clients and generate reports about your business activities. So you always keep a clear view on your planning, AND you get a free 30 day trial period!

More info »
WordFinder
The words you want Anywhere, Anytime

WordFinder is the market's fastest and easiest way of finding the right word, term, translation or synonym in one or more dictionaries. In our assortment you can choose among more than 120 dictionaries in 15 languages from leading publishers.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs