német -magyar fordítás ára euróban
Thread poster: weinrich_beate
weinrich_beate
weinrich_beate
Local time: 07:40
German to Hungarian
+ ...
Jul 20, 2007

Meg tudná mondani valaki, hogy mennyi lehet egy német -magyar fordítás ára euróban (1 szó ára euróban), ha müszaki vagy jogi szövegről van szó

 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 00:40
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Nézd meg a ProZ átlagos fordítási díjakat kezdésnek Jul 20, 2007

Kiindulópontnak megnézheted a ProZ tagjai által megadott árak átlagát. Használd a Jobs- Rates menüt.
Ehhez szükséges, hogy előzőleg a saját áraidat is megadd, amit nem kell feltétlenül nyilvánossá tenned, elrejtheted.

Az már más kérdés, hogy a látható árak mennyire fedik a valóságot. Nagyon általánosan tetted fel a kérdést, mármint hogy mennyi az ára a fordításnak - erre a kérdésre többféle választ lehet adni. Ha például egy végfelhas
... See more
Kiindulópontnak megnézheted a ProZ tagjai által megadott árak átlagát. Használd a Jobs- Rates menüt.
Ehhez szükséges, hogy előzőleg a saját áraidat is megadd, amit nem kell feltétlenül nyilvánossá tenned, elrejtheted.

Az már más kérdés, hogy a látható árak mennyire fedik a valóságot. Nagyon általánosan tetted fel a kérdést, mármint hogy mennyi az ára a fordításnak - erre a kérdésre többféle választ lehet adni. Ha például egy végfelhasználó kérdezi ezt egy fordítóirodától, akkor valószínűleg teljesen más választ kap, mintha az iroda kérdez meg egy szabadúszót...
Collapse


 
weinrich_beate
weinrich_beate
Local time: 07:40
German to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
kössz Jul 20, 2007

az iroda megadta az árat, ellenőrizni akartam, hogy ez soknak vagy kevésnek számit... Ha Jobs-rates menüben leirtakat veszem alapul, akkor kevés, de ez várható volt...

 
Attila Piróth
Attila Piróth  Identity Verified
France
Local time: 06:40
Member
English to Hungarian
+ ...
Régi a statisztika Jul 20, 2007

Katalin Horvath McClure wrote:
Kiindulópontnak megnézheted a ProZ.com tagjai által megadott árak átlagát. Használd a Jobs- Rates menüt.
Ehhez szükséges, hogy előzőleg a saját áraidat is megadd, amit nem kell feltétlenül nyilvánossá tenned, elrejtheted.


Igen, ezt lehet használni kiindulópontnak, de nagyon régiek az adatok, a dollár és az euró akkor még szinte ugyanannyit ért.
Viszont nem kell megadnod a saját áraidat ahhoz, hogy ezt meg tudd tekinteni - megszorítás azonban, hogy csak öt nyelvpárra tudod megnézni az árakat.

Abban teljesen egyetértek Katival, hogy valószínűleg túlságosan általánosan tetted fel a kérdést.
Attila


 
Levente Bodrossy Dr.
Levente Bodrossy Dr.  Identity Verified
Local time: 06:40
English to Hungarian
+ ...
Régi? Jul 20, 2007

Attila Piróth wrote:
Igen, ezt lehet használni kiindulópontnak, de nagyon régiek az adatok, a dollár és az euró akkor még szinte ugyanannyit ért.


Attila, a statisztika azért az aktuálisan megadott árakon alapul, nem?


 
Attila Piróth
Attila Piróth  Identity Verified
France
Local time: 06:40
Member
English to Hungarian
+ ...
Szerintem az adatok is régiek Jul 21, 2007

Levente Bodrossy Dr. wrote:

Attila, a statisztika azért az aktuálisan megadott árakon alapul, nem?


Rá kellene kérdezni, de szerintem nem.
Egyrészt elég halvány emlékeim a felvett adatok száma nem változott jó ideje (de persze könnyen lehet, hogy ebben tévedek), másrészt az aktuális átváltási arányok beépítése nem volna túl nagy progamozási feladat.
Valamikor megpróbáltam erre rákárdezni - http://www.proz.com/topic/72772 -, de nem kaptam választ.
Attila


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

német -magyar fordítás ára euróban






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »