Mobile menu

TE√ĀOR kateg√≥ri√°k angolul
Thread poster: Csaba Ban

Csaba Ban  Identity Verified
Hungary
Local time: 07:00
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Mar 2, 2003

Nem tudja valaki, hogy l√©tezik-e hivatalos angol ford√≠t√°sa a TE√ĀOR kateg√≥ri√°knak? Az interneten semmi ilyesmit nem tal√°ltam.

ElŇĎre is k√∂szi.

Direct link Reply with quote

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Létezik Mar 2, 2003

Igen, l√©tezik, de majdnem azt kell mondanom, hogy sajnos, mert el√©g furcsa kifejez√©sek szerepelnek benne helyenk√©nt. Benne is van minden √ļjabb kiad√°s√ļ statisztikai √©vk√∂nyvben, de mivel a KSH-nak van egy el√©g j√≥ honlapja is (www.ksh.hu), tal√°n ott is megtal√°lhat√≥. (Angol verzi√≥ja van, csak az adatok t√∂bbs√©ge kiz√°r√≥lag elŇĎfizetŇĎknek hozz√°f√©rhetŇĎ, az elŇĎfizetŇĎi szerzŇĎd√©st pedig el√©g macer√°s megk√∂tni - neten val√≥szinŇĪleg nem megy.)

Privát véleményem szerint jobban jársz, ha Magad leforditod, vagy felrakod KudoZ-nak.

Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
Aki keres, tal√°l Mar 2, 2003

√ćme, siker√ľlt megtal√°lnom:

magyarul:

http://www.ksh.hu/pls/ksh/docs/hirek/teaor/teaor03.pdf

angolul: (NACE, vagyis az EU-f√©le besorol√°s. A magyar TE√ĀOR l√©nyeg√©ben ennek a t√ľk√∂rk√©pe)

http://www.fifoost.org/database/nace/nace-en_2002c.php

Eva Blanar  Identity Verified
Hungary
English to Hungarian
+ ...
Gratul√°lok! Mar 2, 2003

√Čs legal√°bb most j√≥ angols√°ggal van meg... Furcsam√≥d a statisztikai √©vk√∂nyvek nem ezt haszn√°lj√°k, r√°ad√°sul n√©ha elkeveredik az angol megnevez√©s - vajon ki forditja azokat a t√°bl√°kat?

Hungary
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
TOPIC STARTER
NACE Mar 2, 2003

Mint sz√°momra kider√ľlt, az igazi √©s eredeti az √ļn. NACE (Nomenclature statistique des Activit√©s √Čconomiques dans la Communaut√© Europ√©enne - Statistical Classification of Economic Activities in the European

Community) besorol√°sa - ez l√©tezik az EU 11 hivatalos nyelv√©n. A legt√∂bb weboldalon ez fizetŇĎs inf√≥, de a fent jelzett oldalon megtal√°ltam ingyen is.

Ha a keres√©s sor√°n j√≥ inform√°ci√≥kat szedtem √∂ssze, akkor a magyarorsz√°gon TE√ĀOR (tev√©kenys√©gek egys√©ges √°gazati oszt√°lyoz√°si rendszere) id√©n janu√°r 1-tŇĎl √©rv√©nyes √ļj v√°ltozata l√©nyeg√©ben az EU-szabv√°ny NACE besorol√°sok egy az egyben val√≥ √°tv√©tele.

Vagyis eleve √©rtelmetlen a magyar nomenklat√ļr√°t leford√≠tani az EU b√°rmilyen nyelv√©re, hiszen azok m√°r hivatalosan elfogadott v√°ltozatok.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

TE√ĀOR kateg√≥ri√°k angolul

Advanced search

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs