https://www.proz.com/forum/latvian/32478-kas_ir_paypal.html

Kas ir PayPal?
Thread poster: Kristine Sprula (Lielause)
Kristine Sprula (Lielause)
Kristine Sprula (Lielause)  Identity Verified
Latvia
Local time: 02:32
Member (2005)
English to Latvian
+ ...
May 18, 2005

Vai kādam ir pieredze ar šo maksājumu veidu? Palasījos iekš www.paypal.com,
bet tā arī īsti nesapratu, kā tās sistēma darbojas.


 
Jana Teteris
Jana Teteris  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 00:32
Latvian to English
+ ...
Moneybookers May 18, 2005

Cik esmu lasījusi (dažādos proza forumos) tad PayPal vispār nevarot izmantot Latvijā. Citi iesaka 'Moneybookers' - bet man diemžēl nav nekādas pieredzes šajā jautājumā. Es vienīgi izmantoju bankas pārskaitījumus (pārskaitījumi no citām ES valstīm, ar visiem IBAN numuriem, ir bezmaksas).

Jāna


 
Uldis Liepkalns
Uldis Liepkalns  Identity Verified
Latvia
Local time: 02:32
Member (2003)
English to Latvian
+ ...
PayPal Austrumeiropā nedarbojas May 18, 2005

kā arī nedarbojas, teiksim, Indijā, Brazīlijā un daudzās citās zemēs.
Bet Latvijā darbojas www.moneybookers.com

Kā tas darbojas- klients pārskaita naudu uz savu Moneybookers kontu un no turienes uz manu kontu (precīzāk- uz e-pasta adreses, ar kuru es esmu tur reģistrējies, kontu. Man atnāk e-pasts "You have received money into your account". Lai pārskaitītu naudu, viss ka
... See more
kā arī nedarbojas, teiksim, Indijā, Brazīlijā un daudzās citās zemēs.
Bet Latvijā darbojas www.moneybookers.com

Kā tas darbojas- klients pārskaita naudu uz savu Moneybookers kontu un no turienes uz manu kontu (precīzāk- uz e-pasta adreses, ar kuru es esmu tur reģistrējies, kontu. Man atnāk e-pasts "You have received money into your account". Lai pārskaitītu naudu, viss kas klientam jāzina, ir e-pasta adrese, ar kuru jūs esat reģistrējies.

Solis Nr. 2. Es eju uz opciju "Withdraw money" un nauda tiek pārskaitīta uz bankas kontu Latvijā, kuru esmu uzrādījis, reģistrējoties Moneybookers.

Solis Nr. 3. 2-4 dienu laikā nauda atnāk. Tiesa, konvertēta latos pēc Dievs vien viņu zin kāda kursa, piedevām Latvijas bankas pamanās no ienākošās summas paņemt apmēram 10 Eiro dievs vien zina par ko.
(Teorētiski tā nevajadzētu būt, bet laikam, par cik Moneybookers nemaksā Latvijas banku noteikto uzpūsto komisiju par EUR pārskaitījumu, tad viņi atvelk tur, kur var.)

Vēl: Es tur reģistrējos pāris gadus atpakaļ un ātri tas nebija, bija jāsūta skenēta pase un neatceros vēl kas. Kopš tā laika tas, cik zinu, ir kļuvis vēl sarežģītāk- ar visu cīņu pret starptautisko teroristu naudas atmazgāšanu utt. Bet tas pats attiecas uz PayPal.
(Papildus info pieejama tepat ProZ Forumos- ierakstiet jaunajā "Forum Search" Moneybookers vai Paypal.)

Bet citādi man nekādu iebildumu pret Moneybookers nav- man arī šobrīd tur mētājas kaut kādas ienākušās naudiņas (kaut kur zem 1000 EUR), kuras es veiksmīgi izmantoju maksāšanai tulkiem, piem., Ukrainā, Lietuvā, utml.

Nu jā, veel viens mīnuss, protams, ir, ka es to nevaru uzrādīt VID- kā lai es viņiem saprotami pastāstu, ka par izrakstīto rēķinu naudiņu esmu saņēmis, bet tā atrodas virtuāli kaut kur Interneta plašumos- ne Moneybookers, ne PayPal nav nekādas adreses (izņemot www.xxx.com), ne SWIFT, ne IBAN codu...

Uldis

KristineLL wrote:

Vai kādam ir pieredze ar šo maksājumu veidu? Palasījos iekš www.paypal.com,
bet tā arī īsti nesapratu, kā tās sistēma darbojas.
Collapse


 
Uldis Liepkalns
Uldis Liepkalns  Identity Verified
Latvia
Local time: 02:32
Member (2003)
English to Latvian
+ ...
Ēēēē May 18, 2005

par cik mēs neesam EUR zonā, nav vis. Piem, igauņi man pārskaitot EUR, maksā komisiju EUR 12-14, Man pārskaitījums uz Igauniju (vienalga, cik mazs) no Multibankas maksā EUR 18, no PareX- EUR 21.

Rietumeiropiešiem gan pārskaitīt man EUR maksā mazāk- ne gluži eirocentus, bet nu tā EUR 4-6.

Un IBAN ir visiem minētajiem. Var jau paskatīties jebkuras bankas mājaslapā- tur tās cenas ir minētas. Kā tiko pārskaitījums nav, piem., SEB banku grupas ietvaro
... See more
par cik mēs neesam EUR zonā, nav vis. Piem, igauņi man pārskaitot EUR, maksā komisiju EUR 12-14, Man pārskaitījums uz Igauniju (vienalga, cik mazs) no Multibankas maksā EUR 18, no PareX- EUR 21.

Rietumeiropiešiem gan pārskaitīt man EUR maksā mazāk- ne gluži eirocentus, bet nu tā EUR 4-6.

Un IBAN ir visiem minētajiem. Var jau paskatīties jebkuras bankas mājaslapā- tur tās cenas ir minētas. Kā tiko pārskaitījums nav, piem., SEB banku grupas ietvaros, tā komisija ir UHU.

Man bija jāmaksā somu tulkam, viņam konts Nord bankaa Somijā, aizeju es uz viņu filiāli tepat Rīgā, saku- gribu iemaksāt Jūsu bankas klienta kontā XXX.
"O, jā, nav problēmu, LS 16..."
-"Ko, tas tachu ir Jūsu bankas iekšējais pārskaitījums!"
-"Nu jā, bet tik un tā starpvalstu maksājums..."

Uldis

Jana Teteris wrote:
(pārskaitījumi no citām ES valstīm, ar visiem IBAN numuriem, ir bezmaksas).

Jāna
Collapse


 
Jana Teteris
Jana Teteris  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 00:32
Latvian to English
+ ...
Interesanti....... May 18, 2005

Lielbritānija arī nav eiro zonā, bet es eiro pārskaitījumus no turienes saņemu normāli (ne es, ne klienti nemaksā komisiju). Acīmredzot, viss atkarīgs no atsevišķas bankas politikas. Ej nu sazin.......

 
Uldis Liepkalns
Uldis Liepkalns  Identity Verified
Latvia
Local time: 02:32
Member (2003)
English to Latvian
+ ...
Ja nav noslēpums May 19, 2005

kurā Latvijas bankā Jums ir rēķins?
Jo man pat par 500 latu banknotes samainīšanu četrās man fiziski tuvākās komercbankas paģērāja komisijas maksu Ls 5. Uz šo operāciju neparakstījos (samaksāju ar Ls 500 Rimi par sulas paku), bet intereses pēc piezvanīju labam paziņam, kurš ieņem ĻOTI augstu amatu Latvijas Bankā, lai paprasītu, vai tā drīkst. Izrādās, ka drīkst- privāta banka var darīt, kā
... See more
kurā Latvijas bankā Jums ir rēķins?
Jo man pat par 500 latu banknotes samainīšanu četrās man fiziski tuvākās komercbankas paģērāja komisijas maksu Ls 5. Uz šo operāciju neparakstījos (samaksāju ar Ls 500 Rimi par sulas paku), bet intereses pēc piezvanīju labam paziņam, kurš ieņem ĻOTI augstu amatu Latvijas Bankā, lai paprasītu, vai tā drīkst. Izrādās, ka drīkst- privāta banka var darīt, kā grib, a gribi bez maksas samainīt 500 latu banknoti sīkāk- aizstaigā līdz Latvijas Bankai, tur tas ir par velti...

Jana Teteris wrote:

Lielbritānija arī nav eiro zonā, bet es eiro pārskaitījumus no turienes saņemu normāli (ne es, ne klienti nemaksā komisiju). Acīmredzot, viss atkarīgs no atsevišķas bankas politikas. Ej nu sazin.......
Collapse


 
Jana Teteris
Jana Teteris  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 00:32
Latvian to English
+ ...
Nē, nav noslēpums! May 19, 2005

Man ir konts Hansabankā. Pārskaitījumi uz citu tulkotāju kontiem Igaunijā un Lietuvā (t.i. uz Hansabanku) man izmaksā 1.50Ls - tātad izklausas, ka Parex'am un citām bankām ir uzlikta nesamērīgi augsta komisijas maksa. Man par pārskaitījumiem no eirozonas valstīm, kā arī no Lielbritānijas nekas nav jāmaksā. Arī USD vai GBP čeku iemaksa kontā maksā tikai pāris latus (atkarībā no summas).

 
Kristine Sprula (Lielause)
Kristine Sprula (Lielause)  Identity Verified
Latvia
Local time: 02:32
Member (2005)
English to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
PayPal Latvijā? Dec 19, 2005

Tikko skatījos informāciju, lai reģistrētos PayPal un tur ir paredzēta arī Latvija. Tad jau sanāk, ka arī Latvijā šī sistēma tomēr darbojas?

 
Kristine Sprula (Lielause)
Kristine Sprula (Lielause)  Identity Verified
Latvia
Local time: 02:32
Member (2005)
English to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
Hm..... Dec 19, 2005

Kad paskatījos vēl citu PP info, tad izrādās, ka no Latvijas var tikai nosūtīt naudu, ne saņemt.

[Edited at 2005-12-19 21:38]


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Kas ir PayPal?






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »