naudas lietas
Thread poster: biankonera
biankonera
biankonera  Identity Verified
Latvia
Local time: 21:56
Italian to Latvian
+ ...
Nov 29, 2006

Vakar lielā steigā pieņēmu papildinājumu vienam lielam projektam, bet šorīt sāku domāt, vai tikai mani necenšas "iebāzt maisā" tā teikt.

Lietas būtība ir tāda - pats projekts bija "proofreading", bet papildinājumā ir arī viena maza daļiņa, kas jātulko.

Mani dara uzmanīgu viena viņu papildinājums e-pastā ierakstītā frāze - include in the previous PO.

Vai tas nozīmētu, ka šis papildinājuma darbs ir ietverts tai pašā summā,
... See more
Vakar lielā steigā pieņēmu papildinājumu vienam lielam projektam, bet šorīt sāku domāt, vai tikai mani necenšas "iebāzt maisā" tā teikt.

Lietas būtība ir tāda - pats projekts bija "proofreading", bet papildinājumā ir arī viena maza daļiņa, kas jātulko.

Mani dara uzmanīgu viena viņu papildinājums e-pastā ierakstītā frāze - include in the previous PO.

Vai tas nozīmētu, ka šis papildinājuma darbs ir ietverts tai pašā summā, par ko mēs vienojāmies sākot pamatprojektu? Jo sākotnēji par tulkošanu nebija ne runas, turklāt arī tarifi šiem abiem darbiem atšķiras.

Es labi apzinos, ka ir jau bišku par vēlu celt brēku par šo papildinājumu, ko saņēmu vakar, bet nākotnei gribētos uzzināt kolēģu domas par šo tēmu. Paldies!
Collapse


 
Uldis Liepkalns
Uldis Liepkalns  Identity Verified
Latvia
Local time: 21:56
Member (2003)
English to Latvian
+ ...
Atkarīgs no tā, kāds klients Nov 29, 2006

man tā gadās bieži, un 99,9% gadījumu ar "include in the previous PO" viņi vienkārši domā ierakstīšanu rēķinā atsevišķā rindiņā un ar atsevišķu cenu, vienkārši minot to pašu PO numuru.

Uldis


 
biankonera
biankonera  Identity Verified
Latvia
Local time: 21:56
Italian to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
tas.. Nov 29, 2006

..jau vieš cerības, ka nebūs tik traki.
Klients ir līdz šim nezināms - pirmais darbs un tādā garā - tādēļ arī jautājums radās. Parasti visas aģentūras, ar ko strādāju, katru darbu sūta ar atsevišķu PO, pat ja tas ir papildinājums.
Bet tā jau ir - katrai aģentūrai citādākas prasības.:)


 
Uldis Liepkalns
Uldis Liepkalns  Identity Verified
Latvia
Local time: 21:56
Member (2003)
English to Latvian
+ ...
Jā, lielie klienti Nov 29, 2006

kuriem ir lielas grāmatvedības (cilvēku resursu ziņā- tādi sastāda apmēram pusi no maniem klientiem), sūta atseviškus PO katram darba papildinājumam. Otra puse vienkārši e-pastā uzraksta "please add to the previous PO for the same job". Pie kam tā pēdējā puse arī parasti nesūta PO kā tādus- tikai PO un darbu (pasūtījumu) numurus e-pasta vēstules teksta laukā. Jāatzīstās, ka šogad arī es pats tā daru, izņemot, ja nu kāds briesmīgi grib to formālo PO (vēl pag�... See more
kuriem ir lielas grāmatvedības (cilvēku resursu ziņā- tādi sastāda apmēram pusi no maniem klientiem), sūta atseviškus PO katram darba papildinājumam. Otra puse vienkārši e-pastā uzraksta "please add to the previous PO for the same job". Pie kam tā pēdējā puse arī parasti nesūta PO kā tādus- tikai PO un darbu (pasūtījumu) numurus e-pasta vēstules teksta laukā. Jāatzīstās, ka šogad arī es pats tā daru, izņemot, ja nu kāds briesmīgi grib to formālo PO (vēl pagāšgad čakli rakstīju visiem PO, bet nu vairs vienkārši fiziski laika nav).

Arī pats formālus PO prasu tikai jauniem un pilnīgi nezināmiem klientiem, un arī tikai tad, ja summa ir gana liela lai saspringtu (nu, virs 300- 500 Eiro).

No otras puses, es rūpīgi pārbaudu visus savus klientus pēc BB un citām Payment Practices listēm, ja vidējā atzīme viņiem ir zem 4, tad lai tulko paši vai pasūta Indijā.

Ā, nu jā, ja nekādas atsauksmes par viņiem nekur nav atrodamas, tad PO prasu jebkurā gadījumā.

Uldis

bramasole wrote:

..jau vieš cerības, ka nebūs tik traki.
Klients ir līdz šim nezināms - pirmais darbs un tādā garā - tādēļ arī jautājums radās. Parasti visas aģentūras, ar ko strādāju, katru darbu sūta ar atsevišķu PO, pat ja tas ir papildinājums.
Bet tā jau ir - katrai aģentūrai citādākas prasības.:)
Collapse


 
biankonera
biankonera  Identity Verified
Latvia
Local time: 21:56
Italian to Latvian
+ ...
TOPIC STARTER
Lieli, bet ne vienmēr Nov 29, 2006

Uldis Liepkalns wrote:

kuriem ir lielas grāmatvedības (cilvēku resursu ziņā- tādi sastāda apmēram pusi no maniem klientiem), sūta atseviškus PO katram darba papildinājumam.



Nu šis neizskatās pēc tā mazākā klienta...

Kaut gan, spriežot pēc manas pieredzes, atsevišķus PO sūta pārsvarā tie, kam ir īpašas programmas izstrādātas, lai par katru darbiņu automātiski sūtītu atsevišķu PO. Tas tā - novērojums.

Otrs novērojums iz manas pieredzes ir tāds, ka tieši tā saucamās mazās aģentūras aizraujas ar nenormālu papīru būšanu. Ir man viens tāds klients - maziņa aģentūra - kas tāāāādu paperwork dzejo katru reizi, ka prātā sajukt var - visādas atrunas, piezīmes un tamlīdzīgi drošības pasākumi.

Kas attiecas uz tām divām LV aģentūrām ar ko ir nācies strādāt - vispār nekādu PO, pa telefonu piezvana, visu sarunā.. A kā man to telefona sarunu savai grāmatvedībai piešūt???


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


naudas lietas






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »