Off topic: Среќна 2008!
Thread poster: Sherefedin MUSTAFA

Sherefedin MUSTAFA
Netherlands
Local time: 02:44
Member
English to Macedonian
+ ...
Jan 1, 2008

Почитувани колеги на македонскиот форум,

На сите вас ви пожелувам здравје, успех и се најубаво во Новата Година.

Секако дека 2007 ќе ја запамтиме како година на Македонскиот форум кој представува соодветно признавање на професионалното залагање и подршка на многу членови на овој форум на кои посебно им се заблагодарувам.


Шерефедин


Direct link Reply with quote
 

Gabriela Nikolova  Identity Verified
Macedonia (FYROM)
Local time: 02:44
Member (2005)
English to Macedonian
+ ...
Среќна! Jan 1, 2008

Благодарам Шерефедине,

И јас се придружувам кон честитките и би сакала на сите ценети колеги и пријатели да им ја честитам Новата година, да посакам многу здравје, среќа, мир, спокој, љубов...бидете среќни!

Габриела


Direct link Reply with quote
 

Irena Kacarski-Kimova  Identity Verified
Macedonia (FYROM)
Local time: 02:44
Member (2006)
English to Macedonian
+ ...
Среќна и бериќетна! Jan 2, 2008

Шерефедин, Габи

и сите други драги колеги и пријатели на Proz.com,
ви пожелувам многу здравје и среќа, и секако дружба, соработка и професионален успех и признание во новата година!

Срдечен поздрав,

Ирена


Direct link Reply with quote
 

Gabriela Breslieva  Identity Verified
Local time: 02:44
English to Macedonian
+ ...
Честитки Jan 2, 2008

Драги колеги

Среќна Нова година, нека секој миг е исполнет со благосостојба, здравје, лјубов и успех на сите полиња. Се надевам секој сон ќе стане стварност. За многу години пријателства и соработка

Поздрав
Габи


Direct link Reply with quote
 

Biljana Vasileva Bojcev  Identity Verified
Macedonia (FYROM)
Local time: 02:44
English to Macedonian
+ ...
Среќна Нова година и Божиќ Jan 2, 2008

Почитувани колеги, ценети пријатели и драги соработници,

Искрено Ви посакувам Новата 2008 година да ја запаметите по среќата која ќе Ве следи, радоста што ќе блика од Вашите срца, љубовта што ќе ја почувствувате и успехот што ќе го доживеете на секое поле....

Истовремено, Габриела, би сакала да ти честитам за наградата со желби за побројни и поголеми успеси во иднина! Ова е вистински предизвик и се надевам дека ќе претставува поттик за помасовно учество веќе на следниот натпревар.

Со желби за поголема соработка и добро здравје,

Билјана

[Уредено на 2008-01-02 21:04]

[Уредено на 2008-01-02 21:17]


Direct link Reply with quote
 

alinguista  Identity Verified
Local time: 02:44
Member (2007)
English to Macedonian
+ ...
Среќна Нова 2008! Jan 8, 2008

Драги колеги,

Сè најубаво во Новата Година, вам и на вашите блиски. Многу успех и во професионалниот и во приватниот живот.

Поздрав,
Александра


Direct link Reply with quote
 

Radica Schenck  Identity Verified
Germany
Local time: 02:44
English to Macedonian
+ ...
Среќна Нова Година и Среќен Божиќ !! Jan 9, 2008

Ви пожелувам посреќна и поуспешна од минатата,

повесела и порадосна,

поспокојна и истовремено поинтересна

Нова 2008. Година!


Direct link Reply with quote
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Milena Čkripeska[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Среќна 2008!

Advanced search


Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
Déjà Vu X3
Try it, Love it

Find out why Déjà Vu is today the most flexible, customizable and user-friendly tool on the market. See the brand new features in action: *Completely redesigned user interface *Live Preview *Inline spell checking *Inline

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums