VAT dla artystów w Niemczech - policzyć czy nie?
Thread poster: Wolfgang Jörissen
Wolfgang Jörissen
Wolfgang Jörissen  Identity Verified
Belize
Dutch to German
+ ...
Mar 26, 2008

Witam!

Muszę wystawić fakturę klientowi, który w Niemczech pracuje jako "freiberuflicher Künstler". Dotychczas mieszkał w Holandii, gdzie normalnie posiadał numer VATu i normalnie mogłem wystawić faktury bez VATu powołując się na ten numer. W Niemczech jako artysta jest uwolniony od VATu i nie posiada tego numeru. Co to teraz znaczy dla mnie? Muszę mu policzyć polski VAT? Pomyślałem już o tym, żeby wystawić fakturę dla innej firmy w Niemczech, która znowu jemu w
... See more
Witam!

Muszę wystawić fakturę klientowi, który w Niemczech pracuje jako "freiberuflicher Künstler". Dotychczas mieszkał w Holandii, gdzie normalnie posiadał numer VATu i normalnie mogłem wystawić faktury bez VATu powołując się na ten numer. W Niemczech jako artysta jest uwolniony od VATu i nie posiada tego numeru. Co to teraz znaczy dla mnie? Muszę mu policzyć polski VAT? Pomyślałem już o tym, żeby wystawić fakturę dla innej firmy w Niemczech, która znowu jemu wystawiła fakturę, żeby ten problem unikać. Co Wy o tym sądzicie?

Dzięki z góry!
Wolfgang

[Edited at 2008-03-26 10:37]
Collapse


 
Ryszard Jahn
Ryszard Jahn
Local time: 23:47
German to Polish
+ ...
VAT - Tak. Mar 26, 2008

Jak nie możesz wpisać numeru pod. klienta -- DEXXXXXXX --- , to naliczasz polski VAT.


r.


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

VAT dla artystów w Niemczech - policzyć czy nie?






Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »