Mobile menu

Leksykon Biznesu pol.- ang.
Thread poster: bartek

bartek  Identity Verified
Local time: 21:46
English to Polish
+ ...
Apr 8, 2003

Dla tych, którzy potrzebują słownictwa finansowego do przetrwania i do rzadszego zadawania pytań (na proz.)

http://www.placet.com.pl/leksykon.asp?l=1

T.

Direct link Reply with quote

Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Armenian to Polish
+ ...
Super! Apr 8, 2003

Już wrzuciłam do ulubionych, dziękuję, Tereso!

Quote:

On 2003-04-08 14:50, bartek wrote:

Dla tych, którzy potrzebują słownictwa finansowego do przetrwania i do rzadszego zadawania pytań (na proz.)

T.

Katarzyna Chmiel  Identity Verified
Poland
Member
English to Polish
+ ...
Co dobre serce, to dobre serce. Apr 9, 2003

Ja korzystam już dawno zarówno z wersji papierowej (prof. J. Penc), jak i elektronicznej i nie pomyślałam, żeby się podzielić (( A źródło jest bardzo dobre!

Maciej Andrzejczak  Identity Verified
Poland
Member (2005)
English to Polish
+ ...
Ja też już mam w ulubionych, dzięki przyda się! Apr 9, 2003

Quote:

On 2003-04-08 21:43, Araksia wrote:

Już wrzuciłam do ulubionych, dziękuję, Tereso!

Quote:

On 2003-04-08 14:50, bartek wrote:

T.

Elzbieta Pulawska  Identity Verified
English to Polish
+ ...
zachować duuuużą dozę ostrożności Apr 13, 2003

Rzuciłam okiem na wspomniany leksykon i nie ujmując mu użyteczności muszę powiedzieć, że już od tego pierwszego rzutu znalazłam kilka dość poważnych błędów. Zachować ostrożność, skonsultować z innymi źródłami!!!

Podobnie ostrzegam przed zbytnim poleganiem na słowniku prawniczym Pieńkosa. Wiele ze znajdujących się tam wyrażeń, to wzięte żywcem kalki z języka polskiego, czasami kontruowane wręcz wbrew jakimkolwiek regułom gramatycznym. Doradzam ZAWSZE konsultowanie ze słownikami prawniczymi jednojęzycznymi (bardzo dobry Penguin i in.) Jednym z lepszych (choć też nie idelany) prawniczym słownikiem PL-EN jest Słownik Terminologii Prawniczej E. Łozińskiej-Małkiewocz i J. Małkiewicz i ew. Słownik handlowo-ekonomiczny pod red. Świeżewskiej z 1970 r. (podejrzewam, ze do dostania jedynie w antykwariatach). Ten ostatni ma tę zaletę, że można na nim prawie w 100% polegać, bo jak autorzy czegoś nie wiedzą, to nie wymyślają. Brak niestety wyczerpujących leksykonów w zakresie prawa, szczególnie polsko-angielskich.

Elzbieta Pulawska  Identity Verified
English to Polish
+ ...
...i dodatkowo Apr 13, 2003

Właśnie tłumaczę raport NIKu z kontroli zakładów ubezpieczeniowych, gdzie jednym z naczelnych zarzutów i znalezionych nieprawidłowości jest (cytuję):

...OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) przetłumaczone na język polski w sposób niestaranny, zawierające wiele \"kalek językowych\" i innych niezrozumiałych pojęć.

Kochani. TO O NAS, NIESTETY.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Leksykon Biznesu pol.- ang.

Advanced search

Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »
Across v6.3
Translation Toolkit and Sales Potential under One Roof

Apart from features that enable you to translate more efficiently, the new Across Translator Edition v6.3 comprises your crossMarket membership. The new online network for Across users assists you in exploring new sales potential and generating revenue.

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs