Mobile menu

Leksykon Biznesu pol.- ang.
Thread poster: bartek

bartek  Identity Verified
Local time: 02:54
English to Polish
+ ...
Apr 8, 2003

Dla tych, którzy potrzebują słownictwa finansowego do przetrwania i do rzadszego zadawania pytań (na proz.)

http://www.placet.com.pl/leksykon.asp?l=1

T.

Direct link Reply with quote

Araksia Sarkisian  Identity Verified
Poland
Armenian to Polish
+ ...
Super! Apr 8, 2003

Już wrzuciłam do ulubionych, dziękuję, Tereso!

Quote:

On 2003-04-08 14:50, bartek wrote:

Dla tych, którzy potrzebują słownictwa finansowego do przetrwania i do rzadszego zadawania pytań (na proz.)

T.

Katarzyna Chmiel  Identity Verified
Poland
Member
English to Polish
+ ...
Co dobre serce, to dobre serce. Apr 9, 2003

Ja korzystam już dawno zarówno z wersji papierowej (prof. J. Penc), jak i elektronicznej i nie pomyślałam, żeby się podzielić (( A źródło jest bardzo dobre!

Maciej Andrzejczak  Identity Verified
Poland
Member (2005)
English to Polish
+ ...
Ja też już mam w ulubionych, dzięki przyda się! Apr 9, 2003

Quote:

On 2003-04-08 21:43, Araksia wrote:

Już wrzuciłam do ulubionych, dziękuję, Tereso!

Quote:

On 2003-04-08 14:50, bartek wrote:

T.

Elzbieta Pulawska  Identity Verified
English to Polish
+ ...
zachować duuuużą dozę ostrożności Apr 13, 2003

Rzuciłam okiem na wspomniany leksykon i nie ujmując mu użyteczności muszę powiedzieć, że już od tego pierwszego rzutu znalazłam kilka dość poważnych błędów. Zachować ostrożność, skonsultować z innymi źródłami!!!

Podobnie ostrzegam przed zbytnim poleganiem na słowniku prawniczym Pieńkosa. Wiele ze znajdujących się tam wyrażeń, to wzięte żywcem kalki z języka polskiego, czasami kontruowane wręcz wbrew jakimkolwiek regułom gramatycznym. Doradzam ZAWSZE konsultowanie ze słownikami prawniczymi jednojęzycznymi (bardzo dobry Penguin i in.) Jednym z lepszych (choć też nie idelany) prawniczym słownikiem PL-EN jest Słownik Terminologii Prawniczej E. Łozińskiej-Małkiewocz i J. Małkiewicz i ew. Słownik handlowo-ekonomiczny pod red. Świeżewskiej z 1970 r. (podejrzewam, ze do dostania jedynie w antykwariatach). Ten ostatni ma tę zaletę, że można na nim prawie w 100% polegać, bo jak autorzy czegoś nie wiedzą, to nie wymyślają. Brak niestety wyczerpujących leksykonów w zakresie prawa, szczególnie polsko-angielskich.

Elzbieta Pulawska  Identity Verified
English to Polish
+ ...
...i dodatkowo Apr 13, 2003

Właśnie tłumaczę raport NIKu z kontroli zakładów ubezpieczeniowych, gdzie jednym z naczelnych zarzutów i znalezionych nieprawidłowości jest (cytuję):

...OWU (ogólne warunki ubezpieczenia) przetłumaczone na język polski w sposób niestaranny, zawierające wiele \"kalek językowych\" i innych niezrozumiałych pojęć.

Kochani. TO O NAS, NIESTETY.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Leksykon Biznesu pol.- ang.

Advanced search

TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

More info »

All of ProZ.com
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs