Słownik do udostępnienia w sieci
Thread poster: Stanislaw Czech, MCIL

Stanislaw Czech, MCIL  Identity Verified
United Kingdom
Local time: 13:52
Member (2006)
English to Polish
+ ...
Jun 2, 2008

Witam,

Myślę o uruchomieniu małego portalu, chciałbym, żeby jednym z jego elementów był słownik polsko-angielski angielsko-polski. Zastanawiam się gdzie mogę kupić słownik z licencją która pozwoli mi na nieograniczone udostępnienie go w obrębie jednej strony www?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

Pozdrawiam
Staszek


Direct link Reply with quote
 

literary
Local time: 14:52
English to Polish
+ ...
ling.pl składa się z takich słowników Jun 8, 2008

Ten portal przeszukuje treść słowników, na które ma licencję, a które zostały wcześniej wydane w formie papierowej. Czyli zapewne autorzy portalu wybierają odpowiednie słowniki i kupują do nich prawa na Internet, albo też autorzy/wydawcy sami się zgłaszają.
Wybrałbym odpowiadający mi słownik, poszukał jego wydawcy (może prawa ma autor jednak) i negocjował.
Co do cen takich praw, mogę tylko zgadywać. Pisarz, tłumacz dostają za książkę ok. 6-7 tysięcy PLN, prawa do książki zagranicznej kosztują około 8-9 tysięcy złotych.
Prawa do samego wykorzystania w Internecie może trochę mniej, jednak trzeba pamiętać, że udostępnienie w tym medium słownika za darmo może popsuć sprzedaż wersji papierowej (tak jak to jest z elektronicznymi wydaniami gazet).

literary


Direct link Reply with quote
 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Słownik do udostępnienia w sieci

Advanced search


PerfectIt consistency checker
Faster Checking, Greater Accuracy

PerfectIt helps deliver error-free documents. It improves consistency, ensures quality and helps to enforce style guides. It’s a powerful tool for pro users, and comes with the assurance of a 30-day money back guarantee.

More info »
memoQ translator pro
Kilgray's memoQ is the world's fastest developing integrated localization & translation environment rendering you more productive and efficient.

With our advanced file filters, unlimited language and advanced file support, memoQ translator pro has been designed for translators and reviewers who work on their own, with other translators or in team-based translation projects.

More info »Forums
  • All of ProZ.com
  • Term search
  • Jobs
  • Forums