Multiterm / problem z otwarciem bazy term.z poziomu Worda
Thread poster: Leoo
Leoo
Leoo
Poland
Local time: 09:35
German to Polish
Jun 17, 2008

Witam wszystkich Tłumaczy,


jestem nowy na proz.com. i mile zaskoczony możliwościami portalu, więc z pewnością będę tu często zaglądał i nie tylko pytał, ale także wymieniał się z wami doświadczeniami.

Póki co mam nast.problem (wersja: SDL Trados 2007):

nie mogę otworzyć bazy terminologicznej Multiterma z poziomu Worda.
Workbech jest otwarty, kier.tłumacz. niem-polski, jest zaznaczona opcja:
-Terminologierkennungsoptio
... See more
Witam wszystkich Tłumaczy,


jestem nowy na proz.com. i mile zaskoczony możliwościami portalu, więc z pewnością będę tu często zaglądał i nie tylko pytał, ale także wymieniał się z wami doświadczeniami.

Póki co mam nast.problem (wersja: SDL Trados 2007):

nie mogę otworzyć bazy terminologicznej Multiterma z poziomu Worda.
Workbech jest otwarty, kier.tłumacz. niem-polski, jest zaznaczona opcja:
-Terminologierkennungsoption (jest podpięty dokument)
-oraz Terminologierkennung.


Podczas aktywacji ikony "Termbank auswaehlen" pojawia się komunikat:
(-2147467261): connection error.

Próbowałem już podmianę plików Workbench oraz Multiterm z ich lokalizacji (wg.porady Pana Jerzego Czopika z poprzednich wątków), w której zostały zaistalowane C/Program Files/SDL 2007/Templates itd do C/Program Files/Dokument and Settings/Dane Aplikacji/Misrosoft/Word itd. ale to nie przyniosł efektu.

Jesli jakims cudem uda się otworzyć bazę Multiterm to w Wordzie dostępne są w polu języków (Indexfeld) tylko angielski i niemiecki (brakuje polskiego, który przecież był wybierany podczas instalacji Multiterma), więc już na samym początku występuje niezgodność.


Mam nadzieję, że ktoś podsunie mi jakieś skuteczne rozwiązanie.

Pozdrawiam
Kuba
Collapse


 
Jerzy Czopik
Jerzy Czopik  Identity Verified
Germany
Local time: 09:35
Member (2003)
Polish to German
+ ...
To po kolei Jun 17, 2008

Najpierw proszę pozamykać wszystkie aplikacje.
Potem przez Start, Programy, SDL International itd. proszę dotrzeć do grupy "Trados" i tam wybrać "Register SDL Trados...". Ten mały programik spowoduje ponowne zarejestrownie wszystkich kluczy w rejestrze systemowym Windows.
Następnie proszę na twardym dysku C: wejść na "Dokumenty i ustawienia", wybrać swoją nazwę użytkownika, tamże rozwinąć "Dane aplikacji", odnaleźć wpis "Trados", otworzyć go i w podkatalogu "Multi
... See more
Najpierw proszę pozamykać wszystkie aplikacje.
Potem przez Start, Programy, SDL International itd. proszę dotrzeć do grupy "Trados" i tam wybrać "Register SDL Trados...". Ten mały programik spowoduje ponowne zarejestrownie wszystkich kluczy w rejestrze systemowym Windows.
Następnie proszę na twardym dysku C: wejść na "Dokumenty i ustawienia", wybrać swoją nazwę użytkownika, tamże rozwinąć "Dane aplikacji", odnaleźć wpis "Trados", otworzyć go i w podkatalogu "MultiTerm" usunąć plik MultiTerm7dot.xml.
Teraz proszę zrestartować Worda "und der Spuk sollte vorbei sein".

Pozdrawiam
Jerzy
Collapse


 
Leoo
Leoo
Poland
Local time: 09:35
German to Polish
TOPIC STARTER
Problem usunięty Jun 17, 2008

Witam,



przepraszam za póżną odpowiedz.
"Der Spuk ist vorbei". Nie ma to jak fachowa rada.
Wszystko działa, baza Multiterm otwiera się bez problemu.
Mam nadzieję, że w najbliższym czasie więcej problemów juz nie będzie, bo to bardzo zniechęca do pracy nad tłumaczeniem.

A teraz do pracy!



Dziękuję i Pozdrawiam
Kuba


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Multiterm / problem z otwarciem bazy term.z poziomu Worda






Trados Business Manager Lite
Create customer quotes and invoices from within Trados Studio

Trados Business Manager Lite helps to simplify and speed up some of the daily tasks, such as invoicing and reporting, associated with running your freelance translation business.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »